China Rail potwierdza dziedzictwo infrastrukturalne Widodo

Indonezja z radością powita uruchomienie pierwszej szybkiej kolei w październiku 2023 r., pierwszej w Azji Południowo-Wschodniej i stanowiącej znaczący krok naprzód w rozwoju infrastruktury Indonezji.

Linia Dżakarta–Bandung o wartości 7,3 miliarda dolarów, finansowana przez chińskie banki i zbudowana przy użyciu chińskiej technologii, odzwierciedla także wysiłki modernizacyjne prezydenta Joko „Jokowi” Widodo oraz strategię Pekinu mającą na celu zacieśnienie więzi z krajami będącymi odbiorcami programu „Pasa i Szlaku” (BRI).

PT Kereta Cepat Indonesia China (Indonesia-China High Speed ​​​​Railway Limited), spółka joint venture czterech indonezyjskich i pięciu chińskich przedsiębiorstw państwowych, Zbudował drogę ekspresową Łączy Dżakartę z trzecim co do wielkości miastem Indonezji, Bandung, w zaledwie 30 minut.

Jego otwarcie następuje po czteroletnim opóźnieniu i wzroście o 44% w porównaniu z początkową ceną 5,5 miliarda dolarów z powodu Covid-19. Opór militarny oraz kwestie nabycia gruntów.

Indonezja jest największą gospodarką i najbardziej zaludnionym krajem Azji Południowo-Wschodniej. Decyzja Dżakarty o zastosowaniu „chińskiego standardu” w infrastrukturze krytycznej i systemach inżynieryjnych dobrze odzwierciedla BRI. Podobnie jest w przypadku innych krajów Azji Południowo-Wschodniej Paradygmat rozwoju alternatywnego Chiny mogą zapewnić transfer wiedzy dostępny dla krajów Globalnego Południa.

Chiny opisują BRI Inicjatywa inwestycji infrastrukturalnych Ma na celu budowę linii kolejowych, autostrad, lotnisk i nie tylko, aby połączyć Azję, Europę i Afrykę. Ale nadal Uczeni kłócą się Może być tego więcej. Inicjatywa BRI będzie odzwierciedlać chińskie wysiłki na rzecz integracji krajów sąsiadujących w strukturę infrastruktury fizycznej typu „hub-and-szprychy”.

Spotkało się to również z krytyką ze względu na połączenie powstałych opóźnień, Stres finansowy, nieprzejrzystość i obojętność na otoczenie. Niemniej jednak BRI oferuje wielu krajom rozwijającym się alternatywę dla rozwoju bez zbyt wielu warunków.

Jokowi pragmatycznie wykorzystał inwestycję BRI, aby zrealizować swoje ambicje i zyskać poparcie swojego elektoratu. Droga ekspresowa Dżakarta-Bandung Nie jest to wyjątek oraz ugruntowanie swojej spuścizny jako lidera zaangażowanego w duże projekty infrastrukturalne. W maju 2023 r. jego ocena akceptacji pracy przekroczyła 80%. Przeprowadzono ankietę Badania i doradztwo Saibul Mujani.

READ  MER-C ma zapewnić Indonezyjską pomoc humanitarną dla Gazy
Prezydent Indonezji Joko Widodo (w środku) wraz z urzędnikami obsługuje maszynę do wiercenia tuneli na potrzeby systemu szybkiego transportu zbiorowego budowanego w stolicy podczas ceremonii odsłonięcia, 21 września 2015 r. Oczekuje się, że będzie to pierwszy masowy system szybkiego transportu w Dżakarcie. Ukończony w 2018 roku. Foto: Asia Times Files / AFP / Romeo Kagat

Od dojścia do władzy w 2014 r. indonezyjski prezydent niezachwianie przywiązuje się do infrastruktury. Przeforsował dekrety prezydenckie, a tym samym kontrolę budżetową i biurokratyczną. Rozszerza rolę Przedsiębiorstwa państwowe urzeczywistnią projekty kolei dużych prędkości i inne projekty.

Jednak Jokowi może w przyszłym roku zostawić więcej na stole dla swojego następcy. To nie jest jasne Nowy prezydent Indonezji w 2024 r Takie niedokończone projekty infrastrukturalne będą kontynuowane Kolej została przedłużona do Surabaya.

Indonezja zleciła projekt Chinom zamiast Japonii w 2015 r., a ta ostatnia przeprowadziła już roczne studium wykonalności. Powodów tej decyzji było kilka.

Chiny nie ma potrzeby Oczekiwano, że finansowanie lub gwarancja rządowa indonezyjskiego rządu oraz program między przedsiębiorstwami zmniejszą presję finansową wywieraną na rząd stanowy.

Chiny obiecały technologię, umiejętności i lepszą wymianę Wiedza funkcjonalna Japonia zaproponowała ukończenie linii kolejowej do 2019 r., co pomogło Jokowi uzyskać reelekcję w 2019 r. Pekin zasygnalizował zasadność planu, obniżając stopę procentową z 3,4% do 2% i wysyłając najwyższych urzędników do negocjacji.

Jokowi jest jeden 23 Szefowie państw lub rządów Uczestniczył w trzecim forum „Pasa i Szlaku” w Pekinie w październiku 2023 r. Prezydent Chin Xi Jinping powiedział Jokowi, że jego kraj pragnie rozszerzyć współpracę z Indonezją.

Chiny chcą zbudować więcej pociągów w Azji Południowo-Wschodniej, podobnie jak Indonezja. Zdjęcie: Twitter

Inne w regionie, takie jak Laos, Tajlandia i Wietnam, mogą w dalszym ciągu konkurować o dobrej jakości inwestycje w ramach BRI po pomyślnym wdrożeniu tego programu przez Indonezję na swoich kolejach. Dla wielu przywódców Azji Południowo-Wschodniej BRI istnieje Poręczne narzędzie Trzeba jednak budować rozwój prawny i gospodarczy Obawy dotyczące bezpieczeństwa.

Czas pokaże, jakie korzyści pierwsza w Indonezji linia kolei dużych prędkości przyniesie społecznościom lokalnym i ogólnemu rozwojowi gospodarczemu. Jednak kolej ta udowodniła znaczenie inicjatywy BRI dla wielu krajów rozwijających się. Azja Południowo-Wschodnia będzie w dalszym ciągu konkurować o inwestycje w ramach BRI, jeśli Chiny zaoferują dobre oferty.

READ  Deszcz utrudnia poszukiwania zaginionych we włoskiej lawinie lodowcowej

Projekt oznacza kolejne zwycięstwo dziedzictwa Jokowiego i prawie na pewno tak się stanie Kolejny prezydent Indonezji Chociaż chcieli chronić możliwości gospodarcze przed Chinami, ich prezydentura była bardziej otwarta na inwestycje w ramach BRI.

Mengu Xia posiada tytuł doktora uzyskany na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii w Canberze.

To jest Artykuł Pierwotnie został opublikowany przez East Asia Forum i został ponownie opublikowany na licencji Creative Commons.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *