Akcje, dane, wiadomości i zarobki

44 minuty temu

Europejskie akcje kończą się wyżej

Europejski indeks Stoxx 600 zamknął się o 1,2%.

Francuski CAC 40 wzrósł o 2%, angielski FTSE 100 o 0,9%, a niemiecki DAX o 1,6%.

Rynki akcji rosły po tym, jak Europejski Bank Centralny ogłosił podwyżkę stóp procentowych o 50 punktów bazowych.

Akcje banków wzrosły o 1,1% po stracie w środę o 7%, podczas gdy Credit Suisse wzrósł o 18%.

Sprawdź wykres…

Indeks Stoxx 600.

2 godziny temu

Akcje w ruchu: Credit Suisse w górę o 19%, aktywa w centrum miasta w dół o 11%

Pomimo pewnych wzrostów na początku sesji giełdowej, Stoxx 600 utrzymywał się na szczycie w popołudniowych transakcjach. Akcje wzrosły o 18,8% do godziny 15:30 czasu londyńskiego.

Akcje brytyjskiej firmy zajmującej się zwalczaniem szkodników Rentokil również notowały wzrosty, rosnąc o 11% po zwiększeniu zysków i podniesieniu dywidendy dla akcjonariuszy.

Z drugiej strony notowana w Luksemburgu firma Aroundtown Property spadła o 11% po tym, jak jej spółka zależna Grand City Properties poinformowała w czwartek, że nie wypłaci dywidendy za ostatni rok obrotowy.

– Karen Gilchrist

3 godziny wcześniej

Giełdy w USA otwierają się niżej

Gdy rynki otworzyły się na czwartkową sesję, trzy główne indeksy w USA spadły.

Zarówno Dow Jones, jak i S&P 500 spadły o około 0,6% w pierwszych minutach handlu. Nasdaq Composite spadł o 0,4%.

– Alexa Haringa

3 godziny wcześniej

Europejski Bank Centralny podnosi 50 punktów bazowych pomimo zawirowań bankowych

Europejski Bank Centralny podniósł stopy procentowe o 50 punktów bazowych na poprzednim posiedzeniu, pomimo utrzymującej się zmienności w sektorze bankowym.

Rynki zwyżkowały po gwałtownej wyprzedaży akcji europejskich banków w zeszłym tygodniu.

To podnosi główną stopę banku do 3%.

Inflacja bazowa w strefie euro wynosi 8,5%, znacznie powyżej celu banku centralnego, który wynosi 2%.

„Podwyższony poziom niepewności wzmacnia znaczenie opartego na danych podejścia do decyzji Rady Prezesów dotyczących stóp procentowych, które będą określane na podstawie oceny perspektyw inflacji w świetle napływających danych gospodarczych i finansowych, dynamiki inflacji bazowej oraz siły transmisji polityki pieniężnej” – stwierdził EBC w swojej decyzji.

Przeczytaj więcej tutaj.

– Jenny Reid

4 godziny temu

Akcje banków są opłacalne ze względu na ostrożność

5 godzin temu

Euro zyskuje na decyzji EBC, dramat bankowy w centrum uwagi

Euro wzrosło o 0,35% do 1,0613 USD w stosunku do dolara w centralnej części Londynu po dużych stratach napędzanych środową wyprzedażą europejskich banków.

Był on o 0,4% wyższy w stosunku do funta brytyjskiego.

Frank szwajcarski również zyskał w stosunku do dolara, ponieważ inwestorzy zareagowali na wieści o ratowaniu przez Szwajcarski Bank Narodowy borykającego się z problemami Credit Suisse.

Sprawdź wykres…

Kurs euro do dolara.

Rynki będą wyczekiwać najnowszego ogłoszenia polityki pieniężnej Europejskiego Banku Centralnego o godzinie 13:15, po którym nastąpi konferencja prasowa prezes EBC Christine Lagarde.

Powszechnie oczekiwano podwyżki o 50 punktów bazowych, chociaż ostatnie wahania skłoniły rynki do obstawiania jej prawdopodobieństwa, a komentarze Lagarde będą uważnie obserwowane.

„Jeśli podwyżka EBC o 50 punktów bazowych dzięki wsparciu SNB nastąpi w warunkach, w których rynki zmniejszają obawy dotyczące sektora bankowego, można to faktycznie odczytać jako sygnał zaufania Frankfurtu do kondycji systemu bankowego strefy euro i ostatecznie może wzmocnić euro” – oceniają analitycy ING.

– Jenny Reid

7 godzin temu

Credit Suisse może mieć „ogromny zwrot”, jeśli dobrze poradzi sobie z sytuacją, mówi zarządzający aktywami

Dan Scott, szef Vontobel Multi Asset, omawia kryzys Credit Suisse i mówi, że jest to „nadal jeden z największych zarządzających aktywami na świecie”.

7 godzin temu

Akcje w ruchu: Grupa OSB w górę o 9%, Rentokil w górę o 7%

OBS Group, spółka macierzysta OneSavings Bank, wzrosła o 9% w porannym handlu po opublikowaniu pozytywnych wyników rocznych.

Zysk przed opodatkowaniem wzrósł o 13% rok do roku do 591,1 mln GBP (712,7 mln USD), głównie ze względu na wzrost portfela kredytów, podała firma w oświadczeniu.

Sprawdź wykres…

Wykres pokazujący cenę akcji OSB.

Akcje firmy zajmującej się zwalczaniem szkodników Rentokil Initial wzrosły po wzroście zysków po przejęciu amerykańskiego rywala Terminix. Firma podniosła również oczekiwania dotyczące przychodów i oszczędności kosztów na 2023 r., przyczyniając się do 7% wzrostu ceny akcji.

Sprawdź wykres…

Wykres cen akcji Rentokil.

8 godzin temu

READ  Raport z obserwacji: Mayavana Persada – Potężna Ziemia

Credit Suisse spada do 18% po 30% wzroście

Akcje Credit Suisse wzrosły aż o 30%, gdy rynki europejskie się otworzyły, ale zyski spadły o 18% do 9:15 czasu londyńskiego.

Sprawdź wykres…

Wykres przedstawiający cenę akcji Credit Suisse.

Akcje Credit Suisse wzrosły po tym, jak bank zapowiedział, że pożyczy do 54 milionów dolarów od Szwajcarskiego Banku Narodowego.

– Hannah Ward-Glenton

8 godzin temu

Banki w kryzysie: pękają słabe ogniwa, mówi strateg

Słabe ogniwa w sektorze bankowym pękają, powiedział strateg w czwartek w „Squawk Box Europe” CNBC.

Beat Wittmann, partner w Porta Advisors, omawia kryzysy, przed którymi stoją Credit Suisse i Silicon Valley Bank, i mówi: „Teraz nadszedł czas, aby decydenci polityczni przywrócili zaufanie i płynność w systemie”.

8 godzin temu

Dyrektor generalny HSBC UK omawia przejęcie banku Silicon Valley Bank za 1 GBP

9 godzin temu

Akcje europejskich banków wzrosły po wiadomościach Credit Suisse Lifeline

Akcje europejskich banków zwyżkowały we wczesnej fazie handlu po wiadomościach, że Credit Suisse zabezpieczył linię ratunkową o wartości 54 miliardów dolarów od Szwajcarskiego Banku Narodowego.

Akcje Credit Suisse wzrosły o 30% o 8:25 czasu londyńskiego. Następnie UBS 4,9%, Commerzbank 3,9%, Santander 3,%, akcje FinecoBank wzrosły o 3,4%, a Barclays o 3,3%.

Akcje banków wzrosły ogółem o 1,8%.

– Hannah Ward-Glenton

9 godzin temu

Credit Suisse rośnie o 30% po tym, jak Szwajcarski Bank Narodowy zapewnił zabezpieczenie płynności

Akcje Credit Suisse wzrosły o 30% po otwarciu rynku europejskiego po tym, jak Szwajcarski Bank Narodowy powiedział, że zapewni bankowi płynność, ponieważ organy regulacyjne próbowały złagodzić obawy przed kryzysem bankowym.

Sprawdź wykres…

Wykres przedstawiający akcje Credit Suisse.

9 godzin temu

Rynki europejskie otwierają się wyżej

Rynki europejskie otworzyły się w czwartek wyżej, gdy inwestorzy regionalni odetchnęli z ulgą po tym, jak Szwajcarski Bank Narodowy powiedział, że zapewni płynność dotkniętemu kryzysowi bankowi Credit Suisse.

Ogólnoeuropejski indeks Stoxx 600 otworzył się o 1% wyżej. Większość sektorów i głównych giełd otworzyło się pozytywnie, a akcje banków wzrosły o 2,8%. Ropa i gaz oraz zapasy detaliczne wzrosły o 1,6%.

– Hannah Ward-Glenton

12 godzin temu

Narodowy Bank Arabii Saudyjskiej twierdzi, że panika wokół Credit Suisse jest nieuzasadniona

Szef największego akcjonariusza Credit Suisse, Saudi National Bank, powiedział Hadley Gamble z CNBC, że ostatnie zawirowania rynkowe w sektorze bankowym są „odosobnione” i wynikają z „odrobiny paniki”.

READ  Tua Tagovailoa: rozgrywający Miami Dolphins bierze boisko na noszach podczas meczu z Bengalami

„Jeśli spojrzeć na to, jak upadł cały sektor bankowy, niestety wiele osób szuka wymówek… to panika, trochę paniki” – powiedział Ammar Al Qudhairy w „Capital Connection” CNBC.

Dodał, że Credit Suisse nie zwracał się o pomoc finansową do Narodowego Banku Arabii Saudyjskiej.

„Nie ma dyskusji z Credit Suisse na temat udzielania pomocy” – powiedział. „Nie wiem, skąd wzięło się słowo„ pomoc ”, od października nie było żadnej dyskusji” – powiedział.

Jego komentarze pojawiły się po tym, jak Credit Suisse ogłosił, że pożyczy 50 miliardów franków szwajcarskich (53,68 miliarda dolarów) od Narodowego Banku Szwajcarii, zwiększając płynność i zwiększając zaufanie inwestorów, po tym jak akcje spadły w środę.

– Jihye Lee

14 godzin temu

Frank szwajcarski zyskuje na zmiennym handlu po ogłoszeniu Credit Suisse

Frank szwajcarski nadal odnotowywał zmienność po wydarzeniach wokół Credit Suisse – i ostatnio wzrósł o 0,17% w stosunku do dolara amerykańskiego, słabszy po tym, jak pożyczkodawca ogłosił pożyczkę o wartości prawie 54 miliardów dolarów ze Szwajcarskiego Banku Narodowego.

Jen japoński również umocnił się w stosunku do dolara do poziomu 132,86. Koreańczyk zyskał 0,13% w stosunku do dolara amerykańskiego po 1311,24.

– Jihye Lee

16 godzin temu

CNBC Pro: Morgan Stanley wymienia swoje ulubione akcje w branży technologicznej — i daje jednemu prawie 60% wzrost

16 godzin temu

Credit Suisse twierdzi, że pożyczy od szwajcarskiego banku centralnego do 54 miliardów dolarów

Credit Suisse ogłosił, że pożyczy 50 miliardów franków szwajcarskich (53,69 miliardów dolarów) od Szwajcarskiego Banku Narodowego w ramach instrumentu kredytowego i krótkoterminowego instrumentu płynnościowego.

Kroki te „wspomogą podstawową działalność i klientów Credit Suisse, ponieważ Credit Suisse podejmuje niezbędne kroki w celu stworzenia prostszego i bardziej skoncentrowanego na potrzebach banku banku” – podała firma w oświadczeniu. Ogłoszenie.

Ponadto Bank oferuje gotową ofertę kupna dziesięciu uprzywilejowanych dłużnych papierów wartościowych denominowanych w dolarach amerykańskich za łączną kwotę do 2,5 miliarda USD. mln euro – podała firma.

Przeczytaj więcej tutaj.

– Jihye Lee

16 godzin temu

CNBC Pro: Wskaźnik ryzyka niewypłacalności Credit Suisse i innych europejskich banków wzrasta do poziomów kryzysowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *