Biden zatwierdzi zmiany w regulaminie Senatu w celu egzekwowania ustawy o prawach głosu

Ustawa wprowadzona przez Demokratów, wraz z innymi postanowieniami ustawy o wolności głosowania, ograniczyłaby wysyłanie poczty lub głosowanie nieobecności, czyniąc dzień wyborów świętem i uniemożliwiając rządowe wysiłki zmierzające do przedefiniowania okręgów przez stanowych ustawodawców. Prokuratorzy twierdzą, że wyborcom mniejszościowym odmawia się reprezentacji. Inna, John Lewis Voting Rights Advancement Act, byłaby ważna Antydyskryminacja Elementy ustawy o głosowaniu Pozbawiony przez Sąd Najwyższy W 2013.

Rzeczniczka Białego Domu Jen Zhaki przyznała, że ​​ich liczba nie jest wystarczająca, aby pokonać uznanie prezydenta George’a W. Busha o jego roli w konflikcie. Saki powiedział dziennikarzom w poniedziałek.

Ale doradcy prezydenta niewiele mówili o tym, jakie rozwiązania może zaproponować, i że droga naprzód dla obu stron jest niemożliwa. Pan, który jest w Senacie od 36 lat. Biden, który uważa się za twórcę konsensusu, stanął w obliczu sprzeciwu Republikanów wobec ustawy o prawie do głosowania.

W zeszłym tygodniu nowojorski demokrata i przywódca większościowy Chuck Schumer powiedział, że Republikanie mogą zrezygnować z sprzeciwu wobec debaty i głosować do poniedziałku, Martin Luther King Jr. Day, lub stanąć przed perspektywą zmiany zasad Senatu Philipstera. .

Senator Mitch McConnell, republikanin z Kentucky, obiecał, że jeśli Demokraci pójdą tą drogą, pojawi się odpowiedź na płonącą ziemię: „Republikanie pokażą, że ten nieodpowiedzialny ruch będzie miał natychmiastowe konsekwencje, ponieważ senator Schumer jest zdecydowany spróbować złamać Senat”. McConnell powiedział w oświadczeniu w poniedziałek.

Republikanie argumentowali, że Demokraci wykorzystują ustawę o prawie do głosowania, aby szukać dyskryminacyjnych korzyści, próbując narzucić wybrane przez siebie zasady w stanach, które od dawna regulują własne wybory. Ale aktywiści twierdzą, że krytyka ignoruje jawne przykłady represji wobec wyborców. Grupy do głosowania w Gruzji Rząd federalny złożył już pozew Oskarża prawodawców o przekształcenie okręgu kongresowego w celu odmowy reprezentacji Czarnym wyborcom na korzyść kandydatów republikańskich.

READ  Ta słynna czarna dziura właśnie stała się ciemniejsza

We wtorek pan Wyjeżdżając do Gruzji Biden opiera się na symbolicznej sile. Pan. Biden i pani Dr Harris. Odwiedź szafę Martina Luthera Kinga Jr. i jego żony Corretty Scott King. Pójdą do historycznego kościoła baptystów Ebenezer, gdzie dr King i pan. Prawo nosi nazwę Kongresu Louisa w stanie Georgia i ikony praw obywatelskich. Sen. Raphael Warnock, pierwszy czarny senator stanu i demokrata Żąda pełnej kadencji w tym roku Po zwycięstwie był starszy pastor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *