Oczekuje się, że Sasse zrezygnuje ze stanowiska w Senacie, aby zostać następnym rektorem University of Florida

Sen. Oczekuje się, że Ben Sass zrezygnuje ze stanowiska siedziba senatu, Fox News potwierdził i prawdopodobnie przyjmie nową pracę jako rektor Uniwersytetu Floryda.

University of Florida ogłosił w czwartek, że Sasse, R-Neb., jest jedynym finalistą branym pod uwagę przez jego prezydencką komisję poszukiwawczą.

„UF jest najważniejszą instytucją w najbardziej dynamicznym gospodarczo państwie”, powiedział Sass w oświadczeniu na Twitterze. „Współpraca z Waszyngtonem nie rozwiąże tych wyzwań związanych z siłą roboczą — nowe firmy i społeczności przedsiębiorców muszą przyspieszyć pracę.

Chaz zrezygnuje ze stanowiska w grudniu i rozpocznie nową pracę na Uniwersytecie Florydy w lutym.

Sen. Oczekuje się, że Ben Sasse, R-Neb., zrezygnuje z mandatu w Senacie.
(Tasos Katoptis-Staw)

Podczas gdy GOP gromadzi się za Herschel Walker, zwolennicy twierdzą, że oskarżenie o aborcję nie ma znaczenia

„Jest idealny Uniwersytet Florydy, To zasługa stanu Floryda i rodziny Sassów” – powiedział Rahul Patel, przewodniczący szkolnego komitetu ds. poszukiwań prezydenckich. „Ben wnosi intelektualną pasję, wiarę w potęgę i potencjał amerykańskich uniwersytetów oraz niezrównane osiągnięcia. Przywództwo, które obejmuje szkolnictwo wyższe, rząd i sektor prywatny”.

„Doświadczenia Benna w nauczaniu i pełnieniu funkcji rektora na Uniwersytecie Teksańskim są zarówno głębokie, jak i szerokie – od zdrowia i technologii po historię i filozofię” – dodał Patel.

Sass był rektorem Uniwersytetu Midland przed wyborem.

Tom Cotton wysadza „przywileje” Bidena na światowej scenie: Dyktatorzy „wyczuwają słabość”

Senator, był jednym z najgłośniejszych krytyków GOP Były prezydent Donald Trump I zagłosował za swoim drugim oskarżeniem, tweetując artykuł Tampa Bay Times o poszukiwaniach prezydenckich na Uniwersytecie Florydy.

Manchin dowiedział się o „płaceniu skrzypkom”, gdy plan rurociągu upadł w Senacie.

Sasse został po raz pierwszy wybrany w 2014 roku i został ponownie wybrany w 2020 roku. Oznacza to, że jego obecna kadencja w Senacie wygasa dopiero w 2026 roku. Gubernator Nebraski Pete Ricketts, Republikanin, zastąpi Sasse, który będzie służył do wyborów specjalnych w 2024 roku. .

READ  Raport o jakości powietrza w USA wskazuje na gwałtowny wzrost zanieczyszczenia w najbardziej dotkniętych miastach Kalifornii

Następnie Nebraska przeprowadzi regularne wybory na senatora.

„Doceniam służbę senatora Sasse dla naszego stanu i kraju. Będzie on doskonałym rektorem Uniwersytetu Florydy” – powiedział Ricketts w oświadczeniu dla Fox News Digital. „Ma jeden z najbardziej konserwatywnych wyników głosowania w Senacie i potrzebujemy bardziej konserwatywnych głosów na naszych uniwersytetach”.

Kliknij tutaj, aby pobrać aplikację Fox News

Jeśli chodzi o zastępstwo Sasse, rzecznik Ricketts Alex Reuss, a nie biuro gubernatora, powiedział: „W tym momencie będą spekulacje. W tej chwili senator Sasse jest senatorem Stanów Zjednoczonych i nie dokonano żadnej nominacji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *