Akcje wzrosły trzeci dzień z rzędu, ponieważ inwestorzy oczekiwali na wyniki wyborów w połowie kadencji, a Dow zyskał 400 punktów.

Oto, co inwestorzy powinni wiedzieć o wyborach w połowie kadencji

Giełdy wzrosły we wtorek, gdy inwestorzy oczekiwali na wyniki w USA Wybory w połowie kadencjiMoże to wpłynąć na przyszłe poziomy wydatków i regulacji rządowych.

Indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 408 punktów, czyli 1,3%, trzeci dzień z rzędu na szlaku. Indeks S&P 500 wzrósł o 1%. Kompozyt Nasdaq wzrósł o 1,2%.

Ruchy nadchodzą dzień po tym, jak wszystkie główne indeksy uderzyły w drugą z rzędu pozytywną sesję. Indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 423,78 punktów, czyli 1,31%. Tymczasem S&P 500 zyskał 0,96%, a Nasdaq Composite 0,85%.

Uczestnicy rynku oczekują, że Republikanie odzyskają Izbę Reprezentantów i wygrają Senat, gdy wyniki zaczną się pojawiać we wtorek wieczorem. Inwestorom podoba się pomysł gridlocka z podzielonym Kongresem i prezydentem w Waszyngtonie, ponieważ mógłby ograniczyć wydatki rządowe, nowe podatki i regulacje.

„Gdybyśmy mieli impas, byłaby to najlepsza rzecz, jaka mogłaby się przydarzyć rynkowi. Rynki generalnie radzą sobie dobrze, gdy tak się dzieje”, powiedział Seth Cohen z Wealth Alliance.

Ogólnie historia pokazuje rynki mają tendencję do uzyskiwania Z końcem roku i 12 miesięcy po wyborach śródokresowych inwestorzy odczują ulgę, gdy będą mieli jasność co do przyszłej polityki. Kilka wyścigów, które mogą zadecydować o kontroli nad Kongresem, będzie dziką kartą, jeśli będą zbyt blisko, aby można je było sprawdzić, co wpłynie na rynki w środę.

„Reakcja rynków finansowych na zwycięstwo Republikanów powinna być wyciszona, ponieważ efekt Izby Reprezentantów jest już powszechnie oczekiwany, a jeśli Republikanie kontrolują Izbę, efekt Senatu ma mniejszy wpływ na wyniki polityki” – powiedział John Hatchius z Goldman Sachs. napisał w notatce w poniedziałek.

„Niespodziewane zwycięstwo Demokratów w Izbie i Senacie może zaważyć na akcjach, ponieważ uczestnicy rynku oczekują dodatkowych podwyżek podatku od osób prawnych” – dodał Hatchius.

READ  Dżakarta Expo otworzył prezydent Jokowi

Akcje Winda W dół prawie 20% Take-Two Interactive I Doradca wycieczek Każdy z nich spadł o ponad 18% po ogłoszeniu rozczarowujących wyników kwartalnych.

Tymczasem, Akcje Kohla wzrosły o ponad 7% Po tym, jak sieć domów towarowych ogłosiła odejście swojego prezesa w przyszłym miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *