Akcje banków spadają wraz z upadkiem Wall St, chwieją się miejsca pracy

  • Inwestorzy czekają na piątkowy raport z rynku pracy
  • Akcje banku spadły po ogłoszeniu przez SVB sprzedaży udziałów
  • General Electric rośnie po podtrzymaniu prognozy
  • Indeksy w dół: Dow 1,85%, S&P 1,66%, Nasdaq 2,05%

9 marca (Reuters) – Trzy główne indeksy giełdowe na Wall Street spadły w czwartek, przy czym największą przeszkodą były akcje banków, a inwestorzy obawiali się, że piątkowy raport o zatrudnieniu może wywołać bardziej agresywne podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną.

Indeks bankowy S&P 500 (.SPXBK) spadł o 6,6% po osiągnięciu najniższego poziomu od połowy października. Inwestorzy uciekli z sektora po tym, jak gigant branży technologicznej SVB Financial Group (SIVB.O) rozpoczął sprzedaż akcji, aby wzmocnić swój bilans, ponieważ zmniejszyły się depozyty od start-upów walczących o finansowanie.

Nasdaq spadł o ponad 2%, podczas gdy benchmark S&P 500 i Dow straciły blisko 2%.

Przed piątkowym raportem o zatrudnieniu poza rolnictwem w USA za luty inwestorzy podsycali obawy o inflację oczekiwaniami wyższych płac. Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell w tym tygodniu nasilił obawy dotyczące zbliżających się podwyżek stóp procentowych mających na celu walkę z uporczywie wysoką inflacją.

Według narzędzia FedWatch należącego do CME Group, inwestorzy obstawiali, że szanse na podwyżkę stóp procentowych o 50 punktów bazowych na marcowym posiedzeniu banku centralnego wynoszą około 60 proc.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

„Jest wiele oczekiwań związanych z jutrzejszym raportem o zatrudnieniu. W ciągu najbliższego półtora tygodnia otrzymamy wiele danych” – powiedziała Mona Mahajan, starszy strateg inwestycyjny w Edward Jones w Nowym Jorku, powołując się na inflację i sprzedaż detaliczną. Sugeruje to, że wszystko zostanie zakończone przed kolejnym posiedzeniem Fed, które zakończy się 22 marca.

Wcześniej w czwartek dane Departamentu Pracy pokazały, że wstępne wnioski o państwowe zasiłki dla bezrobotnych wzrosły o 21 000 do wyrównanych sezonowo 211 000 w tygodniu zakończonym 4 marca, w porównaniu z prognozami ekonomicznymi dotyczącymi 195 000 wniosków.

READ  Proces o morderstwo Alexa Murdocha, wyjaśnił: Co musisz wiedzieć

Podczas gdy zeszłotygodniowy skok liczby nowych bezrobotnych może być „pierwszą oznaką, że rynek pracy wykazuje oznaki łagodzenia”, Mahajan chce zobaczyć „więcej punktów danych, aby ustalić trend”.

Oczekuje się, że raport o zatrudnieniu poza rolnictwem za luty pokaże wzrost zatrudnienia o 205 000 po styczniowej liczbie 517 000, która już doprowadziła rynki do dużej podwyżki cen w USA.

Wszelkie dowody na to, że „ogromna liczba płac w zeszłym miesiącu nie była anomalią” „służą wzmocnieniu obaw rynku związanych z reakcją Fed” – powiedział Mark Lushini, główny strateg inwestycyjny w Johnnie Montgomery Scott w Filadelfii.

Oczekuje się, że lutowy wzrost płac wzrośnie o 4,7% w porównaniu do 4,4% w styczniu, „chociaż spełniliśmy oczekiwania, ale wydaje się, że idzie to w złym kierunku”, powiedział Mahajan, który uważnie śledzi dane płacowe.

Handlowcy pracują na parkiecie giełdy nowojorskiej (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 2 marca 2023 r. REUTERS/Brendan McDermid

Dow Jones Industrial Average (.DJI) spadł o 543,54 punktu, czyli 1,66%, do 32 254,86, S&P 500 (.SPX) stracił 73,69 punktu, czyli 1,85%, do 3 918,32, a Nasdaq spadł o 6 punktów. 2,05%, 11 338,36.

Największym utrudnieniem dla S&P 500 były finanse (.SPSY) i technologie informacyjne (.SPLRCT).

Indeks finansowy spadł o 4% po czerwcu 2020 r., kończąc najgłębszą jednodniową stratę procentową. Podsektor S&P Bank ( .SPXBK ) osiągnął wartość ujemną do czwartku, zamykając się o 4,7% od początku roku. 2023. czwartek styczeń 5 to pierwszy całodniowy handel poniżej 200-dniowej średniej kroczącej.

Wszystkie z 11 głównych sektorów przemysłowych indeksu S&P zakończyły sesję na minusach. Najmniejszy spadek odnotowały przedsiębiorstwa użyteczności publicznej (.SPLRCU), które spadły o 0,8%. Consumer Staples (.SPLRCS) był kolejnym najmniejszym, ze spadkiem o 0,95%, a Healthcare (.SPXHC) spadł o 1%.

Ponieważ inwestorzy już martwili się, że bank centralny może wywołać recesję i wywołać recesję oraz wpłynąć na popyt na kredyty bankowe, „istnieje element„ zadawania pytań, aby sprzedać ”w odniesieniu do ryzyka zarażenia”, powiedział Lucchini w SVB Financial Janny dla banki. Montgomery’ego Scotta.

READ  Dyrektor Generalny Administracji Wsi: Fundusze wiejskie powinny być jedynie „haczykiem”.

SVB spadł w pewnym momencie o 63% do 106,04 USD i osiągnął najniższy poziom od sierpnia 2016 r., kiedy pożyczkodawca obniżył prognozę na 2023 r. i rozpoczął sprzedaż akcji, aby wzmocnić swój bilans.

Signature Bank (SBNY.O) spadł o 12% do 90,76 USD po tym, jak jego kryptowalutowy odpowiednik Silvergate Capital Corp (SI.N) ujawnił plany dobrowolnej likwidacji, co ma wpływ na subindeks. Silvergate zamknął się 42% po cenie 2,84 USD.

Z drugiej strony, konglomerat przemysłowy zamknął się o ponad 5% po tym, jak General Electric Co (GE.N) zmienił swoją prognozę zysków na 2023 rok.

Spadające emisje przeważają nad rosnącymi emisjami przy stosunku 5,12 do 1 na NYSE; Na Nasdaq stosunek 3,83 do 1 sprzyjał spadkom.

S&P 500 osiąga 5 nowych 52-tygodniowych maksimów i 22 nowe minima; Nasdaq Composite zanotował 58 nowych szczytów i 289 nowych minimów.

11,69 miliarda akcji zmieniło właściciela na amerykańskich giełdach, w porównaniu ze średnią 10,95 miliarda w ciągu ostatnich 20 sesji.

Sprawozdania Sinead Carew w Nowym Jorku, Amruta Khandekar, Shristi Achar A i Johan M Cherian w Bangalore

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *