Biden oskarżony o złamanie kluczowej obietnicy klimatycznej po tym, jak były bankier IM poparł indonezyjską rafinerię ropy naftowej

Grupy klimatyczne oskarżyły prezydenta Joe Bidena o złamanie obietnicy zakończenia publicznego finansowania międzynarodowych projektów związanych z paliwami kopalnymi po tym, jak amerykański Export-Import Bank zatwierdził w czwartek pożyczkę w wysokości 99,7 mln USD dla indonezyjskiej rafinerii ropy naftowej.

Rada Dyrektorów Export-Import Bank (EXIM), Przewodniczący nominacja Bidena Rzuć wyzwanie Joe Lewisowi, powiedział Pożyczka pomoże w „rozbudowie obiektu oraz poprawie efektywności paliwowej i bezpieczeństwa” w rafinerii Balikpapan, prowadzonej przez indonezyjską państwową firmę naftową Pertamina.

Lewis powiedział, że plan ekspansji został sporządzony Odporność na głos Od amerykańskich i indonezyjskich organizacji społeczeństwa obywatelskiego – „będzie wspierać setki amerykańskich miejsc pracy u dziesiątek producentów w całym kraju i znacząco zmniejszy zależność Indonezji od importowanych, rafinowanych paliw transportowych”.

Ale organizacje klimatyczne nie kupują twierdzeń banku o korzyściach płynących z finansowania rozbudowy rafinerii ropy naftowej, co bezpośrednio zaprzecza posunięciu Bidena. zobowiązanie 2021 r Zakończ nowe finansowanie zagranicznych projektów związanych z paliwami kopalnymi. Decyzja o zatwierdzeniu finansowania dotarła do EXIM w ciągu miesiąca Wycofał się na krótko Jego plan wsparcia prawie 100 milionów dolarów długu spotkał się z oburzeniem ekologów.

„Po zatwierdzeniu tej rafinerii przez EXIM, twierdzenia Bidena, że ​​jest liderem klimatycznym, są coraz częściej wyśmiewane” – powiedział w piątkowym oświadczeniu Adam McGibbon, strateg finansów publicznych w OilChange International. „Biden złamał najważniejszą obietnicę klimatyczną, którą Stany Zjednoczone złożyły na konferencji klimatycznej w Glasgow w 2021 roku”.

Kate DeAngelis, kierownik programu międzynarodowych funduszy w Friends of the Earth US, powiedział Wsparcie EXIM dla ekspansji rafinerii „odpowiada na wyraźną potrzebę Bidena do odpowiedzialnych działań na rzecz klimatu i jego zobowiązanie w Glasgow do zakończenia zagranicznego finansowania paliw kopalnych”.

„Ten projekt jest wystarczająco katastrofalny i nadal stwarza wysokie ryzyko pożarów i wycieków, które mogą zaszkodzić lokalnym społecznościom i środowisku” – powiedział DeAngelis. „Ponieważ prezydent Biden rozwija politykę mającą na celu przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, finansuje katastrofy klimatyczne za pośrednictwem Export-Import Bank”.

READ  Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

Bloombergazgłoszone Finansowanie EXIM w czwartek „pomoże PT Kilang Pertamina zwiększyć produkcję benzyny w rafinerii ropy naftowej Balikpapan o 101 000 baryłek dziennie”. Zatwierdzenie pożyczki było „pierwszą poważną decyzją EXIM Banku w sprawie programu paliw kopalnych, odkąd Biden został prezydentem i zobowiązał się do ograniczenia takiego publicznego wsparcia finansowego” – zauważył punkt sprzedaży.

W obliczu sprzeciwu wobec posunięcia EXIM, Biden próbował wycofać się z głosowania w Białym Domu.

„EXIM podjął niezależną decyzję o zatwierdzeniu pożyczki w ramach swoich uprawnień, a jej decyzja nie odzwierciedla polityki zarządzania”. powiedział Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Adam Hodge podkreślił, że Biały Dom „podtrzymuje swoje zobowiązanie do zakończenia nowego bezpośredniego wsparcia publicznego dla międzynarodowego, nieograniczonego sektora energii opartego na paliwach kopalnych”.

EXIM od dawna jest krytykowany za kierowanie publicznych pieniędzy do przemysłu paliw kopalnych w obliczu katastrofy klimatycznej.

Friends of the Earth and Oil Transition International odnotowali w Raport W ubiegłym roku „paliwa kopalne zdominowały portfel energetyczny Exim”, wskazując na zgodę banku na „jedną z największych transakcji w jego historii”. [liquefied natural gas] w Mozambiku w 2019 r. (później poprawione w 2020 r.).”

„Od tego czasu”, kontynuuje raport, „Pemex, meksykańska firma naftowo-gazowa, nadal zatwierdza wsparcie dla niespokojnych projektów, w tym Freeport, z przerażającymi wynikami w zakresie bezpieczeństwa pracowników i środowiska, które doprowadziły do ​​morskiego piekła i ogromnego wycieku metanu. LNG obejmuje wierzyciela, który szybko upadł po transakcji EXIM, a ostatnia eksplozja stworzyła 450-metrową kulę ognia”.

A List Do członków zarządu EXIM na początku tego roku, Friends of the Earth US i Wahana Lingkungan Hidup Indonesia – dwa podmioty stowarzyszone Friends of the Earth International – ostrzegały przed jakimkolwiek wsparciem USA dla rafinerii Balikpapan, powołując się na „wysokie ryzyko pożaru i wycieków ropy oraz negatywne skutki na społeczności lokalne i klimat”. Implikacje.

READ  Liz Cheney zaprzecza, jakoby Kevin McCarthy dyskutował o rezygnacji Trumpa po styczniu. 6

„Głównym celem tej rafinerii jest produkcja benzyny i oleju napędowego” – dodano w liście, dodając: „Wsparcie EXIM dla tego projektu jest naruszeniem zarządzeń wykonawczych prezydenta Bidena i planów dotyczących międzynarodowych projektów paliw kopalnych”.

Głosowanie EXIM ma miejsce, gdy administracja Bidena nadal odpycha projekt Willow i inne duże wysiłki wiertnicze, które podcięły opóźnione wysiłki na rzecz ograniczenia emisji dwutlenku węgla powodujących ocieplenie planety.

„Jego poparcie dla niszczycielskiego rozwoju paliw kopalnych, takiego jak projekt Willow Oil, Alaska LNG, eksport Gulf Coast i Mountain Valley Pipeline, jest bardzo złe” – powiedział w piątek Colin Rees, menedżer programu w USA w OilChange International.

„Ale to [EXIM financing] Ta zgoda pokazuje, że Stany Zjednoczone są zaangażowane w przetargi przemysłu paliw kopalnych we wszystkich zakątkach świata” – dodał Reese. „Ta brudna rafineria zagrozi powietrzu, ziemi i wodzie społeczności w Indonezji, kpiąc z Bidena. zobowiązanie. o sprawiedliwość ekologiczną”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *