Akcje Rivian spadły po tym, jak producent pojazdów elektrycznych wycofał prawie wszystkie swoje pojazdy

10 października (Reuters) – Akcje Rivian Automotive Inc (RIVN.O) Producent samochodów elektrycznych zamknął się w poniedziałek o 7,3% poniżej po wycofaniu wszystkich swoich pojazdów, co podsyca obawy inwestorów, że firma może nie osiągnąć celu produkcyjnego na 2023 rok.

W porównaniu do producentów samochodów, takich jak Ford Motor Co, kapitalizacja rynkowa Rivian spadła o ponad 2 miliardy dolarów w ciągu jednego dnia do 31,1 miliarda dolarów. (Fn) i General Motors Co (GM.N)Jest wyceniany odpowiednio na 45,67 mld USD i 47,08 mld USD.

Wspierany przez Amazon Rivian w piątek wycofał około 13 000 pojazdów z powodu możliwego poluzowania zapięcia, które może spowodować utratę kontroli nad kierowcą.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Firma, która rozpoczęła sprzedaż pojazdów elektrycznych w trzecim kwartale ubiegłego roku, dostarczyła do tej pory 13 198 pojazdów. Czytaj więcej

„Mamy więcej obaw co do oczekiwań produkcyjnych na 2023 r.” – powiedział w poniedziałek RBC Capital Markets. Dodanie akumulatorów i silników oraz przestoje potrzebne w zakładzie w celu zwiększenia wydajności mogą wykoleić tempo produkcji Rivian, powiedział pośrednik.

Podczas gdy szersze wycofanie może zaszkodzić marce i spowodować problemy z niezawodnością w przyszłej produkcji, Wedbush Securities powiedział, że nie wierzy, że wycofanie osiągną cele produkcyjne lub dostawcze Rivian.

Akcje Rivian spadły w tym roku o 67,3%, po wyprzedaży akcji spowodowanej ograniczeniem perspektyw produkcji i niepewnym otoczeniem makroekonomicznym.

Wall Street spodziewa się, że Rivian wyprodukuje w tym roku 23 590 pojazdów, powiedział Visible Alpha.

Grafika Reutera

Sąd lokalny w Gruzji, gdzie Rivian buduje fabrykę wartą 5 miliardów dolarów, odrzucił w zeszłym tygodniu wspólną propozycję stanowego Departamentu Rozwoju Gospodarczego i firmy, aby szukać lokalnych zachęt dla swojego projektu w stanie.

Władze Rozwoju Lokalnego poinformowały w maju, że firma otrzyma 1,5 miliarda dolarów zachęt od państwa.

READ  Biden oczekuje, że amerykańskie inwestycje Intela poprawią jego chińskie plany

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Reportaż Akasha Srirama i Savity Mishra w Bangalore; Dodatkowa sprawozdawczość Yuvraja Malika; Montaż przez Shinjini Ganguly i Shaunak Dasgupta

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.