Ministrowie mówią ustawodawcom, że rybacy nadal potrzebują pomocy rządu

JAKARTA (Antara) – Minister Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa Shakti Wayu Trengono stwierdziła, że ​​pomoc rządu jest nadal potrzebna, aby zwiększyć produktywność rybaków.

Pomoc rządowa pozwoli im bardziej skoncentrować się na zwiększaniu produkcji, nie myśląc zbytnio o obiektach pomocniczych i infrastrukturze, powiedział.

„Rząd powinien im przyznać dotacje” – powiedział we wtorek podczas roboczego spotkania z Komisją IV Izby Reprezentantów w Dżakarcie.

Idealnie, wyjaśnił, oczekuje się, że współczynnik zastępowalności rybaków (NTN) będzie wynosić 130–300. NTN powyżej 100 wskazuje na korzystną dla nich sytuację, ponieważ otrzymują dobrą cenę za swoje gospodarstwo w porównaniu z kosztem towarów, które muszą kupić.

Drengono powiedział, że w praktyce rybacy nadal są obciążeni kosztami operacyjnymi, takimi jak paliwo do swoich statków.

Dlatego rybacy potrzebują interwencji rządu w postaci pomocy w zakresie infrastruktury i obiektów, aby skoncentrować się na zwiększaniu produkcji bez myślenia o modernizacji statków i sprzętu – dodał.

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa zaproponowało zwiększenie swojego budżetu o 4,47 bln rupii (około 274,29 mln dolarów), podnosząc proponowany pułap budżetowy na 2025 r. do 10,7 bln rupii.

Oczekuje się, że poprzez zwiększenie pułapu budżetowego rząd będzie wspierał rozwój regionów, w tym kapitał dla rybaków.

„Jeśli będą obciążeni długami itd., nie będą mogli spokojnie pracować; nie będą produktywni” – zapewnił Trengono.

Powiązane wiadomości: Indonezyjscy certyfikowani poławiacze tuńczyka cieszą się wysokimi cenami sprzedaży
Powiązane wiadomości: Przypływ zwraca się w stronę zrównoważonego rybołówstwa w środkowych Malukach

READ  Bezpośrednie zapowiedzi zimowej burzy: Wschodnie Massachusetts będzie najbardziej dotknięte, mówi ekspert

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *