House GOP naciska na impeachment Huntera Bidena pomimo niewielkiej większości

WASHINGTON (AP) – Republikanie podwoili się w tym tygodniu, nawet przy przytłaczającej większości w Izbie Reprezentantów. Administracja Bidena powinna w przyszłym roku wykorzystać swoje nowe uprawnienia do zbadania w szczególności syna prezydenta.

Ale tymczasowe wyniki ośmieliły Biały Dom, który od dawna przygotowywał się na ten moment. Republikanie otrzymali znacznie mniej głosów niż oczekiwanoA doradcy prezydenta Joe Bidena i innych Demokratów uważają, że wyborcy ukarali GOP za wiarę w teorie spiskowe i kłamstwa podsycane przez Donalda Trumpa w wyborach w 2020 roku.

Postrzegają to jako potwierdzenie strategii administracji na okres śródokresowy oraz skupienie się na osiągnięciach legislacyjnych i dążenie do nich, w przeciwieństwie do kandydatów sprzymierzonych z Trumpem, których lojalni zwolennicy narzekają na syna prezydenta. Dla przeciętnego Amerykanina. Demokraci zachowują kontrolę nad Senatem, a margines Partii Republikańskiej w Izbie Reprezentantów ma osiągnąć najmniejszą większość od dwóch dekad.

„Jeśli spojrzysz wstecz, zdobyliśmy miejsca w Nowym Jorku, New Jersey, Kalifornii” – powiedział republikański strateg i dyrektor ds. Public Affairs, Mike Duheim. „To nie są ludzie, którzy przyszli głosować, ponieważ chcieli impeachmentu Huntera Bidena – daleko im do tego. Przyszli do urn, ponieważ byli zdenerwowani inflacją. Są zbulwersowani cenami gazu. Są zbulwersowani tym, co dzieje się na Ukrainie.

Ale Republikanie Izby Reprezentantów wykorzystali swoją pierwszą konferencję prasową Po zdobyciu większości w debacie z synem prezydenta, Hunterem Bidenem i Departamentem Sprawiedliwości, ponowili długotrwałe skargi, że to, co mówią, jest upolitycznionym organem ścigania i bombową sprawą korupcyjną, przeoczoną przez Demokratów i media.

„Od swojej pierwszej konferencji prasowej ci republikanie w Kongresie dali jasno do zrozumienia, że ​​zamierzają zrobić jedną rzecz w tym nowym Kongresie, czyli dochodzenia, i robią to jako polityczną zapłatę za wysiłki Bidena w ramach programu, który pomaga ludziom pracy ” Ponowne uruchomienie to wielomilionowy wysiłek, powiedział Kyle Herrick, założyciel Congressional Integrity Project.

READ  Tom Verlaine, frontman punkowego zespołu Television, zmarł w wieku 73 lat

W Białym Domu Biuro Radcy Prawnego dodało personel kilka miesięcy temu i wzmocniło swoje wysiłki w zakresie komunikacji, a personel przygotowuje się do badań i ataków. Zidentyfikowali własne słabe punkty i próbowali zaplanować skuteczne reakcje.

Reprezentant James Comer, przyszły przewodniczący Komisji Nadzoru Izby Reprezentantów, powiedział, że są „krytyczne pytania” dotyczące interesów biznesowych Huntera Bidena i jednego z braci prezydenta, Jamesa Bidena.

„Główną misją komitetu nadzorczego jest wykorzenienie marnotrawstwa, oszustw i nadużyć w rządzie federalnym” – powiedział Comer, R-Ky. „Więc to śledztwo jest priorytetem”.

Republikańscy prawodawcy obiecali opublikować nowe dossier w zeszłym tygodniu, ale wszystko, co do tej pory dostarczyli, to krótkie powtórzenie kilkuletnich skarg dotyczących interesów biznesowych Huntera Bidena, które sięgają teorii spiskowych podniesionych przez Trumpa.

Hunter Biden dołączył do zarządu ukraińskiej firmy gazowej Burisma w 2014 roku, w tym czasie jej ojciec, ówczesny wiceprezydent, pomagał w kierowaniu polityką zagraniczną administracji Obamy wobec Ukrainy. Republikanie z Senatu powiedzieli, że nominacja mogła spowodować konflikt interesówAle nie przedstawili dowodów na to, że ich zatrudnienie wpłynęło na politykę USA i nie wplątali Joe Bidena w żadne wykroczenie.

Republikańscy prawodawcy i ich pracownicy badali wiadomości i transakcje finansowe znalezione na laptopie należącym do Huntera Bidena w ciągu ostatniego roku. Od dawna dyskutowali o wydaniu wezwań kongresowych do zagranicznych firm, które robiły z nim interesy, a ostatnio sprowadzili byłego prokuratora federalnego Jamesa Mandolfo, aby pomógł w dochodzeniu jako główny doradca komisji nadzorczej.

Różnica polega teraz na tym, że Republikanie będą mieli prawo do wezwania do sądu, nawet jeśli ich większość będzie niewielka.

„Republikanie idą naprzód” – powiedział Tom Davis, republikański prawnik, który specjalizuje się w dochodzeniach kongresowych i strategii legislacyjnej. „Myślę, że ich członkowie są zainteresowani śledzeniem tych rzeczy. Spójrz, 40-letni trend polega na tym, że partie badają mniej swoich, a więcej drugiej strony. To nie zaczęło się tutaj.

READ  Liczba niezależnych wsi wzrasta do 11 456: Ministerstwo

Rzeczniczka Białego Domu, Karine Jean-Pierre, odrzuciła skupienie się GOP na dochodzeniach jako myślenie „na marce”.

„Powiedzieli, że zamierzają walczyć z inflacją, powiedzieli, że uczynią to priorytetem, a potem zdobyli większość, a ich priorytetem nie jest tak naprawdę skupienie się na amerykańskiej rodzinie, ale na rodzinie prezydenta” – powiedział. .

Nawet nowo wybrani republikanie sprzeciwiają się temu pomysłowi.

„Najwyższym priorytetem jest radzenie sobie z inflacją i kosztami życia. … To, czego nie chcę widzieć, to to, co widzieliśmy w administracji Trumpa, gdzie Demokraci bezlitośnie ścigali prezydenta i administrację” – powiedział w CNN przedstawiciel-elekt Mike Lawler z Nowego Jorku.

Podatki i zagraniczne transakcje biznesowe Huntera Bidena są już przedmiotem dochodzenia federalnego, a wielka ława przysięgłych w Delaware wysłuchała zeznań w ostatnich miesiącach.

Chociaż nigdy nie sprawował urzędu w kampanii prezydenckiej ani w Białym Domu, jego członkostwo w zarządzie ukraińskiej firmy energetycznej i starania o zdobycie kontraktów w Chinach od dawna budzą pytania, czy handlował na służbie publicznej swojego ojca. Odniesienia do „wielkiego faceta” w jego e-mailach

Joe Biden powiedział, że nigdy nie rozmawiał z synem o swoich zagranicznych interesach i nic, co przedstawili Republikanie, nie mówi inaczej. Nic nie wskazuje na to, by prezydent był zamieszany w śledztwo federalne.

W międzyczasie Trump i jego zwolennicy rozpowszechniali szeroko zdyskredytowaną teorię, że Biden chciał zwolnić najwyższego prokuratora Ukrainy, aby chronić swojego syna i Burismę przed ściganiem. Biden faktycznie naciskał na zwolnienie prokuratora, ale było to odzwierciedleniem oficjalnego stanowiska nie tylko administracji Obamy, ale wielu krajów zachodnich, a prokurator był postrzegany jako łagodny wobec korupcji.

Republikanie Izby Reprezentantów zasygnalizowali również zbliżające się przesłuchania w sprawie imigracji, wydatków rządowych i praw rodzicielskich. Szef sztabu Białego Domu Ron Klein, sekretarz bezpieczeństwa wewnętrznego Alejandro Mayorgas, prokurator generalny Merrick Garland i dyrektor FBI Chris Wray zostali ogłoszeni jako potencjalni świadkowie.

READ  Oceny z 16 tygodnia NFL: Patrioty dominują, rachunki otrzymują „A”, ładowarki otrzymują „F” za brzydkie straty

Przedstawiciel Ohio. Jim Jordan, nowy szef Departamentu Sprawiedliwości, od dawna narzeka na upolitycznione sądownictwo i śledztwa w sprawie Trumpa.

W piątek Garland wyznaczyła specjalnego doradcę Nadzorowanie dochodzenia Departamentu Sprawiedliwości w sprawie istnienia dokumentów niejawnych w posiadłości Trumpa na Florydzie oraz kluczowych aspektów odrębnego śledztwa w sprawie zamachu stanu z 6 stycznia 2021 r. i wysiłków zmierzających do obalenia wyborów w 2020 r.

Trump w przemówieniu w swojej posiadłości Mar-a-Lago w piątek wieczorem narzekał, że to „tylko ostatnia z długiej serii polowań na czarownice”.

Odnośnie Joe i Huntera Bidenów: „Gdzie jest ich specjalny adwokat?”

Matt Mackowiak, republikański strateg polityczny, mówi, że to jedno, jeśli śledztwo w sprawie Huntera Bidena będzie dotyczyło kwestii korupcji, ale jeśli przeniesie się do tego rodzaju złośliwych wiadomości krążących w skrajnie prawicowych kręgach: „Nie wiem że opinia publiczna będzie bardzo cierpliwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *