Prabowo-Kibron zapowiada kontynuację programów opieki społecznej, jeśli zostanie wybrana

Tempo.co, Djakarta – Prabowo Subianto i Gibran Rakabuming Raqqa (Prabowo-Gibron) zobowiązali się do kontynuacji i uzupełnienia istniejącego programu kart opieki społecznej. Projekty te mają na celu wyeliminowanie całkowitego ubóstwa w Indonezji.

„Istnienie ubóstwa absolutnego świadczy o tym, że wzrost gospodarczy nie jest jeszcze optymalny. Państwo ma obowiązek zapewnić zabezpieczenie społeczne obywatelom o niskich dochodach” – napisano Prabowo-Gibron w cytowanym w piątek dokumencie dotyczącym wizji i misji.

Zarówno zdaniem ministra obrony, jak i najstarszego syna prezydenta Joko Widodo kolejna administracja powinna kontynuować dotychczasowe programy opieki społecznej.

„[The program is upgraded] Wysoki poziom rozwoju społecznego należy osiągnąć poprzez osiągnięcie wskaźnika ubóstwa poniżej 6 procent w ramach zabezpieczenia społecznego przez całe życie” – napisano.

Należą do nich Indonezyjska Karta Zdrowia (KIS), KIS Osób Starszych, Indonezyjska Karta Inteligentna, Karta Pomocy Żywnościowej, Karta Przed zatrudnieniem, MEKAR i Program Powiernictwa Rodzinnego.

Prabowo-Kibron doda kartę Healthy Kids i program kredytowy dla firm dla wielu branż. Obie strony zobowiązały się do zwiększenia produkcji żywności, zwiększenia skali przedsiębiorstw średniej wielkości na niższym szczeblu łańcucha dostaw oraz udzielania kredytów start-upom z pokolenia milenialsów.

Prabowo-Kobron skupia się na millenialsach, aby stali się pionierami w eliminacji ubóstwa i podnoszeniu Wskaźnika Rozwoju Społecznego.

Annisa Fabiola

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Protest w Arizonie: gaz łzawiący był używany do rozpędzania protestujących przed budynkiem Kapitolu w Arizonie, mówią urzędnicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *