Biden zwiedza Ian Damage na Florydzie z DeSantis feudCNN

Prezydent Joe Biden odwiedzi Floryda w środę Trzeba być świadkiem zniszczeń przez nią spowodowanych Huragan IanOdkładając to jeszcze raz Jej lodowata relacja z gubernatorem Ronem DeSantisem zwróciła uwagęOgarnięty przywódcą republikanów może rzucić wyzwanie Demokratowi o prezydenturę w 2024 roku.

Na razie Biden i DeSantis odłożyli na bok rosnącą rywalizację polityczną, a ich administracje współpracowały od czasu, gdy huragan uderzył w zachodnie wybrzeże Florydy. Rzeczniczka Białego Domu, Karine Jean-Pierre, powiedziała we wtorek dziennikarzom, że DeSantis dołączy do innych lokalnych urzędników, aby poinformować Bidena o działaniach na rzecz reakcji i naprawy. Wspólne wystąpienie zapewnia Floridian, że rząd stanowy i federalny ściśle koordynują wysiłki na rzecz przywrócenia i odbudowy, powiedział Jean-Pierre.

„Pracujemy razem” – powiedział.

DeSantis powiedział we wtorek, że spotka się ze swoim zespołem ds. zarządzania kryzysowego przed podróżą prezydenta, aby sprawdzić, czy stan ma więcej pytań, kiedy się z nim spotkają. Ale powiedział, że administracja Bidena była pomocna od czasu lądowania Iana.

„(Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego) dobrze współpracowała z władzami stanowymi i lokalnymi” – powiedział DeSantis.

W zeszłym tygodniu Biden i DeSantis po raz drugi powitali krótką sprzeczkę po tragedii. Tydzień po tym, jak w zeszłym roku w Surfside na Florydzie zawaliła się wieża kondominium, w wyniku której zginęło 98 osób, Biden i DeSantis siedzieli obok siebie w publicznym pokazie wzajemnego żalu. Wymienili uprzejmości przed kamerami, a Biden czule poklepał DeSantisa po dłoni.

„Żyjemy w narodzie współpracy” – powiedział Biden podczas ich wspólnego wystąpienia. „To bardzo ważne.”

Ale w ciągu 16 miesięcy od tamtego dnia publiczna animozja między DeSantis a Bidenem nasiliła się, przy czym Biały Dom i trzecie co do wielkości państwo w kraju wydają się zawsze kłócić. Biden porównał DeSantis do szkolnego łobuza, którego program legislacyjny jest wymierzony w wrażliwe dzieci LGTBQ. DeSantis oskarżył Bidena o wzrost inflacji, a na początku tego roku oskarżył Demokratów o wstrzymanie pomocy ofiarom huraganu, ponieważ prezydent „nienawidzi Florydy”.

READ  Jokowi kontynuuje projekt ogrodu spożywczego pomimo krytyki

Kilka tygodni przed przybyciem Iana napięcia osiągnęły punkt krytyczny, gdy DeSantis pożyczyli dwa samoloty przewożące migrantów z granicy do Martha’s Vineyard. Biden skrytykował ten wyczyn jako „nieamerykański”. DeSantis zagroził, że przyszłe tranzyty trafią do ojczystego stanu Bidena, Delaware.

Zapytany, czy Biden poruszyłby kwestię transportu grup imigrantów do demokratycznych miast, Jean-Pierre powiedział: „Będzie dużo czasu na przedyskutowanie różnic między prezydentem a gubernatorem, ale teraz nie na to”.

Rosnąca rozbieżność w ich zerwanych relacjach zbiega się z tym, że DeSantis staje się najpopularniejszym republikaninem w jego partii, której nie nazwano Donaldem Trumpem. Jego zamiłowanie do chwytania nagłówków i gniewania liberałów sprawiło, że DeSantis stał się ulubieńcem republikańskich wyborców, z których niektórzy chcieliby, aby rzucił wyzwanie Bidenowi w 2024 roku.

Starając się o reelekcję w przyszłym miesiącu, DeSantis uczynił Bidena centralnym punktem swojej kampanii przeciwko jego demokratycznemu pretendentowi, Charliemu Cristowi. Partia Republikańska na Florydzie wyemitowała reklamy w imieniu DeSantis, które podkreślały bliskie więzi między Cristem a prezydentem, sugerując, że Crist zrobiłby dla Florydy to, co Biden zrobił dla Ameryki, i dwukrotnie powtarzając słowa Crista: „Dzięki Bogu”. Joego Bidena”.

Ale te napięcia ustąpiły — przynajmniej na razie — ogromnemu porządkowi pozostawionemu przez znaczny ślad huraganu. Biden kilkakrotnie rozmawiał z przywódcą Florydy i obiecał „być tam na każdym kroku”. DeSantis pochwalił odpowiedź rządu federalnego na liczne prośby o pomoc ze strony stanu.

Nawet administracja Bidena i DeSantis połączyły siły, aby się odeprzeć Pytania dotyczące terminów nakazów eksmisji W hrabstwie Lee niszczycielska fala sztormowa zniszczyła domy i wpłynęła na życie osób przebywających w okolicy. Przemawiając w niedzielę Fox News, administrator FEMA Dean Criswell bronił urzędników hrabstwa Lee, zauważając nieprzewidywalność tej konkretnej burzy.

„Wiem, że gdy prognozowano, że burza wpłynie na hrabstwo Lee, lokalni urzędnicy natychmiast podjęli odpowiednie kroki, aby zapewnić, że obywatele zostaną zaalarmowani, aby uniknąć niebezpieczeństwa” – powiedział Criswell.

READ  Minister SOE Eric Dohir żąda, aby rząd zapewnił pomoc związaną z ryżem 20,1 milionom rodzin

Na poniedziałkowej konferencji prasowej DeSantis próbował zamknąć reportera, który próbował zapytać gubernatora, czy urzędnicy Lee dali mieszkańcom wystarczająco dużo czasu przed przybyciem Iana. Lee nakazał ewakuację na około 24 godziny przed zejściem sztormu na ląd, pomimo prognoz wskazujących na możliwość groźniejszego przypływu sztormowego wzdłuż wybrzeża regionu niż w sąsiednich północnych hrabstwach.

DeSantis powiedział, że należy skupić się na „podniesieniu ludzi do góry i zaprzestaniu ciągłego mówienia oraz próbie zaszczepienia nostalgii u ludzi, którzy wykonują najlepszą pracę, jaką potrafią, z niedoskonałymi informacjami”.

Dr. Air Force One z Jill Biden ma wylądować w Fort Myers w środę po południu.

Biden przybędzie do społeczności zniszczonej przez burzę, o której wielu myślało, że przesuwa się dalej na północ, zanim późny przewrót zwrócił się w kierunku hrabstw Lee i Charlotte. Co najmniej 100 osób zginęło po tym, jak Ian uderzył w wybrzeże Zatoki Perskiej na Florydzie jako potężna burza kategorii 4. Ekipy ratunkowe kontynuują poszukiwania ocalałych, podczas gdy mieszkańcy wchodzą w gruzy i szukają tymczasowych domów. Ponad 400 000 klientów na Florydzie jest pozbawionych prądu, a przywrócenie zasilania w najbardziej dotkniętych społecznościach może zająć miesiąc.

Ta wizyta ma potencjał, aby pokazać, jak dwóch mężczyzn o bardzo różnych osobowościach podchodzi do tragedii niezmierzonej dewastacji.

Biden często skłaniał się do roli pocieszyciela naczelnego, prowadzącego naród przez erę poszczepienną pandemii Covid-19 i społeczności w całym kraju przez bardziej lokalne tragedie. Niecałe dwa lata po objęciu prezydentury przeszedł przez gruzy spustoszonego tornado zachodniego Kentucky, przytulał rodziny masowych ofiar strzelanin w Uvalde i Buffalo i pocieszał tych, którzy zostali wysiedleni przez pożary na Zachodzie.

Przemawiając we wtorek w Ponce w Portoryko, Biden zapewnił wyspiarzy, że „Cała Ameryka jest z wami”.

DeSantis, przedstawiający się jako przywódca, kierował reakcją stanu z laserowym skupieniem na logistyce przywrócenia stanu i ponownego uruchomienia. Jego konferencje prasowe rzadko rozkwitają osobistymi opowieściami o cierpieniu i stracie – co jest podstawą przemówień Bidena. Zamiast tego DeSantis jest w większości przyszłościowy i rzeczowy. Opracował statystyki ożywienia i szczegółowo wyjaśnił plany stanu, aby uporać się z nadchodzącymi przeszkodami i wspólnymi trudnościami.

READ  Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

Kiedy CNN poprosił Sunday o przekazanie wiadomości ludziom, którzy nie mogli dotrzeć do swoich bliskich żyjących na ścieżce burzy, odpowiedź DeSantis była typowo praktyczna: on i dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, skupili się na pracy rządu, aby zdobyć ofiary online. społeczności.

– Możesz się zalogować – powiedział DeSantis. „Więc to będzie pocieszające dla wielu ludzi”.

Poprawka: Wcześniejsza wersja tego błędnie przedstawiała huragan, który spowodował zniszczenia w Puerto Rico. To był huragan Fiona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *