Colorado Avalanche Rally Again, Seal Sweep, aby zdobyć pierwsze miejsce w finale Pucharu Stanleya 2001

EDMANTON, Alberta – Lawina z Kolorado wyeliminowała Edmontona z finału Konferencji Zachodniej w poniedziałkowym meczu nr 4, wyprzedzając Oilers. 6-5 Zdobył siedem najlepszych serii 4-0 w dogrywce.

Kolorado awansuje teraz do finału Pucharu Stanleya, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą finału Konferencji Wschodniej pomiędzy Tampa Bay Lightning i New York Rangers. Nowy Jork prowadzi w serii 2-1. To pierwsza lawina od 2001 roku.

Edmonton roztrwonił dwa multikolegencje i miał szansę pozostać przy życiu w grze 4. Nafciarze prowadzili 4-2 w trzecim okresie, pozwalając tylko na trzy proste ataki lawinowe. Zach Cassian Aby wymusić dogrywkę, zremisował mecz późno 5-5 Arthuri Legonen Ostatecznie zakończył zaufanie Edmontona do ostatecznej licytacji trofeum zwycięskim golem.

Kolorado strzeliło pierwsze gola z power-play Kale Makar. Był to piąty gol McCarthy’ego w sezonie i jego pierwsze pięć punktów w meczu 4.

Do końca drugiej połowy mecz był 1:0. Edmonton był wtedy złotym medalistą w wieku 21-12 lat Mike Smith Ponownie nafciarze zostali pokonani na początku.

Zach Hyman Kolorado ostatecznie nokautuje Netmindera podczas silnego natarcia ze strony Oilers pod koniec Kolorado Paweł Francois Aby dać Edmontonowi trochę życia.

Potem oleje szybko trafiły w dwie, kiedy były pierwsze Ryan Nugent-Hopkins Colorado skoczył na obroty, potem z Connor McDowitzW Power-Play Marker.

O Leonie Trisight McDowell asystował przy bramce, mimo że wydawał się być na boisku z powodu kontuzji w rewanżu. W zeszłym sezonie czołowy zawodnik Oilers nie był w 100% zdrowy, a po zwycięstwie pod koniec drugiego okresu wspinał się po ławce w bólu. Draysaitl odmówił opuszczenia gry, a McDowid przegapił zmianę przed dodaniem asystenta do bramki. I nie był tam skończony.

Draisaitl stworzył kolejną asystę przy drugiej bramce Hymana, która padła w trzeciej tercji. Edmonton rozpoczął regułę 3-1 Devon Dowes Pobity w 31 sekund, aby zrobić 3-2. Aby szybko przywrócić dwubramkową przewagę Edmontonowi, Nafciarze trzymali się, karmiąc Hymana z trójki.

READ  135 obywateli Chin deportowanych z Indonezji za „oszustwo miłosne”

Colorado przegrało 4-2, ale nie na długo. W połowie trzeciej gry, wysiłek Smitha, który wyczyścił, trafił sędziego, pozostając w strefie Nafciarzy i szybko zdobywając wynik. Gabriel Landescock.

Następnie po kolejnym nieudanym Oils Power Blake, Nathan McKinnon Wskakując do gry, gol, który wyeliminował Smitha 4-4, został rozegrany równo w ciągu sześciu minut.

Mico Randonen Natychmiast podniósł Colorado 5-4 z celem power-play. Edmonton odpowiedział McDavidem i Draisaitlem, a następnie dodał gola, aby wyrównać dla Cassiana. Draisaitl zakończył z czterema punktami, a McDavid z trzema.

Leconon potrzebował 1:19 w dogrywce, aby strzelić zwycięzcę meczu.

Avalanche dwukrotnie grało o trofeum w swojej historii franczyzy, wygrywając obie serie. W 1996 roku pokonali Florida Panthers. W 2001 roku pokonali New Jersey Devils.