264 mln USD sprzedaży ropy w Zatoce Perskiej w ramach kompromisu klimatycznego

NOWY ORLEAN (AP) – Firmy naftowe zapłaciły w środę łącznie 264 miliony dolarów za prawa do odwiertów w Zatoce Meksykańskiej w ramach sprzedaży wymuszonej zeszłorocznym kompromisem dotyczącym rachunków klimatycznych..

Aukcja, pierwsza w Zatoce Perskiej od ponad roku, wzbudziła zainteresowanie firm przemysłowych, w tym ExxonMobil, Shell i Chevron. To może dodatkowo sprawdzić lojalność ekologów oraz młodych wyborców, którzy w 2020 roku poparli prezydenta Joe Bidena Ale byli sfrustrowani zatwierdzeniem w tym miesiącu ogromnego projektu wiercenia Willow Na północnej Alasce.

Rozwijanie umów dzierżawy na sprzedaż na wodach publicznych w Zatoce Meksykańskiej może wyprodukować ponad 1 miliard baryłek ropy i 4 biliony stóp sześciennych (113 miliardów metrów sześciennych) gazu ziemnego w ciągu 50 lat. Analiza rządowa. Analiza wykazała, że ​​spalenie tej ropy zwiększyłoby emisję dwutlenku węgla ocieplającą planetę o miliony ton.

Zwycięskie oferty ze środy były o 38% wyższe od ostatniej oferty A rok 2017 był największym zyskiem od wznowienia aukcji w Zatoce Perskiej. Powierzchnia odbiorcza jest porównywalna z 2021 r.

Kolejna sprzedaż dzierżawy zatoki planowana jest na wrzesień. Nie jestem pewien, ile jeszcze Kierownictwo może postępować, co może utrudnić plany ekspansji spółek.

Jednak zatwierdzenie projektu Willow firmy ConocoPhillips w National Petroleum Reserve na Alasce jest szansą dla przemysłu i przyszłej dzierżawy, powiedział analityk Sami Yahya.

„To pokazuje, że administracja Bidena próbuje znaleźć równowagę między transformacją energetyczną a bezpieczeństwem energetycznym” – powiedział Yahya z S&P Global.

Sprzedaż Departamentu Spraw Wewnętrznych następuje na dwa dni przed terminem wyznaczonym na zeszłoroczną ustawę klimatyczną, którą Biden podpisał.

Środek zakazał dzierżawy gruntów publicznych pod energię odnawialną, chyba że dziesiątki tysięcy akrów zostały najpierw przeznaczone na paliwa kopalne. Była to oferta zdobycia poparcia Demokraty z Wirginii Zachodniej, Joe ManchinaZwolennik przemysłu paliw kopalnych.

READ  Informacje o trzęsieniu ziemi: Light Mag. 3.5 Trzęsienie ziemi

Ustawa klimatyczna podniosła również stawki opłat licencyjnych, które firmy muszą płacić za produkowaną przez siebie ropę. Administracja Bidena w środę podniosła kurs sprzedaży do maksymalnego dozwolonego poziomu – 18,75%, w porównaniu do 12,5% w historii – a mimo to nie wydaje się, aby ograniczało to zainteresowanie.

Działki oferowane na aukcji obejmowały obszar 114 000 mil kwadratowych (295 000 kilometrów kwadratowych), większy niż Arizona. Podobnie jak w poprzednich aukcjach o podobnej wielkości, tylko ułamek dostępnego areału – około 2600 mil kwadratowych (6700 kilometrów kwadratowych) – został sprzedany na aukcji.

Większość z 313 traktatów, które otrzymały oferty, to pojedynczy oferenci.

Oferty dla firm zostały otwarte w środę w Nowym Orleanie, stanie ekonomicznie zależnym od przemysłu naftowego i gazowego i szczególnie narażonym na zmiany klimatu.

Naukowcy twierdzą, że ponieważ działki morskie powstają latami, zanim będzie można pompować ropę naftową, dzierżawa może produkować ropę i gaz do 2030 r., a świat musi drastycznie ograniczyć emisje gazów cieplarnianych, aby zapobiec katastrofalnym zmianom klimatycznym.

Wzrost poziomu mórz jest czynnikiem powodującym stałą utratę przybrzeżnych terenów podmokłych Luizjany, które są schronieniem dla szerokiej gamy ryb i dzikich zwierząt oraz zapewniają bufor między obszarami zamieszkałymi w głębi lądu a huraganami, które według naukowców stają się silniejsze wraz z ociepleniem się świata.

Skomplikowane relacje Luizjany z przemysłem ilustrują pozwy składane przez nadmorskie parafie przez dziesięciolecia w związku z domniemanymi zniszczeniami terenów podmokłych przez kanały oraz odwierty ropy i gazu.

ExxonMobil złożył najwyższą ofertę na 69 pól w północno-zachodniej części Zatoki Perskiej. W 2021 roku firma złożyła ofertę prawie 15 milionów dolarów na obszary w tej samej części Zatoki Perskiej, gdzie płytkie wody – o głębokości mniejszej niż 656 stóp (200 metrów) – są głównie wypełnione ropą naftową i mają kilka umów leasingu operacyjnego.

READ  Były doradca Meadows Cassidy Hutchinson będzie zeznawał przed panelem we wtorek, 6 stycznia, podają źródła.

Analitycy twierdzą, że przejęcia są powiązane z dążeniem Exxon do współpracy między rządem a przemysłem w celu wychwytywania i magazynowania dwutlenku węgla z zakładów przemysłowych w Houston Ship Channel.

Dwutlenek węgla będzie transportowany rurami i wtłaczany głęboko pod dno Zatoki Meksykańskiej, co jest znane jako wychwytywanie i sekwestracja dwutlenku węgla lub CCS. Firmy naftowe i gazowe stawiają na wychwytywanie dwutlenku węgla, aby przedłużyć żywotność swoich instalacji paliw kopalnych, ale krytycy twierdzą, że technologia ta jest niesprawdzona i mniej wydajna niż przejście na odnawialną energię wiatrową i słoneczną.

Wszystkie sprzedawane dzierżawy dotyczą poszukiwań i rozwoju ropy i gazu, poinformowali urzędnicy federalni.

Oznacza to, że Exxon będzie potrzebował współpracy Departamentu Spraw Wewnętrznych, aby zmienić swoje umowy najmu, zanim będzie mógł zająć się wychwytywaniem dwutlenku węgla, powiedział Justin Rostand, główny analityk w branży konsultingowej Wood Mackenzie.

„Prawdopodobnie istnieje pewne ryzyko, że faktycznie mogą go użyć do wychwytywania dwutlenku węgla” – powiedział Rostand. „Nie wiem, jak to się potoczy dla Exxon”.

Rzecznik ExxonMobil Todd Spitler odmówił powiedzenia, czy jego oferta była powiązana z propozycją kanału morskiego.

„Kiedy bloki zostaną przydzielone, będziemy pracować nad planami z departamentem spraw wewnętrznych” – powiedział.

Przed ogłoszeniem ostatecznych wyników aukcji przedstawiciele American Petroleum Institute i National Oceanic Industries Alliance zaapelowali o zaplanowanie większej sprzedaży dzierżawy, aby firmy mogły rozpocząć prace poszukiwawcze.

Ekolodzy ponowili wezwania Bidena do wypełnienia obietnic wyborczych dotyczących zakończenia nowych odwiertów i dzierżawy gruntów i wód federalnych. Diane Hoskins z grupą Oceana powiedziała, że ​​Demokraci „mogą dotrzymać obietnicy”, kończąc dzierżawę w długo opóźnionym pięcioletnim planie dla Zatoki Perskiej.

Pozew przeciwko środowej sprzedaży toczy się przed amerykańskim sędzią okręgowym w Luizjanie. Rząd ma 90 dni na ocenę ofert, co oznacza, że ​​mogą one zostać zablokowane przed przyznaniem. Sprzedaż 2021 została później zablokowana Został przywrócony w ramach ustawy klimatycznej w zeszłym roku przez sędziego federalnego.

READ  Jokowi wyjeżdża do zachodniej Sumatry, która nawiedziła błyskawiczna powódź

„Dużo mówiono ze strony administracji o poważnym traktowaniu zmian klimatu i odejściu naszej gospodarki od paliw kopalnych, a mimo to nadal obserwujemy ogromne projekty naftowe i gazowe w Zatoce Meksykańskiej i na morzu” – powiedział. George Dorgan jest prawnikiem w Earth Justice, która reprezentuje grupy ekologiczne w tej sprawie.

Chevron powiedział w poniedziałkowym sądzie, że może stracić miliony dolarów, jeśli umowy najmu zostaną zablokowane. Firma od dziesięcioleci planuje wydobywać ropę z Zatoki Perskiej, powiedział Trent Webre, menedżer Chevron w regionie. .

Administracja planuje wystawić na aukcję 500 mil kwadratowych (1400 kilometrów kwadratowych) dzierżawy morskiej ropy i gazu w Wyoming, Nowym Meksyku, Montanie, Nevadzie i innych stanach w nadchodzących miesiącach.

___

Brown zgłosił się z Billings w stanie Montana.

___

Podążaj za nami Mateusz Brown I Kevina McGilla na Twitterze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *