6 stycznia komisja rozważa rekomendacje kryminalne dla co najmniej 4 osób oprócz TrumpaCNN

Sejmowa Komisja Specjalna przeprowadziła dochodzenie 6 stycznia 2021 rRebellion rozważa również skierowania w sprawach karnych co najmniej czterech dodatkowych osób byłego prezydenta Donalda Trumpawiele źródeł powiedziało CNN.

Panel rozważa rekomendacje karne dla byłego szefa personelu Białego Domu Marka Meadowsa, prawicowego adwokata Johna Eastmana, byłego urzędnika Departamentu Sprawiedliwości Jeffreya Clarke’a i byłego prawnika Trumpa Rudy’ego Giulianiego, podają źródła.

Źródła podały, że komisja nie zdecydowała oficjalnie, kogo skierować do Departamentu Sprawiedliwości w celu ścigania i za jakie przestępstwa. Wśród rozważanych osób znajdują się cztery osoby, których nazwiska nie zostały wcześniej ujawnione, zapewniając wgląd w obrady panelu.

Inne źródło ostrzegło, że podczas gdy nazwiska są rozważane, nadal toczy się dyskusja, zanim nazwiska zostaną sfinalizowane.

Ponieważ Departament Sprawiedliwości prowadzi już szeroko zakrojone śledztwo w sprawie ataku na Kapitol Stanów Zjednoczonych i próby obalenia wyborów w 2020 r. – rekomendacje kryminalne są często symboliczne – członkowie komisji nalegali, aby posunięcie to było sposobem na udokumentowanie ich poglądów. Zarejestrować.

6 stycznia Rzecznik grupy odmówił komentarza.

Przewodniczący Komitetu Rep. Penny Thompson, demokrata z Mississippi, powiedziała w czwartek, że członkowie komisji mają podjąć decyzję w sprawie rekomendacji karnych, kiedy członkowie spotkają się w niedzielę.

Thompson powiedział dziennikarzom w czwartek, jak członkowie skłaniali się ku pomysłowi wydania rekomendacji kryminalnych, podczas gdy dochodzenie panelu było w toku.

„Patrząc na zebrane przez nas dowody, uważamy, że chociaż nie zajmujemy się ściganiem ludzi za działalność przestępczą, mogliśmy przeoczyć niektóre z nich”.

Demokratyczny przedstawiciel z Maryland. Jamie Raskin, który przewodzi podkomisji 6 stycznia, której zadaniem jest formułowanie zaleceń dotyczących kierowania spraw karnych do pełnej komisji, powiedział: „Myślę, że każdy, kto angażuje się w działalność przestępczą, powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności. Zamierzamy to przeliterować”.

READ  Niedzielny mecz Bills-Browns został przeniesiony do Detroit, a fani będą mogli zwrócić bilety zakupione za pośrednictwem Bills lub Ticketmaster.

„Największym przestępstwem konstytucyjnym jest próba obalenia wyborów prezydenckich i naruszenia porządku konstytucyjnego” – powiedział dziennikarzom Raskin. „Pomocnikiem tego wszystkiego jest zestaw ustawowych przestępstw, które wspierają wagę i skalę brutalnych ataków na Stany Zjednoczone”.

Ruskin zasiada w podkomisji wraz z przedstawicielami Adama Schiffa i Joe Lofgrenem, demokratami z Kalifornii, oraz przedstawicielką GOP Liz Cheney z Wyoming, wiceprzewodniczącą komisji.

Schiff powiedział CNN, że istnieje „konsensus wśród członków” w sprawie zaleceń i że członkowie przyjmują skoordynowane podejście na tym froncie.

Thompson powiedział dziennikarzom na początku tego tygodnia: „Wydamy zalecenia. Co do liczby, jeszcze nie zdecydowaliśmy. CNN wcześniej informowało Panel rozważa Trumpa i kilku jego najbliższych współpracowników pod kątem rekomendacji kryminalnych.

Thompson powiedział, że panel ma na celu wydanie raportu końcowego i publiczne głosowanie nad zaleceniami karnymi 21 grudnia.

„Będzie jakaś forma publicznej prezentacji. „Nie zdecydowaliśmy dokładnie, co to będzie” – powiedział Thompson.

We wrześniu ubiegłego roku komisja wezwała Meadows do złożenia dokumentów i zeznań, a ona przekazała ponad 2000 wiadomości tekstowych, które wysłała i otrzymała przed dniem wyborów 2020 i inauguracją Joe Bidena. SMS-y, tj Pobrane z CNNUjawnij, że najwyżsi urzędnicy republikańscy, prawicowcy, a nawet członkowie rodziny Trumpa dyskutowali z Meadows, co Trump powinien powiedzieć i zrobić po wyborach i wśród wrzawy.

Łąki Inne dokumenty nie ulegają zmianie Był, a komisja Izby Reprezentantów uznała go za zbrodniczą obrazę Kongresu i skierowała sprawę do Departamentu Sprawiedliwości w celu odmowy składania zeznań. Ministerstwo Sprawiedliwości Meadows odmówił wniesienia oskarżenia Trump, biorąc pod uwagę jego wysoką pozycję w zachodnim skrzydle i roszczenia do przywilejów wykonawczych, aby uniknąć wezwania do sądu.

Raskin zasugerował również w czwartek, że poprzednie zalecenia dla Departamentu Sprawiedliwości dotyczące pogardy dla Kongresu nie wpłyną na sposób, w jaki panel postępuje z tymi zaleceniami karnymi.

READ  QNL dostarcza indonezyjskim bibliotekom 1000 wybranych pakietów czytelniczych

„Wcześniej przeciwstawialiśmy się zaleceniom Kongresu i istnieje cały proces prawny, aby to zrobić” – powiedział. „Ale szczegółowo wyjaśnimy nasze decyzje – więc wiesz, dlaczego wydajemy pewne typy zaleceń dla niektórych osób, a inne dla innych”.

Eastman udzielił wywiadu panelowi w zeszłym roku, ale powołał się na swoje prawa wynikające z Piątej Poprawki chroniące przed samooskarżeniem.

Sędzia federalny orzekł w marcu, że Eastman mógł spiskować z Trumpem w celu popełnienia przestępstwa, gdy próbował zakłócić kongresową certyfikację wyborów prezydenckich 6 stycznia, podczas walki prawnej o uzyskanie e-maili Eastmana. FBI June przejęła telefon Eastmana W ramach śledztwa Eastman złożył pozew do sądu.

Kalifornijski sędzia federalny David O. Carter, po długiej batalii sądowej, nakazał 6 stycznia 2021 r. Eastmanowi przekazanie 101 e-maili, które starał się zachować w tajemnicy przed Komisją Specjalną Izby Reprezentantów. W końcu udało się to drużynie.

Uzasadnienie Cartera było ważnym uznaniem przez sąd federalny, że interes Trumpa w unieważnieniu wyborów można uznać za przestępstwo.

„Nielegalność planu jest oczywista” – napisał Carter.

W Próba latem, Panel dał nowy wgląd w centralną rolę Eastmana w kierowanych przez Trumpa wysiłkach zmierzających do obalenia wyników wyborów prezydenckich w 2020 roku. Eastman odegrał kluczową rolę w kampanii intensywnej presji, którą Trump prowadził na ówczesnego wiceprezydenta Mike’a Pence’a, aby zmusić Pence’a do wdrożenia planu obalenia wyników wyborów.

Podczas przesłuchania komisja przyjrzała się, w jaki sposób Eastman rozwinął teorię prawną, że Pence może jednostronnie zablokować certyfikację – teorię odrzuconą wprost przez prawników Trumpa w Białym Domu i zespół Pence’a, ale zaakceptowaną przez byłego prezydenta.

Clarka potwierdził piątą poprawkę Zeznawał przed panelem ponad 100 razy. Śledczy federalni dokonali nalotu na dom Clarka w ramach własnego śledztwa.

Były urzędnik Departamentu Sprawiedliwości spotkał się wówczas z karną pogardą rekomendacji Kongresu po tym, jak odmówił odpowiedzi na pytania panelu we wcześniejszym zeznaniu. Zalecenie nie zostało przekazane do Departamentu Sprawiedliwości, ponieważ w dniu, w którym komisja głosowała nad zaleceniem dotyczącym pogardy, adwokat Clarka powiedział komisji, że planuje skorzystać z prawa wynikającego z Piątej Poprawki, aby nie odpowiadać na pytania, ponieważ może się obciążyć.

READ  Dyrektor generalny Twittera spotyka się z gniewem pracowników z powodu ataków Muska podczas ogólnofirmowego spotkania

Grupa poświęcona Większość czerwcowego śledztwa Rola Clarke’a w wysiłkach Trumpa, by uzbroić Departament Sprawiedliwości w ostatnich miesiącach jego kadencji, jest częścią spisku mającego na celu obalenie wyborów w 2020 roku i utrzymanie się przy władzy.

Grupa specjalnie skupiła się na wysiłkach republikańskiego przedstawiciela Pensylwanii, Scotta Perry’ego, aby związać Clarka z Białym Domem w grudniu 2020 r.

CNN wcześniej informowało o roli Perry’ego, a grupa akt sądowych opublikowała wiadomości tekstowe, które Perry wymienił z Meadows na temat Clarka.

„Chciał, aby pan Clark — pan Jeff Clark przejął Departament Sprawiedliwości” — powiedział Cassidy Hutchinson, były doradca Meadows, w nagraniu zeznań Perry’ego podczas tego przesłuchania.

Giuliani, który był kiedyś osobistym prawnikiem Trumpa i główny architekt jego wysiłków Aby pokonać wyniki wyborów w 2020 roku, spotkali się Zarząd w maju Ponad dziewięć godzin.

„Giuliani aktywnie promował oskarżenia o oszustwa wyborcze w imieniu byłego prezydenta i próbował przekonać ustawodawców stanowych do podjęcia kroków w celu zmiany wyników wyborów” – stwierdziła komisja w swoim pierwotnym wezwaniu do sądu. Wezwanie mówi również, że Giuliani był w kontakcie z Trumpem i członkami Kongresu „w sprawie strategii opóźnienia lub zmiany wyników wyborów w 2020 roku”.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *