Jokowi ma dzisiaj spotkać się z lekarzem Mahfudem w sprawie rezygnacji ministra

Tempo.co, DjakartaPrezydent Joko Widodo lub Jokowi, dzisiejszego popołudnia, 2 lutego br. 01, potwierdził, że Mahfut spotka się z Md jako Ministrem Koordynującym ds. Politycznych, Prawnych i Bezpieczeństwa.

„Być może spotkamy się po południu” – powiedział w czwartek na targu Wonogiri na Jawie Środkowej, jak wynika z komunikatu audio sekretariatu prezydenta.

Pałac nie potwierdził jeszcze, gdzie odbędzie się spotkanie ministra ds. integracji z prezydentem.

Głowa stanu wyraziła także uznanie dla decyzji Mahfuta o ustąpieniu z gabinetu Indonezji. – To jego prawo.

W środę Mahfut Md ogłosił zamiar rezygnacji ze swojego gabinetu Uderz profesora Program przemówień w Acehu. „Przedstawiam oficera [resignation] List do prezydenta po moim powrocie z Acehu jutro po południu (czwartek)” – powiedział.

Od zeszłego weekendu prezydent przebywa z roboczą wizytą w Yogyakarcie i Jawie Środkowej, a dzisiaj miał powrócić do Dżakarty.

Mahfut Md kandyduje obecnie na wiceprezydenta w wyborach prezydenckich w 2024 r. wraz z kadrą Indonezyjskiej Demokratycznej Partii Walki (PDIP) Kanjarem Pranovo. Stosunki między prezydentem Jokowi a partią rządzącą ostatnio pogorszyły się po tym, jak najstarszy syn prezydenta, Gibran Rakabuming Raka, wziął udział w nadchodzących wyborach prezydenckich u boku Prabowa Subianto.

Daniel A. Fajri

Wybór nauczyciela: Jak uzyskać obywatelstwo Singapuru dla Indonezyjczyków

Kliknij tutaj dostać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

READ  Indonezja wzywa ONZ do zajęcia się pierwotną przyczyną kryzysu izraelsko-palestyńskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *