Akcje Rivian spadły po tym, jak producent pojazdów elektrycznych wycofał prawie wszystkie swoje pojazdy

10 października (Reuters) – Akcje Rivian Automotive Inc (RIVN.O) Producent samochodów elektrycznych zamknął się w poniedziałek o 7,3% poniżej po wycofaniu wszystkich swoich pojazdów, co podsyca obawy inwestorów, że firma może nie osiągnąć celu produkcyjnego na 2023 rok.

W porównaniu do producentów samochodów, takich jak Ford Motor Co, kapitalizacja rynkowa Rivian spadła o ponad 2 miliardy dolarów w ciągu jednego dnia do 31,1 miliarda dolarów. (Fn) i General Motors Co (GM.N)Jest wyceniany odpowiednio na 45,67 mld USD i 47,08 mld USD.

Wspierany przez Amazon Rivian w piątek wycofał około 13 000 pojazdów z powodu możliwego poluzowania zapięcia, które może spowodować utratę kontroli nad kierowcą.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Firma, która rozpoczęła sprzedaż pojazdów elektrycznych w trzecim kwartale ubiegłego roku, dostarczyła do tej pory 13 198 pojazdów. Czytaj więcej

„Mamy więcej obaw co do oczekiwań produkcyjnych na 2023 r.” – powiedział w poniedziałek RBC Capital Markets. Dodanie akumulatorów i silników oraz przestoje potrzebne w zakładzie w celu zwiększenia wydajności mogą wykoleić tempo produkcji Rivian, powiedział pośrednik.

Podczas gdy szersze wycofanie może zaszkodzić marce i spowodować problemy z niezawodnością w przyszłej produkcji, Wedbush Securities powiedział, że nie wierzy, że wycofanie osiągną cele produkcyjne lub dostawcze Rivian.

Akcje Rivian spadły w tym roku o 67,3%, po wyprzedaży akcji spowodowanej ograniczeniem perspektyw produkcji i niepewnym otoczeniem makroekonomicznym.

Wall Street spodziewa się, że Rivian wyprodukuje w tym roku 23 590 pojazdów, powiedział Visible Alpha.

Grafika Reutera

Sąd lokalny w Gruzji, gdzie Rivian buduje fabrykę wartą 5 miliardów dolarów, odrzucił w zeszłym tygodniu wspólną propozycję stanowego Departamentu Rozwoju Gospodarczego i firmy, aby szukać lokalnych zachęt dla swojego projektu w stanie.

Władze Rozwoju Lokalnego poinformowały w maju, że firma otrzyma 1,5 miliarda dolarów zachęt od państwa.

READ  Teleskop sieciowy NASA pomyślnie zakończył wdrażanie w kosmosie

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Reportaż Akasha Srirama i Savity Mishra w Bangalore; Dodatkowa sprawozdawczość Yuvraja Malika; Montaż przez Shinjini Ganguly i Shaunak Dasgupta

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *