Użytkownicy transportu publicznego w Dżakarcie nadal preferują karty do obsługi e-pieniędzy

JAKARTA (ANTARA) – Użytkownicy transportu publicznego w Wielkiej Dżakarcie, np. Commuter Line, MRT Jakarta, Transjakarta i LRT Jakarta, nadal wolą używać elektronicznych kart płatniczych jako środka płatniczego.

„Średnio nadal korzystają z kart do obsługi pieniądza elektronicznego. Zatem co miesiąc tylko jeden procent z 400 tysięcy lub 11 milionów transakcji odbywa się za pośrednictwem tej aplikacji” – powiedział Thomas Julius, sekretarz korporacyjny i dyrektor wykonawczy ds. prawnych w Juglingo, w Niedziela. .

W talk show „Cyfryzacja i konsolidacja transportu w Dżakarcie: wygodny, szybki i niedrogi” w ramach cyklu Jakreatifest 2024 Julius wyjaśnił, że zarówno aplikacją Jaklingko, jak i kartą do obsługi e-pieniędzy można płacić za transport publiczny w Dżakarcie.

Jaklingko, przedsiębiorstwo transportu publicznego należące do miasta Dżakarta, oferuje specjalną stawkę przy zakupie wielu rodzajów biletów.

Bilet multimodalny można wykorzystać na trzy rodzaje transportu: Trans Jakarta, MRT Jakarta i LRT Jakarta.

Podał przykład: pasażerowie LRT Jakarta przesiadający się do Transdżakarty lub MRT mogą otrzymać maksymalną specjalną opłatę w wysokości 10 tys. Rp.

Na przykład pasażerowie podróżujący koleją MRT z Lepak Pulas do stacji Bundaran HI i kontynuujący podróż do Sarina autobusem Trans Jakarta zostaną obciążeni łączną opłatą w wysokości 17 500 rupii za pomocą karty do obsługi e-pieniędzy.

„Ale jeśli skorzystasz z aplikacji Jaklingko lub karty powiązanej z aplikacją, zostaniesz obciążony maksymalnie 10 tys. rupii. Jest to bardzo istotne dla użytkowników transportu publicznego” – powiedział.

Przyznał, że nadal trudno jest zmotywować ludzi do przejścia na płatności cyfrowe.

Tymczasem zaletą korzystania z płatności cyfrowych jest wygoda, szybkość i ograniczony koszt.

Powiązane wiadomości: Minister wzywa społeczeństwo do korzystania z transportu publicznego w celu ograniczenia ruchu
Powiązane wiadomości: Dżakarta ma nadzieję, że więcej osób będzie chodzić i korzystać z transportu publicznego
Powiązane wiadomości: Do 2024 r. kolej MRT w Dżakarcie planuje obsłużyć 33,6 mln pasażerów

READ  Do monitorowania budżetu wyborczego wykorzystywana jest aplikacja KPU e-SPIP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *