Nowa policja turystyczna na Bali jest zachwycona możliwością oficjalnego patrolu

Udostępnij artykuł

Nowa jednostka służby cywilnej policji turystycznej na Bali oficjalnie rozpoczęła patrole.

Nowo mianowani funkcjonariusze będą obecni w najbardziej ruchliwych kurortach i kluczowych lokalizacjach na Bali, gotowi udzielić pomocy potrzebującym turystom i poinformować ich o nakazach i zakazach na wyspie.

Parasole na plaży na Bali w ciągu dnia

Na początku tygodnia, ku podekscytowaniu miłośników Bali, ujawniono, że 73 nowych funkcjonariuszy policji turystycznej na Bali będzie patrolować z pięcioma specjalnie wyszkolonymi psami Kindamani Bali.

Sześciomiesięczne młode trenują już od trzech miesięcy. Są gotowi wywołać uśmiech na twarzach turystów, uspokoić, gdy ludzie są zdezorientowani i rozpocząć rozmowy z patrolującymi funkcjonariuszami.

Psy nie są przeszkolone w zakresie bezpieczeństwa K9 jak psy tropiące, ale są szkolone, aby wspierać funkcjonariuszy w sytuacjach dużego stresu.

Psy są dobrze socjalizowane, posiadają wszystkie szczepienia i są gotowe na spotkanie z balijskimi turystami, w tym z małymi dziećmi i osobami z dodatkowymi potrzebami.

Deva Nyoman Roy Dharmadi, szef Satpol PP na prowincji Bali, powiedział reporterom, że nowe patrolujące jednostki w dużym stopniu przyczynią się do poprawy zachowania mniejszości. Turyści zachowywali się na wyspie niestosownie.

Dharmadi powiedział: „Nadal nie jest możliwe całkowite rozwiązanie tego problemu, ale porządek zmniejsza zakłócenia, szczególnie w obszarach turystycznych”.

„Nie jesteśmy sami. Współpracujemy z naszymi kolegami z policji i administratorami ośrodków turystycznych.

Spośród siedemdziesięciu trzech przeszkolonych funkcjonariuszy 42 zostanie oddelegowanych do regencji Padung, a pozostałych 31 funkcjonariuszy będzie opiekować się atrakcjami turystycznymi na pozostałej części wyspy.

Jednostki z Badung Regency stacjonują już na ulicy, a wkrótce dołączą do nich inne jednostki. Są przeszkoleni w zakresie zapewniania wsparcia turystycznego, zapewniania spokoju i porządku publicznego oraz swobodnego komunikowania się w języku angielskim.

Dharmadi powiedział, że jednostki ds. turystyki Chatbol PP już biegle władają językiem angielskim, ponieważ oprócz szkolenia policyjnego przepracowały cały miesiąc na nauce tego języka.

READ  Ranking 2022 Tour Championship: aktualizacje na żywo, relacje z golfa, wyniki z niedzielnych playoffów FedEx Cup

Dharmadi zauważył: „Od dzisiaj obowiązuje podział obowiązków, zmian i obsługi pojazdów. „Są dwie zmiany, od rana do południa i od południa do 21:00”.

Powiedział także, że nowi funkcjonariusze będą pełnić służbę na wzór mentora. Mogą pomóc turystom w wskazaniu wskazówek, jeśli mają pytania dotyczące okolicy, przetłumaczyć i wyjaśnić, jeśli coś jest niejasne i nie tylko.

Jeśli zobaczą, że turyści łamią prawo lub obrażają lokalną kulturę, zainterweniują i pomogą naprawić sytuację.

pusty-kolorowy-leżak-na-plaży-seminyak-na-balipusty-kolorowy-leżak-na-plaży-seminyak-na-bali

Szef policji w Padung Regency I Gusti Akung Kedut Suryanegara również rozmawiał z reporterami, gdy pierwsi funkcjonariusze zabrali się do pracy.

Wyjaśnił: „Środki zapobiegawcze i proaktywne odgrywają dużą rolę w uspołecznianiu zasad związanych z turystyką dotyczących tego, co można, a czego nie można zrobić na Bali, zwłaszcza w Badung”.

Turyści-kecak-taniec-w-UluwatuTuryści-kecak-taniec-w-Uluwatu

On kontynuował, „[They can] Udzielanie turystom informacji na temat wyposażenia produktów turystycznych, udzielanie upomnienia handlarzom lub przewodnikom wycieczek w przypadku dopuszczenia się przez nich naruszeń prawa karnego, a także przypominanie turystom, że istnieją korzystne środki ochrony zwyczajów i kultury Bali. 14.”

Wszyscy funkcjonariusze patrolujący pierwszego dnia byli uśmiechnięci. Turyści mogą spodziewać się, że funkcjonariusze będą nosić białe koszulki polo lub brązowe koszule z kołnierzykiem i szorty khaki.

Te nieformalne, przypominające strażników mundury zostały wybrane, aby zapewnić dostępność turystom.

Balijczycy modlą się podczas tradycyjnej ceremonii kulturalnej na Bali.jpgBalijczycy modlą się podczas tradycyjnej ceremonii kulturalnej na Bali.jpg

Funkcjonariusze będą w terenie i będą mieli za zadanie rozmawiać z turystami i po prostu meldować się u nich.

Turyści mogą rozmawiać i przywitać się ze szczeniętami, jeśli tylko mają na to ochotę. Są szkoleni, aby pozostać nieruchomymi podczas fotografowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *