Credit Suisse odkupi 3 miliardy dolarów długu, sprzeda hotel w obliczu utrzymującego się strachu przed kredytem

Tablica wisi przy wejściu do oddziału Credit Suisse Group AG w Zurychu w Szwajcarii w niedzielę 25 września 2022 r. Inflacja w Szwajcarii podwoiła się od początku roku. Sekretarz Stanu ds. Gospodarczych oczekuje, że nadejdzie. Najwyższe od trzech dekad 3% w 2022 r. Fotograf: Pascal Mora/Bloomberg za pośrednictwem Getty Images

Bloomberg | Bloomberg | Dobre zdjęcia

Niespokojny bank Credit Suisse zaoferował w piątek odkupienie 3 miliardów franków szwajcarskich (3,03 miliarda dolarów) w obligacjach, ponieważ stanął w obliczu spadającej ceny akcji i zwiększył zakłady przeciwko swojemu zadłużeniu.

Szwajcarski pożyczkodawca potwierdził sprzedaż swojego kultowego hotelu Savoy w finansowej dzielnicy Zurychu, co skłoniło go do spekulacji, że ma problemy z płynnością.

W piątkowym oświadczeniu dotyczącym oferty odkupu obligacji Credit Suisse powiedział: „Transakcje są zgodne z naszym proaktywnym podejściem do zarządzania całością naszego portfela zobowiązań i optymalizacji kosztów odsetkowych oraz pozwalają nam wykorzystać warunki rynkowe do refinansowania zadłużenia po atrakcyjnych cenach ”.

Nastąpiło to po tym, jak akcje Credit Suisse na początku tego tygodnia na krótko osiągnęły rekordowo niski poziom, a swapy na zwłokę w spłacie długu osiągnęły rekordowy poziom w obliczu niepokoju rynkowego związanego z przyszłością.

Pożyczkodawca osierocony Podejmuje masowy przegląd strategiczny Po różnych skandalach pod nowym prezesem Błędy zarządzania ryzykiemi przekaże aktualizację postępów wraz z kwartalnymi zarobkami 27 października.

Sprzedaż banku o wartości 5 miliardów dolarów funduszowi hedgingowemu Archegos w marcu 2021 roku była najdroższym z ujawnionych skandali. Credit Suisse dokonał przetasowań w zespole zarządzającym, wstrzymał wykup akcji i obniżył dywidendę, aby poprawić swoje perspektywy na przyszłość.

Akcje zamknęły się w czwartek po 4,22 franka szwajcarskiego. Od początku roku spadły o ponad 50%.

W piątek bank ogłosił ofertę przetargu out-of-the-money ośmiu uprzywilejowanych obligacji denominowanych w euro lub funtach szterlingach o wartości 1 miliarda euro (980 milionów dolarów) oraz 12 obligacji o wartości 2 miliardów dolarów. Oferty na obligacje wygasną odpowiednio 3 i 10 listopada.

READ  Komisja US House China przeprowadziła pierwsze dochodzenie

To ważna wiadomość, która zostanie wkrótce zaktualizowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *