Pociągi najczęściej wybierane przez podróżujących w ramach Eid: Ministerstwo

JAKARTA (Antara) – Pociągi międzymiastowe to główny środek transportu wśród emigrantów wracających do domu podczas tegorocznego święta Id al-Fitr, podało Ministerstwo Transportu.

Podczas piątkowej debaty rzeczniczka ministerstwa Adita Irrawaddy powiedziała, że ​​z badań przeprowadzonych przez jej ministerstwo wynika, że ​​39,32 mln, czyli 20,30 proc. ze 193,6 mln ewakuowanych pasażerów zdecydowało się na podróż pociągiem.

Różni się to od poprzednich lat, kiedy ludzie średnio wybierali pojazdy prywatne, stwierdził.

Dodał, że najbardziej ruchliwe stacje odlotów w tym roku to Pasar Senan, Gambhir, Bekasi, Sikarang i Bandung. Tymczasem najbardziej ruchliwymi miejscami docelowymi są Yogyakarta, Kudorjo, Lempuyangan, Purwokerto i Bandung.

Inne środki transportu wybierane przez społeczność to autobusy (19,37 procent, czyli 37,51 miliona osób), prywatne samochody (18,29 procent, czyli 35,42 miliona osób), motocykle (16,07 procent, czyli 31,12 miliona osób) i samochody do wynajęcia (6,01 procent) – dodał Irawari. . czyli 11,64 mln osób).

Z sondażu przeprowadzonego przez Ministerstwo Transportu wynika, że ​​w powrocie do domu z okazji święta Id al-Fitr, które przypada 10 kwietnia br., ma wziąć udział 193,6 mln osób.

Minister transportu Budi Karya Sumathi powiedział we wtorek (2 kwietnia 2024 r.), że prognozowana liczba pasażerów odlatujących w Eid jest aktualna, ponieważ badania przeprowadziły kompetentne firmy i strony.

„Muszę podkreślić, że wynik spisu ludności wynoszący 193,6 mln (osób, które dołączyły do ​​exodusu), insha Allah (z woli Boga), opiera się na prawidłowym spisie” – powiedział podczas roboczego spotkania z komisją Izby Reprezentantów (DPR). . )

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Program bezpłatnego powrotu do domu z okazji Eid ogranicza liczbę pasażerów motocykli
Powiązane wiadomości: Gotowość dróg krajowych na Eid sięga 94,2%: Minister

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *