Policja w Papui zatrudni 10 000 pracowników

Jayapura, Papua (Antara) – Zastępca Szefa Policji Krajowej (POLRI), generalny inspektor Teddy Prasetyo ogłosił, że w czterech prowincjach Papui zostanie rozmieszczonych 10 000 ludzi.

Prasetyo poinformował w niedzielę, że rekrutacja 10 000 pracowników zostanie przeprowadzona w latach 2024–2028.

Według niego w kwietniu tego roku Polri zatrudni dwa tysiące osób. Nowi rekruci będą kształceni w Państwowej Szkole Policji (SPN) na Jawie.

Prasetyo wierzył, że regionalni szefowie policji w Papui mogliby aktywnie rozpowszechniać informacje wśród nowych rekrutów.

Powiedział, że rekrutami byli rdzenni Papuasi, urodzeni i wychowani w Papui.

Będą się kształcić przez pięć miesięcy w SPN na Jawie, a po ukończeniu edukacji zostaną tymczasowo przydzieleni do regionów w celu dostosowania przed powrotem do służby w Papui.

Prasetyo oświadczył, że jest zdecydowany przyjąć rdzennych Papuasów, aby ograniczyć przenoszenie członków Bolri spoza Papui do Papui.

Wyjaśnił, że w skład dwutysięcznego personelu będzie wchodzić 150 ratowników medycznych, zwłaszcza lekarzy. Rekrutacja personelu medycznego będzie prowadzona we współpracy z Uniwersytetem Cenderawasih (Uncen).

Szef policji Papui, generalny inspektor Mathias Fakiri powiedział, że ze względu na rozległy obszar liczba lokalnych komisariatów policji jest ograniczona. W niektórych obszarach znajdują się tylko dwie komisje, np. policja Nduga i policja Puncak.

„Mamy nadzieję, że rosnąca liczba funkcjonariuszy policji zwiększy zakres usług świadczonych społeczeństwu” – powiedział Fakhiri.

Siedziba policji regionalnej Papui znajduje się w regionie Papui.

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Policja Papui szuka napastników w Wamenie
Powiązane wiadomości: Więcej personelu Grupy Zadaniowej Cartenz, Brimob wysłany do Sugaby
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: W ramach spokojnej operacji Gardens priorytetem są środki przymusu: Policja

READ  Wydarzenia tygodnia w Dżakarcie: Big Bang Festival, Twice Concert i Dżakarta Halal Festival

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *