Wybucha góra Semaru, wyrzucając kilometr pyłu wulkanicznego: oficjalnie

JAKARTA (Antara) – Góra Semeru, położona w dystryktach Malang i Lumajang w prowincji Jawa Wschodnia, wybuchła i rozrzuciła popiół wulkaniczny około kilometr od szczytu we wtorek o 7:30 czasu lokalnego.

Kufron Alvi, oficer Obserwatorium Mount Semeru, powiedział, że najwyższy wulkan na wyspie Jawa wyrzucił popiół wulkaniczny, tworząc białą, szarą i brązową kolumnę, kierującą się z dużą intensywnością na północny wschód.

„Eksplozja została zarejestrowana na sejsmografie o maksymalnej amplitudzie 23 milimetrów i czasie trwania 120 sekund” – oznajmił w oświadczeniu otrzymanym tu we wtorek.

Tymczasem Centrum Łagodzenia Katastrof Wulkanicznych i Geologicznych (PVMBG) przypomniało społeczeństwu, aby nie prowadzili działań w południowo-wschodnim obszarze przez Besuk Kobokan, 13 kilometrów od epicentrum.

Poza tą odległością ekspansja chmur termicznych i lawy będzie miała wpływ na ludzi w promieniu do 17 kilometrów od brzegu rzeki Besuk Cobogan, oddalonego o 500 metrów. dół.

PVMBG zaapelowało również do opinii publicznej, aby nie zapuszczali się w promieniu pięciu kilometrów od szczytu góry Semaru ze względu na świecące kamienie wulkanu.

Społeczeństwo powinno być również świadome możliwości wystąpienia gorących chmur i lawin wulkanicznych oraz niewielkich ilości zimnej lawy, szczególnie w rzekach lub dolinach powstałych w Besuk Kobogan, Besuk Bang, Besuk Kemper i Besuk Chat. Rzeki z Besuk Kobokan.

Góra Semaru jest monitorowana wizualnie i instrumentalnie z dwóch obserwatoriów wulkanów w dystrykcie Lumajang, podokręgu Candiburo, wioskach Sambar Wulu i wioskach Arcosugo, podokręgu Ampelgading w dystrykcie Malang.

Na dzień 16 grudnia 2021 r. status operacyjny Semaru to obecnie poziom III lub alert.

Powiązane wiadomości: Góra Semaru doświadczyła 19 trzęsień ziemi: oficjalne
Powiązane wiadomości: Lotnisko Abdulrahman Saleh zostało zamknięte z powodu pyłu wulkanicznego z góry Semaru.

READ  Gubernator wzywa finalistów Language Ambassador do poprawy umiejętności czytania i pisania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *