Indonezja, Freeport Investment sfinalizuje pozwolenie na wydobycie do końca listopada – rząd

Prezydent Joko Widodo powiedział, że rozmowy Indonezji z amerykańskim górnikiem Freeportem McMoranem na temat planu rządu dotyczącego zwiększenia udziałów w indonezyjskiej jednostce i przedłużenia zezwolenia na wydobycie zostaną zakończone do końca listopada.

Jak wynika z oświadczenia wydanego we wtorek przez indonezyjski pałac prezydencki, Indonezja i Freeport rozmawiały o zwiększeniu własności kopalni miedzi Freeport Indonesia o 10% i przedłużeniu pozwolenia na wydobycie na 20 lat.

Jokowi, powszechnie znany jako prezydent, podzielił się tymi uwagami podczas poniedziałkowego spotkania w Waszyngtonie z prezydentem Freeport Richardem Atkersonem.

Prezydent Indonezji odwiedził Stany Zjednoczone, aby wziąć udział w spotkaniach w sprawie współpracy gospodarczej w regionie Azji i Pacyfiku.

Zezwolenie Freeport Indonesia wygasa w 2041 roku, a rząd poprzez państwową spółkę posiada 51% udziałów w spółce.

Starszy minister gabinetu Eric Tohir powiedział na tym samym spotkaniu, że rząd omówił z Freeportem plan inwestycji w zakłady przetwórstwa miedzi w Indonezji.

Freeport buduje obecnie hutę we Wschodniej Jawie, ale rząd chce, aby firma zainwestowała także w fabrykę w Papui Zachodniej.
Źródło: Reuters (raport: Francisca Nangoi i Gayatri Suryo; redakcja: Kanupriya Kapoor)

READ  Dyrektor generalny Disneya, Iger DeSantis, nazywa odwet „antybiznesowym”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *