Narodowy Dzień Batiku 2023 w Indonezji, podczas którego zaprezentowana zostanie kolekcja batików z 7 królestw Nusantara

Tempo.co, DjakartaJako pomnik narodowy śpiewać W dniu 2 października br Pałac Batikowy Pokaz mody prezentuje kolekcje batików z siedmiu królestw Nusantara z komentarzem na temat przepychu Pałacu Merdeka w Dżakarcie.

„Zapraszamy siedem królestw Solo, Yogyakarta, Sumenep, Goa i Cirebon. Pokażą swoje kolekcje batików” – powiedziała Landi Rizaldi, prezes Jakarta Experience Board, podczas próby Istany Berbatik w Pałacu Merdeka w Dżakarcie. , 29 września 2023 r., piątkowy wieczór.

Według Landi wydarzenie organizowane przez Ministerstwo Turystyki i Gospodarki Kreatywnej wpisuje się w Narodowy Dzień Batiku 2023, który skupi się na dziedzińcu Pałacu Merdeka w Dżakarcie w niedzielę 1 października.

„Wydarzenie organizowane jest z okazji Dnia Batiku przypadającego 2 października. Ponieważ jednak tym dniem jest poniedziałek, przenosimy je (wydarzenie) na niedzielę” – powiedział, ponieważ wpisuje się ono w koncepcję mody ulicznej. Odbędzie się ono na dziedzińcu Pałacu Merdeka w Dżakarcie.

„Chcemy pokazać majestat pałacu, dlatego jest dużo dekoracji świetlnych, a na wybiegu używamy diod LED” – powiedział.

Organizatorzy podzielili uczestników pokazu mody na dziewięć grup, a każda z nich prezentowała indonezyjską scenę batikową. Oprócz zaprezentowania modeli wysokich urzędników państwowych, obecne będą także gwiazdy, działacze społeczni i sportowcy.

Oprócz pokazu mody Istana Berbatik będzie gospodarzem występu artystów, którzy urozmaicą sesję rozrywkową. Należą do nich piosenkarka Sri Rossa Rosalina Handyani, Fatli z Badi Reborn i wielu innych.

Nia Niskaya, urzędniczka Ministerstwa Turystyki i Gospodarki Kreatywnej stwierdziła w swoim oświadczeniu, że program Istana Berbatik promuje batik jako symbol narodowy na arenie międzynarodowej.

Powiedział, że batik jest niematerialnym dziedzictwem kulturowym (WBTb) Indonezji, co zostało uznane przez Międzyrządowy Komitet ds. Ochrony Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego w dniu 2 października 2009 r. podczas sesji UNESCO w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Tymczasem pełniąca obowiązki dyrektora ds. wydarzeń krajowych i międzynarodowych w Ministerstwie Turystyki i Gospodarki Kreatywnej Ni Komang Ayu Asthiti powiedziała, że ​​w wydarzeniu wezmą udział prezydent Joko Widodo i Pierwsza Dama, wiceprezydent Republiki Indonezji Maaroof Amin. oraz Pani Ministrowie i Wiceministrowie Zaawansowanego Gabinetu Indonezyjskiego, Ambasadorzy Narodów Sprzymierzonych i Rodzin Królewskich.

READ  Poprawa dobrobytu ludności tubylczej poprzez nowoczesną wioskę rybacką w Papui

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Program na przyszły tydzień: festiwal batiku, trasa Charliego Putha po Azji, INACRAFT

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *