Reakcja krokodyla ~ Australijskie szkolenie w zakresie pomocy w przypadku katastrof

Siły australijskie połączyły siły partnerskie w CROCODILE RESPONSE, dużym międzynarodowym ćwiczeniu pomocy humanitarnej i pomocy ofiarom katastrof.

~

Komunikat prasowy, Canberra, 5 czerwca 2023 r: Siły australijskie połączyły siły partnerskie ze Stanów Zjednoczonych i Indonezji, aby wziąć udział w dużej międzynarodowej pomocy humanitarnej i ćwiczeniu pomocy w przypadku katastrof. Ćwiczenia Crocodile Response, mające na celu poprawę interoperacyjności, przeprowadzono w Indonezji i Australii, a zakończono na Terytorium Północnym.

Personel wojskowy z Australii, Indonezji i Stanów Zjednoczonych wchodzi na pokład MV-22B Osprey Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych na szkolenie w zakresie reagowania na krokodyle w bazie RAAF Darwin. [ADoD: LS Leo Baumgartner]

Dowódca Dowództwa Północnego Królewskiej Marynarki Wojennej Australii, kapitan Mitchell Livingstone, powiedział, że przedstawiciele wojskowi i agencje rządowe dzielili się i udoskonalali swoje połączone umiejętności niesienia pomocy w sytuacjach krytycznych. „Crocodile Response to kluczowe ćwiczenie, które pozwala Australii, Siłom Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych – Darwin i Indonezji skutecznie współpracować w czasie klęsk żywiołowych” – powiedział kapitan Livingstone.

„Podczas tegorocznych ćwiczeń trzej międzynarodowi partnerzy ćwiczyli swoje połączone zdolności ratownicze podczas scenariuszy obejmujących utratę podstawowych usług dla hipotetycznej odległej społeczności po uderzeniu cyklonu tropikalnego.

„Szkolenie było prawdziwym sukcesem, dzięki wyniesionym cennym lekcjom i wzmocnieniu ważnych relacji między wszystkimi uczestnikami”.

Podpułkownik Deton Kurniawan z Narodowych Sił Zbrojnych Indonezji powiedział, że reakcja Crocodile’a była kluczowa dla wszystkich trzech krajów. „Ta operacja jest miejscem nawiązywania łączności i zwiększania relacji międzyludzkich” – powiedział ppłk Kurniawan.

Dowódca Marine Rotational Force – Darwin, pułkownik Brendan Sullivan, powiedział, że pierwszym poważnym ćwiczeniem dla jego personelu było Crocodile Response. „To ćwiczenie było okazją do zademonstrowania zintegrowanych zdolności w zakresie zapewniania pomocy humanitarnej i pomocy w przypadku katastrof w całym regionie” – powiedział pułkownik Sullivan.

„Dzięki takim ćwiczeniom budujemy silniejsze więzi, budujemy zaufanie i doskonalimy nasze wspólne umiejętności”.

MRF – marynarze US Navy z Darwinem 23 i żołnierzem armii australijskiej wykonują operację symulowanej rany podczas ćwiczeń Crocodile Response 23 [USMC: Cpl Adeola Adetimehin]

Faza edukacyjna ćwiczenia odbyła się w Bogor w Indonezji, a następnie szkolenie na stanowisku dowódczym w Robertson Barracks w Darwin. Ostatnim etapem było szkolenie w terenie na poligonie Mount Bunde, 130 km na południe od Darwin.

READ  Horoskop Panna na wrzesień 2022 r.

Źródło ~ ADoD: porucznik Gary McHugh

~

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *