Watykan poinformował, że papież Franciszek będzie hospitalizowany przez kilka dni z powodu problemów z oddychaniem

Papież Franciszek będzie hospitalizowany przez kilka dni w celu leczenia infekcji dróg oddechowych po tym, jak w ostatnich dniach miał trudności z oddychaniem – poinformował w środę Watykan.

Rzecznik Watykanu Matteo Bruni powiedział, że 86-letni Franciszek nie ma COVID-19, ale potrzebuje kilku dni leczenia.

„Papież Franciszek jest wzruszony wieloma otrzymanymi wiadomościami i wyraża wdzięczność za bliskość i modlitwy” – napisał Bruni w oświadczeniu.

To była pierwsza hospitalizacja Franciszka Minęło 10 dni W lipcu 2021 roku w rzymskim szpitalu Gemelli usunięto 13 cali jego okrężnicy.

Papież Franciszek macha z „Papamobile”, aby odbyć cotygodniową audiencję publiczną z Placu Świętego Piotra w Watykanie, 29 marca 2023 r.

Massimo Valichia/NurPhoto za pośrednictwem Getty Images


To natychmiast wywołało pytania o ogólny stan zdrowia Franciszka i jego zdolność do celebrowania ruchliwych wydarzeń Wielkiego Tygodnia, które rozpoczynają się w ten weekend Niedzielą Palmową.

Bruni powiedział, że Francis cierpiał na duszności w ostatnich dniach i udał się do Gemelli na kontrolę.

„Testy wykazały infekcję dróg oddechowych (wyklucza się infekcję COVID-19), która wymagałaby kilkudniowego leczenia” – powiedział Bruni.

Franciszek pojawił się w stosunkowo dobrej formie podczas swojej regularnie zaplanowanej audiencji publicznej w środę wczesną środę, chociaż mocno zmarszczył brwi, wsiadając i wysiadając z „papamobile”.

Francisowi usunięto część płuca jako nastolatka z powodu infekcji dróg oddechowych i często mówi szeptem. Ale przeszedł przez najgorsze fazy pandemii COVID-19, przynajmniej z pozytywnym wynikiem testu bez publicznego słowa.


Papież Franciszek kończy 10 lat pontyfikatu

Franciszek miał obchodzić Niedzielę Palmową w ten weekend, rozpoczynając obchody Wielkiego Tygodnia w Watykanie: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wigilię Paschalną i wreszcie Niedzielę Wielkanocną 9 kwietnia. Odwołał wszystkie wizyty do piątku, ale nie jest to jasne. Czy może trzymać się planów Wielkiego Tygodnia?

używany przez Franciszka Wózek inwalidzki Ponad rok z powodu więzadeł w prawym kolanie i drobnego złamania kolana. Powiedział, że kontuzja się goi i postępuje z laską Późno.

Francis powiedział również, że był przeciwny operacji problemów z kolanem podczas wyrostka robaczkowego w 2021 roku, ponieważ nie reagował dobrze na znieczulenie ogólne.

Powiedział, że po operacji w pełni wyzdrowiał i może normalnie jeść. Ale w wywiadzie dla The Associated Press z 24 stycznia, Francis powiedział, że jego uchyłkowatość, czyli zapalenie ściany jelita, „powróciło”.


READ  Arcybiskup Desmond Tutu, przywódca walczący z apartheidem w RPA, zmarł w wieku 90 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *