UNIFA wzywa studentów USAID do monitorowania Programu Rozwoju Papui

MANOKWARY, PAPUA ZACHODNIA (ANTARA) – Uniwersytet w Papui (UNIPA) i Amerykańska Agencja ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID) wezwały studentów do monitorowania realizacji Specjalnego Autonomicznego Programu Rozwoju Regionalnego w Zachodniej Papui.

„Dzięki temu procesowi zwiększy się inteligencja i zdolności poznawcze uczniów” – powiedział wicekanclerz UNIBA Cleopas Gray na spotkaniu „Special Autonomy (Otses) Campus Goes” tutaj w czwartek.

To działanie zostało zainicjowane przez USAID w celu podniesienia umiejętności uczniów w zakresie monitorowania specjalnego autonomicznego programu.

Według Graya wydarzenia takie jak „Otsus Goes to Campus” powinny odbywać się regularnie, aby zachęcić lokalnych mistrzów lub uczniów do bycia siłą napędową działań na rzecz rozwoju społeczności.

„Ma to związek z pozaakademickimi umiejętnościami studentów, które nie są w pełni nabywane na kampusie, więc niektóre kursy (poza kampusem) muszą zostać zatwierdzone” – powiedział.

Dodał, że program „Otsus Goes to Campus” wpisuje się w realizowany przez Unipę program Freedom in Learning, Freedom on Campus (MBKM).

„Można go spakować w formie kursów z semestralnym systemem kredytowym (SKS)” – powiedział.

Następnie pochwalił USAID za skupienie się na poprawie zarządzania lokalnymi społecznościami i uczestnictwie społeczności w rozwoju regionalnym.

Dodał, że synergia pomiędzy uczelniami i instytucjami partnerskimi będzie miała znaczący wpływ na poprawę jakości zasobów ludzkich Papui.

Poinformował, że program obejmie również skoordynowane szkolenia między ministerstwami/instytucjami w celu realizacji udanej Specjalnej Strefy Autonomicznej.

„Jeśli projekt będzie realizowany przez pięć lat, wiele rzeczy można zintegrować z kampusem” — dodał Gray.

Powiedział, że studentom należy dać przestrzeń do zrealizowania swojego potencjału jako przyszłych przywódców narodu.

Dlatego oczekuje się, że instytucje partnerskie będą angażować studentów w różne działania, zwłaszcza rzecznictwo na rzecz wdrożenia specjalnej polityki autonomicznej w całej Papui – dodał.

„Zawsze jesteśmy otwarci na organizacje spoza kampusu, aby nasi studenci mogli się zaangażować” – powiedział.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: Aktualizacje na żywo – The New York Times

Powiązane wiadomości: MPR poszukuje mapy drogowej dla rozwoju papuaskich urzędników państwowych
Powiązane wiadomości: Nowe prowincje papuaskie otrzymają dofinansowanie z budżetu na 2023 r.: minister

Przetłumaczone przez: Francis W., Kenzu
Autor: Rahmat Nasushan
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *