Poprawa sentymentu zyskują na akcjach, ropa naftowa 120

  • Odliczanie do posiedzeń banku centralnego
  • Odbiera euro przed posiedzeniem EBC w czwartek
  • Amerykański CBI testuje myślenie o podwyżkach banku centralnego w piątek
  • Firmy naftowe podniosły ceny po Arabii Saudyjskiej

NOWY JORK, 6 czerwca (Reuters) – Akcje amerykańskie wzrosły w poniedziałek z powodu wzrostów w Azji i Europie w związku z oznakami złagodzenia chińskiej kontroli, a inwestorzy spodziewali się wzrostu stóp procentowych w nadchodzących dniach, mimo że ropa naftowa osiągnęła 120 USD. Beczka.

Dolar wzrósł w stosunku do euro przed czwartkowym posiedzeniem politycznym Europejskiego Banku Centralnego, ale waluty surowcowe były słabe w stosunku do dolara kanadyjskiego, australijskiego i nowozelandzkiego – w miarę wzrostu apetytu na ryzyko.

Sterling wzrósł przed wotum zaufania dla premiera Borisa Johnsona po tym, jak jego przywództwo zostało zakwestionowane przez innych konserwatywnych prawodawców w ramach tego, co stało się znane jako afera Partigate. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Głosowanie kończy się o godzinie 20:00 czasu lokalnego (1900 GMT) i zostanie ogłoszone później.

Mark Chandler, główny strateg rynkowy w Bannockburn Global Forex, powiedział, że raport Wall Street Journal, że chińscy regulatorzy kończą badania nad prawicową firmą DT Global Inc., a także łagodzenie krajowych barier pożądania, wzmocniły nastroje.

„Nadal utrzymujecie drugą co do wielkości gospodarkę świata otwartą” – powiedział. „Didi będzie ponownie dostępna w sklepach z aplikacjami mobilnymi i wygląda na to, że Pekin otworzył transport publiczny”.

Akcje Didi wzrosły w raporcie dziennika o 37,3%, a informacje te pomogły technicznemu indeksowi Hongkongu Hong Cheng zamknąć 4,6%. Czytaj więcej .

Komentarze sekretarz handlu USA Giny Raimondo pomogły również stworzyć wrażenie, że prezydent Joe Biden poprosił swoją delegację o zbadanie możliwości podniesienia niektórych ceł na import z Chin. Czytaj więcej

Chandler powiedział, że ludzie nie spekulują już, że Rezerwa Federalna może podnieść stopy procentowe o 75 punktów bazowych i może nieco wycofać się z podwyżki o 50 punktów bazowych we wrześniu, co również poprawiło nastroje.

READ  Wyniszczona pożarami Indonezja mówi: „Czyż nie my?”, podczas gdy Malezja zmaga się ze złą jakością powietrza

Wzrosły główne indeksy giełdowe w USA, podobnie jak główne giełdy w Wielkiej Brytanii (.FTSE)Niemcy (.GDAXI)Francja (.fchi)Włochy (.FTMIB) I Hiszpania (.KOZIOROŻEC ALPEJSKI)Wszystkie zostaną pokryte przez 1% lub więcej.

Ogólnoeuropejski indeks STOOX 600 (.STOXX) 0,92% wyższy i poziom akcji MSCI na świecie (.MIWD00000PUS) Otrzymano 0,31%.

Na Wall Street indeks Dow Jones Industrial Average (.DJI) Spadł o 0,08% po krótkim spadku. S&P 500 (.SPX) 0,20% i otrzymał związek Nasdaq (.IXIC) Dodano 0,25%. Zapasy wzrostu (.IGX) 0,3% więcej lub ponad dwukrotnie więcej niż 0,1% z góry na akcje wartościowe.

Ponieważ rynek przygotowuje się do sprzedaży długu w wysokości 96 miliardów dolarów w tym tygodniu, oczekuje się, że rentowności amerykańskich obligacji skarbowych wzrosną, a piątkowa inflacja będzie nadal rosnąć.

Oczekuje się, że wskaźnik cen towarów i usług konsumenckich (CPI) wzrośnie o 0,7% w zeszłym miesiącu, z 0,3% w kwietniu i 8,3% rok do roku, według średnich szacunków ekonomistów przeprowadzonych przez Reuters.

Trzy aukcje pożyczek w USA prawdopodobnie zwiększą rentowność w tym tygodniu, ponieważ banki i inwestorzy przygotowują się do wchłonięcia emisji.

Rentowności 10-letnich obligacji skarbowych wzrosły o 7,9 punktów bazowych do 3,034%, po raz pierwszy od trzech tygodni, kiedy rentowność benchmarku wzrosła do 3%.

Na czwartkowym posiedzeniu EBC prezes Christine Lagarde ma potwierdzić zakończenie skupu obligacji w tym miesiącu i pierwszą podwyżkę stóp w lipcu, chociaż trybunał arbitrażowy nie zdecydował, czy niektóre banki inwestycyjne będą miały 25 czy 50 pb. Zwiększyli ich oczekiwania. Czytaj więcej

Rynki pieniężne są nastawione na podwyżkę stóp o 130 pb do końca roku, a ruchy o 50 pb w ciągu jednej sesji zostaną w pełni wycenione do października.

Wysokie liczby tylko wzmocnią oczekiwania, że ​​bank centralny zacieśni się agresywnie w przyszłym tygodniu, a rynki już ustaliły półpunktową podwyżkę w czerwcu i lipcu, a do końca roku wyceniły prawie 200 punktów bazowych (pp).

READ  Wodospady, baseny i kurorty nadmorskie na Bali są bezpieczne dla turystów

Dolar zyskał 0,313%, a euro spadło o 0,29% do 1,0688 USD. Jen stracił 0,82% do 131,96 w stosunku do dolara.

Ceny ropy pozostały w dużej mierze niezmienione, ponieważ Arabia Saudyjska podniosła ceny ropy w lipcu, ale w obliczu wątpliwości, czy wyższy cel produkcji dla producentów OPEC + ułatwiłby ograniczoną podaż.

Ropa amerykańska spadła o 37 centów do 118,50 USD za baryłkę, a Brent o 21 centów do 119,51 USD.

Ceny złota spadły, dolar rósł, a rentowności obligacji skarbowych.

Kontrakty terminowe na złoto w USA spadły o 0,4% do 1843,70 USD za uncję.

CBI w USA
Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Herberta Lasha w Nowym Jorku, Raport dodatkowy Hu Jonesa w Londynie Redakcja Johna Stone Street i Matthew Lewisa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *