Akcje zakończyły w piątek wzrosty, ponieważ Nasdaq odnotował trzeci tydzień z rzędu wzrostów

Po krótkiej utracie rozpędu po styczniowym rajdzie, w piątek akcje wzrosły, kończąc tydzień na dobrym poziomie.

Dow Jones Industrial Average zyskał 330,93 punktu, czyli 1%, do 33 375,49, podczas gdy S&P 500 wzrósł o 1,89% do 3 972,61. Oba indeksy miały trzydniową passę spadków. Tymczasem Nasdaq Composite wzrósł o 2,66%, kończąc dzień na poziomie 11 140,43, z pomocą Netflix i Alphabet.

Nasdaq osiągnął najlepsze wyniki w tym tygodniu, zyskując 0,55% i odnotowując trzeci pozytywny tydzień z rzędu. Dow zakończył tydzień spadkiem o 2,70%, a S&P odnotował stratę 0,66%, przerywając dwutygodniową passę.

Wszystkie główne średnie są dodatnie w całym roku.

„Mieliśmy znacznie silniejsze reakcje emocjonalne, niż się spodziewaliśmy”, powiedział Jeff Gilberg, założyciel i dyrektor generalny KKM Financial. „Wiele osób było bardzo pesymistycznych i widzieliśmy paraboliczne ruchy na początku roku. Teraz, zgodnie z oczekiwaniami, rynki nie poruszają się w linii prostej”.

„Znajdujemy sposób, aby się poruszać i mieć więcej dołków” – dodał. „Wzloty i upadki dają bykom pewne zaufanie. Jednak dane techniczne nadal sprzyjają niedźwiedziom i sprzedają rajdy”.

Inwestorzy nadal monitorowali raporty o zyskach, a akcje spółek technologicznych o dużej kapitalizacji napędzały rynek w górę. Netflix zyskał po tym około 8,5%. Publikowanie większej liczby subskrybentów niż oczekiwano Chociaż jego kwartalne wyniki rozminęły się z szacunkami analityków. Alphabet wzrósł o ponad 5% po tym, jak firma ogłosiła, że ​​zwolni 12 000 pracowników.

„Widzisz dużą wagę w jakiejś pobitej technologii, a ludzie myślą trochę więcej o całkowitym załamaniu technologii, które widzieliśmy w 2022 roku” – powiedział Gilberg.

READ  Biden mówi, że siły amerykańskie będą bronić Tajwanu w przypadku chińskiej inwazji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *