Bank of America obniża opłaty za kredyt w rachunku bieżącym z 35 $ do 10 $

Bank of America Corporation ogłosił we wtorek obniżkę opłat za kredyt w rachunku bieżącym z 35 do 10 USD, w ślad za innymi dużymi bankami, które wycofały podobne opłaty.

Opłaty za kredyt w rachunku bieżącym, które są pobierane, gdy klienci nie mają wystarczającej ilości pieniędzy na zakupy, są badane przez organy regulacyjne i polityków, którzy twierdzą, że nieuczciwie wykorzystują rodziny bezgotówkowe. Biuro Ochrony Finansowej Konsumentów i Urząd Kontrolera Pieniężnego, pod administracją Fiden Wywarli presję na banki, aby je ponownie zmierzyły. W grudniowym raporcie CFPB oflagowała Bank of America.

JPMorgan Chase

& Spółka i

Wells Fargo

Za ich opłaty w rachunku bieżącym & Co.

JPMorgan

JPM -0,10%

Ostatnio wprowadził zmiany w celu zmniejszenia kosztów kredytu w rachunku bieżącym. Klienci mogą teraz zapłacić do 50 dolarów zamiast 5 dolarów, a bank powiedział w zeszłym miesiącu, że pozwoli im zasilić swoje konta bankowe do końca następnego dnia roboczego.

„To wspaniała strategia politycznego zarządzania ryzykiem” — powiedziała Karen Pedro, szefowa Federal Financial Analytics, firmy doradztwa regulacyjnego. „Opłaca się wyjść przed żniwiarzem i wydaje się pewne, że CFPB zmieni się, aby regulować opłaty za debet”.

Bank of America zebrał w 2020 roku 1,11 miliarda dolarów opłat za kredyt w rachunku bieżącym, co stanowi 1,3% jego całkowitych przychodów. Ken Usdin, analityk bankowy w Jefferies, oszacował w raporcie z zeszłego miesiąca, że ​​opłaty za kredyt w rachunku bieżącym i inne powiązane opłaty stanowiły średnio 1,4% dochodów banków w trzecim kwartale.

Rodziny czarnoskóre oraz osoby o niskich i średnich dochodach płacą prawie dwa razy więcej opłat za debet niż rodziny białe lub osoby o wysokich dochodach. Według raportu Z Financial Health Network, organizacji badawczej finansowanej częściowo przez instytucje finansowe.

„Decyzja Bank of America powinna zapewnić inną bardzo potrzebną ulgę klientom, którzy są w stanie przynajmniej ponieść ciężar opłat za kredyt w rachunku bieżącym i skłonić inne instytucje finansowe do zniesienia tych opłat, co wpływa na wskaźniki osób o niskich dochodach, osób czarnoskórych i latynoamerykańskich”, Mike Calhoun, Prezes Centrum Kredytów Zobowiązań, powiedział w oświadczeniu.

READ  Rządowe ogłoszenia na żywo: wiadomości o migracji, szczepionkach i dopalaczach

Bank of America powiedział również, że od przyszłego miesiąca wyeliminuje niedofinansowane opłaty. W maju planuje również zniesienie opłaty za przelew w rachunku bieżącym.

Bank powiedział, że te i inne zmiany wprowadzone w ostatnich latach zmniejszą jego przychody z tytułu kredytu w rachunku bieżącym o 97% w stosunku do 2009 roku.

Inne duże banki już dostosowały swoją politykę. Capital One Financial Corp. Obniża opłatę za debet w wysokości 35 USD Absolutnie.

Finansowanie partnerskie Inc.

Ali 0,80%

Powiedział, że zrezygnuje z opłaty za debet w wysokości 25 USD w czerwcu ubiegłego roku. Koalicja zdecydowała Opłaty powinny zostać usunięte Diane Morris, szefowa bankowości konsumenckiej i komercyjnej w Alli Bank, powiedziała wówczas, po pozytywnych opiniach klientów, że opłaty zostały zawieszone w pierwszych miesiącach epidemii Govt-19.

Inne banki ułatwiły klientom uniknięcie opłat, ale nie wyeliminowały ich całkowicie.

Grupa Usług Finansowych PNC Inc.

PNC 0,52%

W zeszłym roku oferował opcję otrzymywania alertów, gdy salda klientów spadną poniżej 50 USD. Klienci zostaną ponownie powiadomieni, gdy ich saldo stanie się ujemne, po czym mają 24 godziny na dokonanie wpłaty przed obciążeniem.

Piąty Trzeci Bancorp

FITB 0,18%

Powiedział również, że dałoby to dodatkowy czas na pokrycie debetu depozytem.

Huntington Bangshare Inc.

Opłata za debet nie zostanie pobrana, jeśli konto wynosi 50 USD lub mniej.

Wiele dużych banków bardzo łagodnie podchodziło do opłat w rachunku bieżącym, gdy wybuchła epidemia, a większość klientów zrzekała się opłat, prosząc o pomoc. Według firmy danych finansowych Moebs Services Inc w 2020 r. przychody banków z tytułu kredytu w rachunku bieżącym spadły po raz pierwszy od sześciu lat. Moebs szacuje jednak, że do 2020 roku firmy uzbierają 31,3 miliarda dolarów opłat.

READ  Najgorętszy kwiecień w Indonezji od 40 lat

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *