Rosja atakuje Ukrainę, NATO potępia atak, Zełenski wprowadza stan wojenny

Ambasada Chin na Ukrainie wydała ostrzeżenie dla swoich obywateli na początku czwartku, wzywając ich do umieszczenia chińskiej flagi na swoich pojazdach dla bezpieczeństwa.

„Sytuacja na Ukrainie dramatycznie się pogorszyła. W wielu miastach doszło do bombardowań, trwają operacje wojskowe” – czytamy w oświadczeniu ambasady. Wezwał obywateli do pozostania w domu i z dala od okien lub szyb, ostrzegając, że na ulicach mogą wystąpić „poważne zamieszki”.

Dodał, że jeśli Chińczycy poruszają się po drogach, „chińską flagę narodową można przymocować do widocznej części karoserii”.

Poprosiła również obywateli chińskich o zwrócenie szczególnej uwagi na sytuację, utrzymywanie kontaktu z zagranicznymi chińskimi organizacjami oraz o „wyciągnięcie do siebie pomocnej dłoni, aby odzwierciedlić wizerunek Chińczyków i siłę Chin”.

Trudne miejsce dla Chin: Chiny znalazły się w niewygodna pozycja podczas trwającego kryzysu; Chiny i Rosja prezentują coraz bardziej zjednoczony front w obliczu tego, co postrzegają jako ingerencję Zachodu w ich sprawy wewnętrzne i zagrożenie dla ich bezpieczeństwa. To partnerstwo było bardzo publicznie wzmocniony zaledwie kilka tygodni temu na szczycie Xi-Putin.

Zhang Jun, ambasador Chin przy ONZ, wezwał wszystkie strony do „zachowania opanowania i racjonalności” w środę wieczorem, mówiąc, że „pokojowe rozwiązanie” jest nadal możliwe – nawet gdy ambasador Ukrainy oświadczył, że jest „za późno” na de -eskalacja w związku z atakami Rosji.

READ  Jerry Nadler pokonuje Carolyn Maloney w nowojorskim House Democratic Primary

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *