Pożegnanie, FAANGs: Akcje dużych firm technologicznych spadły o 350 punktów w Dow

ten Szeroki rynek Poniedziałek spadł gwałtownie: Gołąb Handel popołudniowy spadł o około 250 punktów, czyli 0,7% S&P 500 i Nasdaq odpowiednio o 0,7% i 0,8%. Jednak wszystkie trzy indeksy były tego dnia niższe.

W szczególności akcje wzrostowe spadły jak dotąd w tym roku z powodu obaw, że inflacja spowolni gospodarkę.

Tak zwane akcje FAANG – właściciel Facebooka Meta platformy (pełne wyżywienie), jabłko (APL), Amazonka (AMZN), Netflix (NFLX) I właściciel Google listy (Google) – Wszystkie gwałtownie spadły w 2022 Microsoft (MSFT), Chipowy gigant Nvidia (NVDA) I Elon Musk Tesla (DSLA).

Nasdaq jest teraz o 10% niższy od ostatniego szczytu i o 9% poniżej ostatniego wszechczasowego dołka, co grozi popadnięciem w ograniczoną korektę. Dow i S&P 500 są poniżej odpowiednio 3% i 4% maksimów.

ten Portfolio SPDR Rozwój S&P 500 (SPYG) ETF spadła już o ponad 6% do 2022 r. Rozwój iShares Russell 2000 (IWO) ETF, który posiada akcje spółek o niewielkim wzroście, spadł o 7,5% od początku roku.

„Jeśli pierwszy tydzień roku jest oznaką tego, czego można się spodziewać w nadchodzących miesiącach, inwestorzy powinni być aktywni w 2022 roku i powinni być świadomi wzrostu akcji” – powiedziała Solita Marcelli, wiodąca firma inwestycyjna. Urzędnik USA w UBS Global Wealth Management w oświadczeniu w poniedziałek.

Warto zauważyć, że dwa główne sektory wartości, akcje finansowe i spółki naftowe, świetnie prosperują.

ten Invesco KBW Bank (KBWB) ETF był płaski w poniedziałek iw tym roku wzrósł o 10%. Beneficjentami wyższych stóp procentowych są banki, ponieważ dzięki temu kredyty są bardziej opłacalne.

Benchmarkowe rentowności 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych osiągnęły najwyższy poziom 1,8% od stycznia 2020 r.

Inwestorzy będą zainteresowani tym, czym są megabanki JPMorgan Chase (JPM), Citigroup (C) i Wells Fargo (WFC) Opowiedz mi o wyższych stopach zwrotu z obligacji, zgłaszając zarobki w piątek.
I to Zakład Doboru Energii SPDR (XLE) ETF, własność Exxon Mobil (XOM), Szewron (CVX), Gonocophilips (POLICJANT) Inne firmy naftowe wzrosły w tym roku o 9%, ponieważ ceny ropy wzrosły z około 72 USD za baryłkę do 78 USD za baryłkę w ubiegłym miesiącu.
Goldman Sachs ma nową prognozę, która może wpłynąć na Twój portfel
I tak dalej Nie wszystkie sektory zostaną dotknięte inflacjąPonieważ wielcy zwycięzcy hossy z ostatnich kilku lat w końcu zaczęli tracić blask, zainteresowani inwestorzy zaczęli wprowadzać zmiany w swoich portfelach.

„Akcje technologiczne wiodły na rynku w ciągu ostatnich dwóch lat” – poinformowali w poniedziałkowym oświadczeniu analitycy z Globalnego Komitetu Inwestycyjnego Morgan Stanley Wealth Management. Zauważyli, że niższe stopy procentowe i skłonność do pracy w domu podczas epidemii pomogły ulepszyć technologie.

READ  Moskwa kończy samozwańcze zawieszenie broni, przysięga działać na Ukrainie

Problemem będzie jednak możliwość wyższych stawek dla technologii i innych zasobów rozwojowych.

„Ścisłość globalnej polityki jest większa niż rządowe szacunki wzrostu gospodarczego, a technologia zaczyna działać” – napisali analitycy Morgan Stanley, dodając, że nadszedł czas, aby inwestorzy spróbowali poważnie potraktować akcje, zamiast drzemie wierzyć w duże indeksy. Zdominowany przez liderów technicznych.

Marcelli z UBS zauważył, że gdy bank centralny podnosi stopy procentowe, „ratingi firm rozwijających się muszą bardzo szybko się kurczyć w porównaniu z wartościowymi akcjami”.

„Tak właśnie stało się w pierwszym tygodniu roku” – powiedział.

Inwestorzy też ciągle odchodzą kryptowaluty. Bitcoin (XBT) W poniedziałek ceny spadły poniżej 40 000 USD. Ceny Ethereum spadły poniżej 3000 USD, po czym odskoczyły.
Bitcoin W zeszłym tygodniu spadł o ponad 10%, a eter o prawie 20%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *