Minister zwraca się do Stanów Zjednoczonych o pomoc w szkoleniu nauczycieli dla osób z zespołem Downa

JAKARTA (ANTARA) – Minister Spraw Społecznych Dri Rizmaharini powiedział, że obecnie wspólnie ze Stanami Zjednoczonymi badają możliwości wyszkolenia nauczycieli specjalnych dla osób z zespołem Downa.

Wygłaszając uwagi na Forum Wysokiego Szczebla ASEAN na temat Rozwoju Włączającego Niepełnosprawności i Partnerstwa Po 2025 roku w Makassar w Południowym Sulawesi, minister stwierdził, że kierownictwo szkół włączających może nadal uczyć wyłącznie osoby z niepełnosprawnościami fizycznymi. Szkoły publiczne

Kiedy jednak ci nauczyciele specjalni mają do czynienia z uczniami z zespołem Downa, którzy wymagają szczególnej uwagi, staje się to wyzwaniem, dlatego Rizmaharini stwierdziła, że ​​próbuje zbadać możliwości uzyskania pomocy od Agencji Rozwoju Międzynarodowego Stanów Zjednoczonych (USAID). Sarah Minkara, specjalny doradca USA ds. międzynarodowych praw osób niepełnosprawnych.

„No cóż, to jedna z rzeczy, o których wspomniałam doradczyni Sarah na temat tego, jak mogę uzyskać pomoc od USAID w zapewnieniu nauczycieli specjalnych w szkołach, w których uczą się uczniowie z zespołem Downa” – dodała minister.

Zauważył, że dzieci z zespołem Downa mają nieograniczony potencjał i stwierdził, że ich potencjał należy pielęgnować poprzez interwencję nauczycieli specjalnych.

„Nauczyciele nie mają na myśli nauczycieli szkolnych, ale trenerów, którzy rozumieją i wykorzystują potencjał dzieci z zespołem Downa” – stwierdziła Risma.

W forum wysokiego szczebla wzięło udział 200 uczestników, w tym przedstawiciele organizacji sektorowych ASEAN, organizacji stowarzyszonych z ASEAN, organizacji osób niepełnosprawnych, partnerów dialogu ASEAN i naukowców. Wydarzenie odbyło się w dniach 10-12 października 2023 roku w Magassar.

Powiązane wiadomości: Rząd zapewni prawa dzieciom z zespołem Downa: KBAI

Powiązane wiadomości: Dzień Zespołu Downa ma na celu zwiększenie świadomości na temat dzieci ze specjalnymi potrzebami

Tłumaczone przez: Devi Nindi Sari Ramathan, Yonita Hastrika Johan
Redaktor: Thea Mudiyasari
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *