Indonezja zobowiązuje się do potrojenia wkładu UNRWA i ponownie wyraża solidarność z Palestyną

Tempo.co, DjakartaIndonezja zobowiązała się dziś do zwiększenia w dniu 12 grudnia swojego wkładu na rzecz Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy i Robót. Palestyna (UNRWA) w ramach swojego niezachwianego zaangażowania na rzecz wzmocnienia jedności politycznej i wsparcia humanitarnego dla Palestyny.

Indonezja od dziesięcioleci jest zagorzałym zwolennikiem Palestyny. Suwerenność Palestyny ​​jest postrzegana jako nakazana przez jej konstytucję, która wzywa do zniesienia kolonializmu.

Minister spraw zagranicznych Redno Marsudi ponownie podkreślił wsparcie Indonezji dla Palestyny ​​we wtorek z okazji 75. rocznicy uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w Genewie.

„Indonezja potwierdza swoje niezachwiane zaangażowanie na rzecz wzmocnienia naszej solidarności politycznej i wsparcia humanitarnego dla Palestyny, w tym poprzez potrojenie naszego wkładu na rzecz UNRWA” – stwierdził Rednow w pisemnym oświadczeniu.

Rednow zajmie się także kwestią palestyńską podczas wtorkowego wydarzenia wysokiego szczebla ONZ poświęconego prawom człowieka.

Indonezja jest jednym ze 102 krajów, które były współwnioskodawcami rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ wzywającej do pilnego humanitarnego zawieszenia broni w Strefie Gazy. Niestety, uchwała została zawetowana przez Stany Zjednoczone podczas spotkania w Nowym Jorku w zeszłym tygodniu.

„Społeczność międzynarodowa nie może w dalszym ciągu być zdana na łaskę kilku krajów i bezradnie przyglądać się okrucieństwom oraz zabójstwom kobiet i dzieci w Gazie” – stwierdził Redno Marsudi w oświadczeniu wydanym po głosowaniu w ONZ.

Seetha Planasari | Wiadomości arabskie

Wybór nauczyciela: ONZ UDHR Indonezja potwierdza wsparcie dla Palestyny ​​podczas obchodów

Kliknij tutaj dostać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

READ  SAG Awards 2023: Banshees of Inishreen i Everywhere jednocześnie główna nominacja | Kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *