Ministerstwo Spraw Religijnych Indonezji wprowadza globalną modę halal

Tempo.co, Djakarta – Indonezji Ministerstwo Spraw Religijnych wraz z podmiotami i projektantami z branży tekstylnej uruchomiło w czwartek (28 marca) Indonezyjską Globalną Modę Halal (IGHF) podczas Indonezyjskiego Tygodnia Mody w Dżakarcie.

Oczekuje się, że gospodarze IGHF będą promować rozwój mody muzułmańskiej, która odgrywa ważną rolę w uczynieniu z Indonezji światowego centrum mody halal, powiedział Muhammad Akil Irham, szef ministerstwa Agencji Systemu Zapewnienia Produktu Halal (BPJPH).

„Oczekuje się, że moda halal, począwszy od certyfikowanych wyrobów tekstylnych i tkanin halal, pomoże Indonezji stać się światowym centrum mody” – oznajmił w sobotnim oświadczeniu swojego biura.

Irham zauważyła, że ​​rozwój mody Halal z pewnością będzie jednym z kroków w kierunku zwiększenia łańcucha wartości Halal w kraju.

Zauważył, że indonezyjscy projektanci potrzebują tekstyliów i tkanin halal jako surowców, dodając, że rząd pomoże indonezyjskim produktom modowym halal przedostać się na rynki eksportowe, w tym na Bliski Wschód i do Europy.

Jego zdaniem Indonezja może w ten sposób potwierdzić obecność swojego stylu muzułmańskiego na świecie.

Obecnie, według raportu opublikowanego przez DinarStandard w 2023 r., Indonezja zajmuje trzecie miejsce pod względem wskaźnika globalnej gospodarki islamskiej.

Według Irham dla Indonezji ważne jest aktywne promowanie swoich muzułmańskich produktów modowych na całym świecie, aby osiągnąć czołową pozycję w branży mody halal.

Podkreślił, że rząd podejmował różne wysiłki, aby włączyć indonezyjskie produkty związane z modą muzułmańską w słynne wydarzenia modowe, takie jak Tydzień Mody w Nowym Jorku, Tydzień mody w Paryżu, Tydzień mody w Londynie, Tydzień mody w Dubaju, Tydzień mody w Turcji i Tydzień mody muzułmańskiej w Dżakarcie.

„Musimy promować nasze produkty związane z modą halal na arenie międzynarodowej podczas popularnych tygodni mody” – powiedział.

Później ujawnił znaczenie certyfikacji halal i plan BPJPH zorganizowania roadshow w pięciu krajach we współpracy z krajową marką mody halal w celu promowania indonezyjskich produktów mody halal na rynku światowym.

READ  Zadbaj o komfort ludzi podczas szczytu ASEAN: Szef policji do urzędników

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Rząd twierdzi, że produkty niehalalowe muszą mieć opis na opakowaniu

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *