Prabowo-Kibran spotkał się z Jokowi za zamkniętymi drzwiami po ogłoszeniu go prezydentem i wyborze wiceprezydenta.

Tempo.co, DjakartaPrabowo Subianto i Gibran Rakabuming Raka spotkali się z prezydentem Joko Widodo, czyli Jokowi, przez dwie godziny w Pałacu Państwowym w centrum Dżakarty po oficjalnym ogłoszeniu ich na prezydenta i wiceprezydenta-elekta w środę 24 kwietnia 2024 r.

Spotkanie Ministra Obrony, Jedynego Burmistrza i Prezydenta trwało do około godziny 21:40 WIB (czasu zachodnioindonezyjskiego).Wśród ulewnego deszczu.

Widziano Prabowo, byłego dowódcę Sił Specjalnych Armii, opuszczającego teren Pałacu Państwowego białą Toyotą Alphard z tablicą rejestracyjną B 108 PSD, przejeżdżającego przez Bramę Bali lub wejście dla VIP-ów przy Jalan Medan Merdeka Utara.

Treść spotkania nie jest jeszcze znana. Niektórzy urzędnicy pałacowi i osoby bliskie Prabowo nie odpowiedziały jeszcze na pytania Tempo dotyczące spotkania od dzisiejszego ranka, 25 kwietnia.

Wcześniej w środę, 24 kwietnia, Komisja Wyborcza Publicznego (KPU) oficjalnie ogłosiła Prabowo i Gibran zwycięzcami wyborów prezydenckich w 2024 roku, ogłaszając ich prezydentem i wiceprezydentem-elektem. Ich uroczyste zaprzysiężenie odbędzie się 20 października.

Sułtan Abdurrahman

Wybór nauczyciela: Wiceprzewodniczący Maruf Amin spotyka się z wiceprezydentem-elektem Gibranem Rakabumingiem

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Spotify usuwa ponad 100 odcinków „Joe Rogan Experience”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *