Zawalił się dach teatru Apollo w Belvidere

Belvidere, Ill. (CBS) – Urzędnicy w Belvidere zorganizowali konferencję prasową w sobotę rano, aby przedstawić aktualne informacje na temat wydarzeń, które doprowadziły do ​​zawalenia się dachu w Apollo Theatre.

Do wykolejenia doszło podczas koncertu w piątek wieczorem, gdy silny podmuch wiatru osiągał w porywach 90 mil na godzinę.


Urzędnicy przekazali aktualne informacje na temat zawalenia się dachu w teatrze Apollo w Belvidere

Władze potwierdziły, że mężczyzna w wieku około 50 lat zmarł po tym, jak został złapany w gruzach. Kolejnych 28 osób zostało rannych – dwie z obrażeniami zagrażającymi życiu, dwie z poważnymi obrażeniami, 18 z umiarkowanymi obrażeniami i pięć z niewielkimi obrażeniami.

Ponad 40 osób jest leczonych w lokalnych szpitalach. Większość urazów obejmuje urazy ortopedyczne, urazy głowy i neurologiczne, a także urazy tkanek miękkich, powiedział dr Matt Smetana z Mercy Health.

Nikogo nie zgłoszono jako zaginionego.

Według urzędników tornado wylądowało w Boone County, niszcząc skład, zwłaszcza w teatrze. Syreny ostrzegawcze zabrzmiały o 19:24, a o 19:47, dwie przecznice dalej od stacji, nadeszła awaria. W wyniku burzy uszkodzony został nie tylko obiekt, ale także wiele budynków.


Jedna osoba zginęła, ponad 2 tuziny zostało rannych po zawaleniu się dachu na Belvidere Place

Death metalowe zespoły rozpoczęły wyprzedany koncert o godzinie 19:00 Chory anioł, wycofanie i szczątki szkieletu Byli na miejscu w banku.

Upadek nastąpił około 30 minut po koncercie. Pierwsze wezwanie dotyczyło załamania spowodowanego masową ofiarą.

Shadel powiedział, że w teatrze na koncercie było około 260 osób, w tym tłum, personel i orkiestra. Pojemność teatru wynosi około 1500.

Wideo z miejsca zdarzenia pokazało, że namiot zawalił się na ziemię, podobnie jak większość dużego dachu z kratownicy.

Cegły leżały też na środku ulicy. Niektóre szczątki spadły na pobliskie samochody.

Wewnątrz teatru zawalił się dach przed proscenium, który z błyskawicą otworzył się na zewnątrz. Wtedy ludzie mogą zebrać się przed sceną.


Urzędnicy przekazują informacje o upadku Teatru Belvidere

Szef policji w Belvidere, Shane Woody, opisał scenę, kiedy przyjechała policja.

— Zamieszanie. Absolutny chaos — powiedział. „Kiedy funkcjonariusze są pierwsi na miejscu zdarzenia, kiedy przyjeżdżają straż pożarna i ratownicy, robią, co w ich mocy, aby w jak największym stopniu zapanować nad chaosem. Ale pod koniec dnia wchodzimy i ostatecznie próbujemy znaleźć i ratuj ludzi. Tak wielu ludzi, jak tylko możemy – zapewnij im bezpieczeństwo, jak tylko możemy. „Przynieśmy to”.

Przedstawiciel stanu Illinois Dave Vella (D-Loves Park) powiedział, że był na kolacji z żoną w pobliskim Rockford i pospieszył do Belvidere, gdy dowiedział się o zawaleniu.

„To okropne, co się stało. Teatr Apollo jest jednym z najbardziej kultowych miejsc tutaj, a zniszczenia są bolesne” – powiedział Vella.

Cyklon Vella spowodował poważne szkody na niewielkim obszarze.

„Rockford znajduje się zaledwie 10 minut drogi stąd, a my nie mamy zbyt wiele” – powiedział Vella.

Gubernator JP Pritzker mówi, że jest w kontakcie z urzędnikami w celu zmobilizowania dostępnych zasobów.

Film w mediach społecznościowych od świadka, Mike’a Wintersa, pokazuje ludzi pędzących na pomoc po zawaleniu się dachu i sufitu. Vella powiedział, że ludzie nadal byli uwięzieni kilka godzin po zawaleniu się, ale wszyscy zostali ewakuowani z budynku do 22:00.

Źródło chicagowskiej straży pożarnej poinformowało, że istnieje zapotrzebowanie na 20 karetek pogotowia. Na miejsce wysłano kilka jednostek policji i straży pożarnej

Schadle powiedział, że żaden z ratowników nie został ranny.

Vella powiedział, że na koncercie były setki ludzi, a wielu członków rodziny było przestraszonych późnym piątkiem.

„To wielka burza, która nawiedziła ten obszar, i mówię wam, jako społeczność zostaliśmy teraz mocno dotknięci przez wiele rzeczy ekonomicznych” – powiedział Vella. „To nie jest dobry czas”.

Marisa Perlman z CBS 2 rozmawiała z licealistką, która rzuciła się na miejsce, by pomóc. Powiedział, że dorastał w Belvidere i rozmawiał ze swoim ojcem, którego 19-letni syn został ranny.


Chaos po zawaleniu się dachu teatru w Belvidere podczas trudnych warunków pogodowych

„Kiedy tu przyjechałem, zobaczyłem ludzi rozciągających się przed Apollo Theatre” – powiedział Jayden Callaghly. „Wygląda na to, że próbują uzyskać dostęp do karetki; EMT”.

Zespół ratownictwa technicznego MABAS 8 pozostał na miejscu zdarzenia do 22:00, prowadząc dodatkowe poszukiwania i pracując nad stabilizacją budynku, powiedział Shadle.

Rodzina i przyjaciele z okolicy powinni udać się do remizy strażackiej w poszukiwaniu osób, które byłyby na koncercie.

Droga krajowa jest nadal zamknięta i chroniona płotami, ponieważ trwa usuwanie gruzu. Teatr i budynki zostały zniszczone i potępione.

Belvidere znajduje się w hrabstwie Boone, 72 mile od Chicago.

Apollo znajduje się pod adresem 104 N. State St., na północnym krańcu dzielnicy biznesowej Belvidere.

Według Cinema Treasures Apollo Theatre został otwarty w 1921 roku jako miejsce sztuki teatralnej, filmu i wodewilu. To było miejsce z muzyką na żywo, w którym Apollo Theatre AC było oblepione przez ostatnie kilka lat.

Niegdyś pusty budynek został podobno wyremontowany kilka lat temu.

READ  Nagroda Króla Faisala otwiera nominacje do nagrody 2025

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *