Mieszkańcy Jokowi od dawna apelują o kolejne podwyżki myta

Tempo.co, Djakarta – Prezes Joko „Jokowi” Widodo powiedział, że otrzymał wiele próśb ścieżka współrzędnych Rozwój od obywateli Indonezji. Żądania pojawiły się po tym, jak obywatele korzystali z zalet punktów poboru opłat, które budował przez lata.

„Popyt na rozwój celny występuje nie tylko na Jawie, nie tylko na Jawie Wschodniej, ale za każdym razem, gdy odwiedzam region, zawsze tego chcą” – powiedział Jokowi po inspekcji tradycyjnego rynku w Rampal Field, Malang City, East Java, w poniedziałek, 24 lipca 2023 r.

Według Jokowi, wojewodowie, regent, burmistrz i samorządowcy wierzyli, że płatna droga może pobudzić nowe punkty wzrostu gospodarczego. Wynika to z przyspieszenia ruchu osób i towarów. „Gdy zobaczą korzyści, wymagania wzrosną” – powiedział Jokowi.

Jokowi zauważył, że rząd centralny koncentruje się na rozwoju poza Jawą. W przypadku Jawy Jokowi da zielone światło dla rozwoju myta, jeśli tempo inwestycji będzie odpowiednie. Jeśli obliczenie wewnętrznej stopy zwrotu (IRR) nie jest jeszcze kwalifikowane, może zostać przyznane przedsiębiorstwu państwowemu za pośrednictwem mechanizmu państwowego udziału kapitałowego (PMN) lub rozwojem może zarządzać Ministerstwo Robót Publicznych i Mieszkalnictwa (PUPR). „Wszystkie są nadal liczone, w tym te we wschodniej Jawie i Malang” – powiedział Jokowi.

Powstało 1848 km dróg płatnych

W ciągu 9 lat pełnienia funkcji prezesa Jokowi zbudował 1848 kilometrów płatnych dróg. To pięć razy więcej niż za prezydenta Susilo Bambanga Yudhoyono (SBY), który zbudował 350 kilometrów płatnych dróg.

Agencja Regulacji Płatnych Dróg Ministerstwa PUPR (BPJT) poinformowała, że ​​do marca 2023 r. rząd zbudował średnio 1848,1 km lub 264,01 km płatnych dróg rocznie. Wcześniej na koniec 2014 r. łączna długość czynnych punktów poboru opłat wynosiła 789,82 km. Tym samym łączna długość dróg płatnych do marca 2023 r. wyniosła 2623,51 km. Liczba ta była wykładniczo większa niż w 2019 r. i wyniosła 1298,3 km. Do 2024 roku Jokowi chce osiągnąć 3196 kilometrów płatnych dróg.

READ  Jak długo Nintendo może opóźnić „Switch 2”, ponieważ sprzedaż sprzętu Switch jest niska?

Przewodniczący BPJT Danang Parikesit powiedział, że istnieje 70 punktów poboru opłat zarządzanych przez 49 agencji poboru opłat. Szczegółowo, całkowita długość płatnych dróg na Jawie wynosi 1716,15 km, 738,46 km na Sumatrze, 97,27 km na Kalimantanie, 61,46 km na Sulawesi, 10,07 km na Bali i West Nusa Tenggara.

M. Julnis firmansya

Wybór nauczyciela: Jokowi Jambi mówi, że rozpoczął remonty dróg w Lampung

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *