Buffalo Snow: Historyczna burza uderza w zachodni Nowy Jork z prawie 6 stopami śnieguCNN

Historyczna zamieć Zachodni stan Nowy Jork otrzymał w sobotę ponad 6 stóp śniegu w niektórych miejscach, zamykając drogi, powodując ograniczenia w ruchu drogowym i odwołując loty w weekend przed Świętem Dziękczynienia.

Ciężki śnieg „spowoduje prawie zerową widoczność, prawie uniemożliwi podróżowanie, uszkodzi infrastrukturę i zamknie najbardziej dotknięte społeczności” – poinformowało Centrum Prognoz Pogody w sobotę rano.

Według National Weather Service dwie lokalizacje zgłosiły łącznie ponad 6 stóp śniegu. Orchard Park, siedziba NFL’s Buffalo Bills, podniósł się o 77,0 cali w ciągu ostatnich 48 godzin, a Natural Bridge, na wschód od Watertown, podniósł się o 72,3 cala – historyczne liczby dla tego obszaru.

Powiedział, że w miarę nasilania się opadów śniegu dwóch mieszkańców hrabstwa zmarło z powodu powikłań sercowych związanych z odśnieżaniem i próbą oczyszczenia terenu. Dyrektor wykonawczy hrabstwa Erie, Mark Bollengarz.

„Przesyłamy nasze najgłębsze wyrazy współczucia i przypominamy wszystkim, że ten śnieg jest bardzo ciężki i niebezpieczny”. — powiedział Pollencarz. „Proszę, unikaj dalszego odgarniania tego bardzo ciężkiego, mokrego śniegu – i zachowaj ostrożność i unikaj nadmiernego wysiłku, jeśli musisz dzisiaj odgarniać”.

Ostrzeżenia pogodowe nadal obowiązują dla ponad 6 milionów ludzi w sześciu stanach Wielkich Jezior: Wisconsin, Michigan, Indiana, Ohio, Pensylwania i Nowy Jork.

Synoptycy i urzędnicy ostrzegają przed zagrażającą życiu naturą zamieci. Nawet region Buffalo, w którym w miesiącach zimowych występują obfite opady śniegu, jest historyczny. Oczekuje się, że przez weekend będzie padać więcej obfitych opadów śniegu, z niewielką ulgą.

Zobacz, jak tworzy się śnieg, gdy Nowy Jork stoi w obliczu historycznej zamieci

Obszary na północny wschód od jeziora Ontario – od środkowego hrabstwa Jefferson do północnego hrabstwa Lewis – były zalane obfitym śniegiem w późny piątek, a opady śniegu dochodziły do ​​3 cali na godzinę. Serwis pogodowy w Buffalo. Na obszarach między Watertown a Harrisville również panowały zdradliwe warunki.

READ  Na obchody Dnia Niepodległości Nusantary zaproszono 6800 osób

Nadal obowiązuje stan wyjątkowy, a Dan Niewerth Jr., komisarz ds. bezpieczeństwa wewnętrznego hrabstwa Erie, powiedział, że nie spodziewa się zniesienia ograniczeń w podróżowaniu w najbliższym czasie.

– Jest sobota. Nie ma powodu, żeby dzisiaj wychodzić – poinstruował.

Dziesiątki lotów do iz międzynarodowego lotniska Buffalo Niagara zostało odwołanych z powodu pogorszenia warunków sztormowych. Według Witryna lotniska.

Trzeci opad śniegu w Buffalo na lotnisku to listopad, według burzy już w tym miesiącu Lokalny serwis pogodowy.

Burmistrz Buffalo Byron Brown powiedział w sobotę CNN, że chociaż jego miasto jest przyzwyczajone do obfitych opadów śniegu, to „więcej niż zwykle”.

Powiedział, że miasto może powrócić do „pewnej normalności” w poniedziałek lub wtorek, a najgorsza burza ma minąć w niedzielę.

„To bardzo nieprzewidywalna burza, z pasmami lodu poruszającymi się tam iz powrotem, z północy na południe” – powiedział Brown. „Śnieg jest za szybki, za mokry, za ciężki”.

Gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul powiedziała w sobotę, że pochodzi z Hamburga, na południe od Buffalo.

„Ale nawet z taką historią, w tym kontekście, jest to jedna z ksiąg rekordów” – powiedział CNN. „Największe opady śniegu od 24 godzin w historii stanu. Wkrótce poznamy dokładne liczby.

Potężna burza nawiedza region od kilku dni, co skłoniło lokalnych i stanowych urzędników do wprowadzenia stanu wyjątkowego w celu przyspieszenia reakcji. Ale przy dużej burzy wystarczy jeden lub dwa pojazdy, aby spowolnić działania porządkowe, zauważył Polancarz.

„Przypomnienie dla wszystkich pracodawców: jeśli Twoja firma znajduje się w strefie zakazu prowadzenia pojazdów lub jeśli Twoi pracownicy znajdują się obecnie w strefie zakazu prowadzenia pojazdów, podwożenie ich do pracy jest nielegalne” – powiedział Polancarz. rzeczywistość.

Zamieć, której nie prognozowano dla obszaru Buffalo od ponad 20 lat, sprawiła, że ​​wielu kierowców ma trudności z podróżowaniem, mimo że urzędnicy nakłaniają ich do trzymania się z dala od dróg.

READ  Trwa dochodzenie po pożarze szpitala w Pekinie, w którym zginęło 21 osób Aktualności

W piątek ładowarka wykopała parking w Hamburgu w stanie Nowy Jork po tym, jak silna burza śnieżna z efektem jeziora zrzuciła kilka stóp śniegu wokół Buffalo i okolicznych przedmieść.

„Mogę powiedzieć, że nasi zastępcy są całkowicie przytłoczeni wezwaniami do obsługi niepełnosprawnych pojazdów silnikowych i unieruchomionych kierowców” – powiedział zastępca szeryfa hrabstwa Erie, William J. Cooley powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej. „Prosimy mieszkańców o przestrzeganie zakazu podróżowania, bardzo szybko możesz stać się częścią problemu, gdy jesteś na ulicach”.

Hrabstwo Erie wydało kompozyt Ograniczenia w podróżowaniu i porady dotyczące podróży piątek, w tym zakaz podróżowania na południe od Buffalo.

Kierowcom, którzy naruszyli zakaz podróżowania, wydano ponad 300 mandatów, powiedział w późny piątek Pollancarz.

„Proszę, nie bądź powodem, dla którego karetka nie może dostać się do szpitala” – powiedział. „Jest wiele pojazdów, które nie tylko utknęły, ale są porzucane przez swoich właścicieli”.

Heather Ahmed używa łopaty do wykopania ścieżki obok pojazdu po tym, jak w piątek w Hamburgu w Nowym Jorku uderzyła burza śnieżna z efektem jeziora.

Załogi miały trudności z zareagowaniem, ponieważ śnieg padał tak szybko przez tak długi czas.

„W niektórych przypadkach spadnie ponad 5 stóp śniegu, a to tylko w ciągu 21 godzin” – powiedział Bill Geary, komisarz ds. Robót publicznych w hrabstwie. „To niezwykły czas”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *