Jokowi wysłał sygnał dezaprobaty w związku z niedawnymi przetasowaniami w rządzie

Streszczenie

Prezydent Joko Widodo mianował w poniedziałek ministra i pięciu wiceministrów w ramach zmian w rządzie Indonezji.

Awansował Budi Ari Chettyadi, który był wiceministrem ds. wsi, obszarów zacofanych i przesiedleń, na stanowisko ministra komunikacji i informacji, zastępując Johnny’ego Plate’a, który jest teraz uwikłany w sprawę korupcyjną.

Jokowi mianował Nesara Patrię na wiceministra komunikacji i informacji, Bahala Mansoori na wiceministra spraw zagranicznych, Rosen Roslani na wiceministra przedsiębiorstw państwowych, Saifula Rahmata Dasuki na wiceministra ds. Religii, a Baimana Raharjo na obszary wiejskie i zacofane . i wiceminister ds. transferów.

W tym dniu zaprzysiężono dwóch nowych członków Prezydenckiej Rady Doradczej, a mianowicie Gandhi Sulistyanto i John Faritz.

Jokowi bezpośrednio poprosił Budi Ariego o ukończenie projektu stacji nadawczo-odbiorczej 4G (BTS). „Proszę o skorzystanie ze środka prawnego, ale zakończenie projektu BTS jest również konieczne, ponieważ jest konieczne [telecommunications] usług na obszarach zacofanych” – powiedział.

Jokowi poprosił Nesara Patrię jako trenera mediów, aby pomógł Budi Ari. „Naser był kiedyś redaktorem naczelnym The Jakarta Post, członkiem Rady Prasowej i przedsiębiorstw państwowych” – powiedział.

READ  Podczas jazdy próbnej szybki pociąg Dżakarta–Bandung będzie miał ponad 500 miejsc siedzących

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *