Chiny pospieszyły z powstrzymaniem nowych przypadków Covid w całym kraju

7 października 2022 r., po doniesieniach o nowych przypadkach Covid, robotnicy w dzielnicy Changning w Szanghaju wznieśli ogrodzenie wokół dzielnicy.

Hector Retamol | Afp | Dobre zdjęcia

PEKIN – W Chinach kontynentalnych rośnie liczba nowych przypadków Covida, co skłania wiele władz lokalnych do zaostrzenia ograniczeń w przemieszczaniu się.

Według modelu Nomury, około 4,8% chińskiego PKB od poniedziałku ucierpiało w wyniku ograniczeń Covid. To o 4,3% więcej niż tydzień temu.

Zgodnie z oficjalnymi zapowiedziami, Szanghaj nakazał w poniedziałek czasowe zamknięcie miejsc rozrywki takich jak kafejki internetowe w trzech miastach.

We wtorek kilka szkół w centralnym chińskim mieście Xi’an odwołało zajęcia dla większości uczniów, podała lokalna agencja prasowa. Na Weibo, chińskiej platformie mediów społecznościowych podobnej do Twittera, pojawił się hashtag o nagłych zamknięciach.

Dział edukacji Xi’an nie odpowiedział od razu na prośbę CNBC o komentarz.

Środki są następstwem trwającego tydzień święta narodowego, które zakończyło się w piątek, podczas którego „ogólna sytuacja w Chinach z Covid znacznie się pogorszyła”, powiedział główny ekonomista Nomura ds. Chin Ding Lu i zespół w poniedziałkowej notatce.

Raport wskazuje na popularne miasto turystyczne w południowej prowincji Yunnan, które jest zamknięte od 4 października, zakaz opuszczania regionu przez Xinjiang z powodu lokalnych epidemii Covid oraz zablokowanie 6 października w Haikou w prowincji Hainan.

Siedmiodniowa średnia krocząca przenoszonych w kraju infekcji Covid z objawami wzrosła ponad dwukrotnie ze 136 w dniu 1 października do 305 w dniu 9 października, podali analitycy Nomura.

W poniedziałek ponad 20 regionów kraju na poziomie prowincji zgłosiło 427 nowych objawowych przypadków Covid. Uwzględniając infekcje bez objawów, dzienna liczba zachorowań przekracza 2000 i pochodzi z prawie 31 województw.

Według chińskiego Ministerstwa Kultury i Turystyki przychody z turystyki krajowej podczas tegorocznego święta – ostatniego święta państwowego w Chinach – wyniosły 287,21 miliarda juanów (40,45 miliarda dolarów). Według ministerstwa było to mniej niż w zeszłym roku i poniżej 2019 roku.

READ  Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla dla lepszej jakości powietrza w Dżakarcie

Przeczytaj więcej o Chinach z CNBC Pro

Jednak witryna rezerwacji online Trip.com podała, że ​​prawie dwie trzecie zamówień na wakacje dotyczyło pobliskich wycieczek lub zakwaterowania, na które wydatki wzrosły o 30% rok do roku.

Surowe wymagania dotyczące testów na obecność wirusa i ryzyko niemożności powrotu do domu zniechęciły do ​​krajowych podróży na duże odległości po stałym lądzie.

Kontrastuje to z gwałtownym wzrostem podróży zagranicznych, ponieważ Hongkong, Tajwan, Japonia i Korea Południowa dołączają do innych krajów w złagodzeniu zasad kwarantanny i testowania wirusów.

Pałeczki Zero-Covid

Październik to bardzo ważny politycznie czas dla prezydenta Chin Xi Jinping Oczekuje się, że wzmocni swoją moc w W przyszłym tygodniu odbędzie się kluczowe spotkanie rządzącej Komunistycznej Partii Chin.

Przed tą konferencją urzędnicy rządu centralnego potwierdzili swoją dynamiczną politykę zerowej kowboju w artykule opublikowanym w poniedziałkowej gazecie partii, People’s Daily.

Państwowy nadawca CCTV podsumował artykuł w swoim wieczornym programie informacyjnym, podkreślając potrzebę bardziej ukierunkowanego podejścia do ograniczenia Covid-19.

„Musimy być czujni wobec rozprzestrzeniania się epidemii, z paraliżującym myśleniem, znużeniem wojną, postawą ryzyka i postawą łatwego – i sumiennie realizować zadanie zapobiegania i kontrolowania epidemii” – powiedział nadawca. . W chińskim tłumaczeniu CNBC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *