Zawalił się dach teatru Apollo w Belvidere

Belvidere, Ill. (CBS) – Urzędnicy w Belvidere zorganizowali konferencję prasową w sobotę rano, aby przedstawić aktualne informacje na temat wydarzeń, które doprowadziły do ​​zawalenia się dachu w Apollo Theatre.

Do wykolejenia doszło podczas koncertu w piątek wieczorem, gdy silny podmuch wiatru osiągał w porywach 90 mil na godzinę.


Urzędnicy przekazali aktualne informacje na temat zawalenia się dachu w teatrze Apollo w Belvidere

Władze potwierdziły, że mężczyzna w wieku około 50 lat zmarł po tym, jak został złapany w gruzach. Kolejnych 28 osób zostało rannych – dwie z obrażeniami zagrażającymi życiu, dwie z poważnymi obrażeniami, 18 z umiarkowanymi obrażeniami i pięć z niewielkimi obrażeniami.

Ponad 40 osób jest leczonych w lokalnych szpitalach. Większość urazów obejmuje urazy ortopedyczne, urazy głowy i neurologiczne, a także urazy tkanek miękkich, powiedział dr Matt Smetana z Mercy Health.

Nikogo nie zgłoszono jako zaginionego.

Według urzędników tornado wylądowało w Boone County, niszcząc skład, zwłaszcza w teatrze. Syreny ostrzegawcze zabrzmiały o 19:24, a o 19:47, dwie przecznice dalej od stacji, nadeszła awaria. W wyniku burzy uszkodzony został nie tylko obiekt, ale także wiele budynków.


Jedna osoba zginęła, ponad 2 tuziny zostało rannych po zawaleniu się dachu na Belvidere Place

Death metalowe zespoły rozpoczęły wyprzedany koncert o godzinie 19:00 Chory anioł, wycofanie i szczątki szkieletu Byli na miejscu w banku.

Upadek nastąpił około 30 minut po koncercie. Pierwsze wezwanie dotyczyło załamania spowodowanego masową ofiarą.

Shadel powiedział, że w teatrze na koncercie było około 260 osób, w tym tłum, personel i orkiestra. Pojemność teatru wynosi około 1500.

Wideo z miejsca zdarzenia pokazało, że namiot zawalił się na ziemię, podobnie jak większość dużego dachu z kratownicy.

Cegły leżały też na środku ulicy. Niektóre szczątki spadły na pobliskie samochody.

Wewnątrz teatru zawalił się dach przed proscenium, który z błyskawicą otworzył się na zewnątrz. Wtedy ludzie mogą zebrać się przed sceną.


Urzędnicy przekazują informacje o upadku Teatru Belvidere

Szef policji w Belvidere, Shane Woody, opisał scenę, kiedy przyjechała policja.

— Zamieszanie. Absolutny chaos — powiedział. „Kiedy funkcjonariusze są pierwsi na miejscu zdarzenia, kiedy przyjeżdżają straż pożarna i ratownicy, robią, co w ich mocy, aby w jak największym stopniu zapanować nad chaosem. Ale pod koniec dnia wchodzimy i ostatecznie próbujemy znaleźć i ratuj ludzi. Tak wielu ludzi, jak tylko możemy – zapewnij im bezpieczeństwo, jak tylko możemy. „Przynieśmy to”.

Przedstawiciel stanu Illinois Dave Vella (D-Loves Park) powiedział, że był na kolacji z żoną w pobliskim Rockford i pospieszył do Belvidere, gdy dowiedział się o zawaleniu.

„To okropne, co się stało. Teatr Apollo jest jednym z najbardziej kultowych miejsc tutaj, a zniszczenia są bolesne” – powiedział Vella.

Cyklon Vella spowodował poważne szkody na niewielkim obszarze.

„Rockford znajduje się zaledwie 10 minut drogi stąd, a my nie mamy zbyt wiele” – powiedział Vella.

Gubernator JP Pritzker mówi, że jest w kontakcie z urzędnikami w celu zmobilizowania dostępnych zasobów.

Film w mediach społecznościowych od świadka, Mike’a Wintersa, pokazuje ludzi pędzących na pomoc po zawaleniu się dachu i sufitu. Vella powiedział, że ludzie nadal byli uwięzieni kilka godzin po zawaleniu się, ale wszyscy zostali ewakuowani z budynku do 22:00.

Źródło chicagowskiej straży pożarnej poinformowało, że istnieje zapotrzebowanie na 20 karetek pogotowia. Na miejsce wysłano kilka jednostek policji i straży pożarnej

Schadle powiedział, że żaden z ratowników nie został ranny.

Vella powiedział, że na koncercie były setki ludzi, a wielu członków rodziny było przestraszonych późnym piątkiem.

„To wielka burza, która nawiedziła ten obszar, i mówię wam, jako społeczność zostaliśmy teraz mocno dotknięci przez wiele rzeczy ekonomicznych” – powiedział Vella. „To nie jest dobry czas”.

Marisa Perlman z CBS 2 rozmawiała z licealistką, która rzuciła się na miejsce, by pomóc. Powiedział, że dorastał w Belvidere i rozmawiał ze swoim ojcem, którego 19-letni syn został ranny.


Chaos po zawaleniu się dachu teatru w Belvidere podczas trudnych warunków pogodowych

„Kiedy tu przyjechałem, zobaczyłem ludzi rozciągających się przed Apollo Theatre” – powiedział Jayden Callaghly. „Wygląda na to, że próbują uzyskać dostęp do karetki; EMT”.

Zespół ratownictwa technicznego MABAS 8 pozostał na miejscu zdarzenia do 22:00, prowadząc dodatkowe poszukiwania i pracując nad stabilizacją budynku, powiedział Shadle.

Rodzina i przyjaciele z okolicy powinni udać się do remizy strażackiej w poszukiwaniu osób, które byłyby na koncercie.

Droga krajowa jest nadal zamknięta i chroniona płotami, ponieważ trwa usuwanie gruzu. Teatr i budynki zostały zniszczone i potępione.

Belvidere znajduje się w hrabstwie Boone, 72 mile od Chicago.

Apollo znajduje się pod adresem 104 N. State St., na północnym krańcu dzielnicy biznesowej Belvidere.

Według Cinema Treasures Apollo Theatre został otwarty w 1921 roku jako miejsce sztuki teatralnej, filmu i wodewilu. To było miejsce z muzyką na żywo, w którym Apollo Theatre AC było oblepione przez ostatnie kilka lat.

Niegdyś pusty budynek został podobno wyremontowany kilka lat temu.

READ  Rząd rozpoczął ewakuację Indonezyjczyków w Gazie i otwarto przejście w Rafah

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *