Pomimo protestów rząd zamierza zbudować w Rembang strefę przemysłową o powierzchni 2500 hektarów.

Djakarta. Rząd kontynuuje plany budowy strefy przemysłowej na wyspie Rembang pomimo protestów lokalnych mieszkańców, którzy odrzucają przeniesienie i starć z władzami, które miały miejsce w ostatnich tygodniach.

Minister inwestycji Bahlil Lahadalia powiedział w poniedziałek, że rząd zrekompensuje mieszkańcom dotkniętym projektem obejmującym 2500 hektarów.

Wyspa zajmuje powierzchnię około 17 000 hektarów, z czego 10 000 hektarów to obszary chronione, a pozostałe 7 000 hektarów to siedliska.

Według Bahlila chiński producent szkła Xinyi Group zobowiązał się zainwestować 11 miliardów dolarów w budowę fabryki na wyspie.

„Do rozwiązania tej kwestii należy zastosować delikatne i cywilizowane podejście, szanując jednocześnie wyspiarzy, którzy żyją tam od pokoleń” – stwierdził Bahlil w oświadczeniu.

Rząd zidentyfikował około 700 rodzin objętych programem relokacji. Minister powiedział także, że w ciągu najbliższych 7 miesięcy każda rodzina otrzyma w ramach rekompensaty działkę o powierzchni 500 m2 i dom o powierzchni 45 m2.

Ponadto każda dotknięta osoba otrzyma pomoc finansową w wysokości 1,2 miliona rupii i taką samą kwotę na wynajem domu do czasu, aż nowe domy będą gotowe. Ponadto większość rybaków na wyspach wyposażona jest w sprzęt wędkarski i łodzie.

Bahlil powiedział, że plan rządu obejmuje rozwój zintegrowanej dzielnicy biznesowej o nazwie Rembang Eco-City. W dzielnicy powstaną strefy przemysłowe i ośrodki turystyczne, które będą generować przychody i tworzyć miejsca pracy dla mieszkańców.

Dodał, że sama inwestycja Xinyi Group wyniesie 300 bilionów rupii indyjskich (19,5 miliarda dolarów) po całkowitym uruchomieniu na wyspie.

„Jeśli przegapimy tę szansę, stracimy zdolność do zwiększania dochodów i tworzenia miejsc pracy dla mieszkańców” – powiedział Bahlil.

Tagi: Słowa kluczowe:

READ  Subianto ogłasza syna Jokowiego na kandydata na prezydenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *