Mitch McConnell trafił do szpitala po tym, jak zasłabł w hotelu

(CNN) Lider mniejszości w Senacie Mitcha McConnella Upadł w hotelu w Waszyngtonie i trafił do szpitala.

„Tego wieczoru przewodniczący McConnell zasłabł w lokalnym hotelu podczas prywatnej kolacji. Był hospitalizowany i przechodzi leczenie” – powiedział w oświadczeniu rzecznik Partii Republikańskiej Kentucky.

Nie podano dalszych szczegółów.

Według źródła zaznajomionego ze sprawą, opad miał miejsce w hotelu Waldorf Astoria w Waszyngtonie, dawniej Trump International Hotel.

McConnell wziął udział w wydarzeniu organizowanym przez Senate Leadership Fund, super PAC powiązany z McConnell, jak podało inne źródło zaznajomione z tą sprawą.

81-latek jest najdłużej urzędującym liderem GOP w Senacie, pomagając partii osiągnąć kluczowe republikańskie priorytety, w tym zaopatrywanie Sądu Najwyższego w konserwatywnych sędziów, uchwalanie obniżek podatków z czasów Trumpa i często obalanie programu legislacyjnego Demokratów.

Był hospitalizowany w tym tygodniu, ponieważ Demokraci kontrolują izbę z marginesem 51-49, a Senat jest wąsko podzielony.

Nastroje demokratyczne. Johna Fettermana Pensylwania i Dianę Feinstein Hospitalizowany w ostatnich tygodniach w Kalifornii, Fetterman jest leczony na depresję, a Feinstein na półpasiec.

Feinstein napisała we wtorek na Twitterze, że wraca do zdrowia w domu.

Ustawodawcy po obu stronach nawy publicznie pogratulowali McConnellowi.

Przywódca większości w Senacie, Chuck Schumer, rozpoczął swoje przemówienie w czwartek, życząc McConnellowi „szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia” i zauważył, że zadzwonił do McConnella w czwartek rano i krótko rozmawiał ze swoim personelem.

Przywódca mniejszości domowej Hakeema Jeffreysa On i jego koledzy Demokraci powiedzieli, że modlą się o „szybkie, całkowite i szybkie wyzdrowienie”, co powtórzył senacki bat mniejszościowy John Thune, drugi co do rangi republikanin w Senacie.

Lider mniejszości wcześniej spadł w domu w Kentucky w 2019 roku. Złamał ramię.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

Manu Raju z CNN, Ali Zaslau, Christine Wilson, Nikki Robertson, Jessica Dean i Shawna Mizell przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *