Ministerstwo Turystyki zaprasza chińskich dziennikarzy na famtrip na Bali

JAKARTA (ANTARA) – Ministerstwo Turystyki i Kreatywnej Gospodarki zorganizowało wycieczkę zapoznawczą (FamTrip) w dniach od 26 czerwca do 1 lipca 2023 r., zapraszając na Bali pięciu dziennikarzy z pięciu chińskich firm medialnych.

Minister turystyki i gospodarki kreatywnej Sandiaka Salahuddin Uno powiedział w poniedziałkowym oświadczeniu, że projekt FamTrip jest wynikiem współpracy między ministerstwem a rządem prowincji Bali.

Projekt koncentruje się na promocji Bali jako destynacji turystycznej, którą zainteresował się rynek chiński.

Ogólnie rzecz biorąc, ministerstwo oczekuje, że projekt może przyczynić się do ożywienia gospodarczego Indonezji poprzez różne strategiczne działania prowadzone wspólnie z partnerami ministerstwa na rzecz rozwoju Indonezji i Bali – zauważył.

Zauważył, że oczekuje się, że sektor turystyki i gospodarki kreatywnej w Indonezji stworzy jak najwięcej miejsc pracy i otworzy możliwości biznesowe.

Powiązane wiadomości: Administracja Bali proponuje 20 kolejnych bezpośrednich lotów z Chin

Zastępca ministerstwa ds. marketingu Ni Mate Ayu Martini zauważył, że pięciu dziennikarzy, którzy uczestniczyli w famtripie, pochodziło z The Paper (Szanghaj), People’s Daily, The Beijing News, Nanfang Daily i Chengdu Economic Daily.

„Ma na celu nie tylko zaprezentowanie Bali, ale ta famtrip umożliwia dziennikarzom bezpośrednie doświadczenie turystyczne, dzięki czemu mogą lepiej przekazywać informacje o Bali swoim czytelnikom” – wyjaśnił.

Od 2017 roku turyści z Chin są głównym rynkiem zainteresowania turystyki indonezyjskiej. Przed pandemią Covid-19 Chiny były jednym z krajów, które zapewniały największą liczbę przyjazdów turystycznych do Indonezji.

W okresie od 2017 do 2019 roku Indonezję odwiedziło około dwóch milionów turystów. Wydatki chińskich turystów również były wyższe przed pandemią.

Jak zauważył, dane pokazują, że chińscy turyści przebywają w Indonezji średnio od ośmiu do dziesięciu dni, a średnie wydatki na wizytę sięgają od 1100 do 1386,55 USD.

Liczba ta jest równa kwocie wydawanej przez europejskich turystów, którzy wydają najwięcej podczas podróży.

READ  Indonezja eksportuje larwy homara do Wietnamu w zamian za inwestycje

Martini podkreślił znaczenie rozszerzenia bezpośrednich połączeń, aby przyciągnąć więcej turystów z Chin.

Uczestnicy Famtrip zostali zaproszeni do odwiedzenia Uluwatu, Jimbaran, Bali Swing w Ubud i Puri Saren Agung.

Powiązane wiadomości: Lot Xiamen-Bali pozytywnie wpływa na turystykę Bali: Ministerstwo

Przetłumaczone przez: Sinda Ambarwati, Fathli Ruhman
Autor: Uni Arisanti Sinaga
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *