Założyciel FTX Sam Bankman-Fried zgodził się na ekstradycję do USA


Nassau, Bahamy
CNN

Założyciel FTX Sam Bankman-Fried zgodził się na ekstradycję do Stanów Zjednoczonych, gdzie prokuratorzy federalni Oskarżył go Osiem zarzutów oszustwa i spisku.

Adwokat Jeroen Roberts, reprezentujący Bankman-Fried na Bahamach, potwierdził w poniedziałek po południu, że jego klient „zgodził się na dobrowolną ekstradycję do Stanów Zjednoczonych”.

W wywiadzie udzielonym lokalnemu dziennikarzowi, uzyskanym przez CNN, Roberts powiedział, że następne wystąpienie Bankmana-Frieda w sądzie zakończy proces ekstradycji.

Oczekuje się, że Bankman-Fried ponownie pojawi się w sądzie we wtorek rano, powiedziała rzeczniczka więzienia Fox Hill, w którym jest przetrzymywana na Bahamach.

Sąd Magistrate w Nassau otwiera się o 9:30 ET, a pierwsze rozprawy rozpoczynają się o 10:00 ET. Oczekuje się, że data procesu Bankmana-Frieda będzie taka sama.

Bankman-Fried, 30-letni były krypto-celebryta, został aresztowany tydzień temu w swoim luksusowym domu na Bahamach. Prokuratorzy federalni w Nowym Jorku oskarżyli go o oszukiwanie klientów i inwestorów w FTX, giełdzie kryptowalut, którą założył w 2019 roku.

W serii wywiadów medialnych i tweetów, odkąd FTX ogłosiła upadłość w zeszłym miesiącu, Bankman-Fried przyznał się do błędów w zarządzaniu, jednocześnie zaprzeczając, że świadomie oszukał klientów lub inwestorów.

Roberts powiedział dziennikarzom w poniedziałek po południu, że Bankman-Fried, znany jako SBF, prawdopodobnie zostanie poddany ekstradycji tego samego dnia, w którym wystąpi w sądzie.

Roberts chciał podkreślić, że „Bankman-Fried chce naprawić klientów i to właśnie wpłynęło na jego decyzję o dobrowolnej ekstradycji do Stanów Zjednoczonych”.

Wcześniej w poniedziałek, Postępowanie transferowe Podczas gdy jej prawnik z Bahamów i lokalni prawnicy zaciekle spierali się w sądzie, Bankman-Fried wydawał się oszołomiony.

Prokuratorzy wskazali, że Bankman-Fried miał umowę z prokuratorami amerykańskimi, która zezwalała na jego ekstradycję do Stanów Zjednoczonych w celu postawienia zarzutów federalnych. Ale bahamski prawnik Bankmana-Frieda, Roberts, powiedział, że nie był częścią tej umowy.

READ  Rząd będzie gospodarzem wystawy wspierającej lokalne MMŚP: Minister

Roberts powiedział, że prokuratorzy nie podzielą się z nim amerykańskim aktem oskarżenia i nie będzie musiał go szukać w Internecie. W odpowiedzi adwokat Franklin Williams odrzucił oskarżenia Robertsa jako „niewiarygodne”.

Bankman-Fried – która miała na sobie ten sam granatowy garnitur, który miała na sobie, kiedy została aresztowana w zeszłym tygodniu – miała zrezygnować z walki o ekstradycję, usuwając znaczną przeszkodę w ekstradycji jej na ziemię amerykańską. oszustwo i spisek.

Ale poniedziałkowa rozprawa pozostawiła widzów w ciemności.

Sala sądowa podczas rozprawy była wypełniona, głównie urzędnikami konsularnymi USA i członkami społeczności kryptograficznej, którzy chcą, aby Bankman-Fried był nadal przetrzymywany na Bahamach w celu skazania, a nie ekstradycji do USA.

Pod koniec rozprawy sfrustrowany sędzia nadzorujący sprawę opróżnił salę sądową, aby Bankman-Fried mogła wezwać swoich amerykańskich prawników wraz z prawnikiem z Bahamów.

Bankman-Fried wrócił później do więzienia na Bahamach, gdzie był przetrzymywany przez ostatni tydzień.

Jego amerykański zespół prawny nie odpowiedział natychmiast na prośby o komentarz. Wcześniej tego dnia przedstawiciel jego prawników odmówił podania szczegółów dotyczących harmonogramu, mówiąc, że „trudno jest podać szczegóły, opierając się na sądach bahamskich”.

Bankman-Fried początkowo planował walczyć z próbami ekstradycji go do Stanów Zjednoczonych. Ale po tygodniu spędzonym w osławionym więzieniu NASA Fox Hill nie był zainteresowany kontynuowaniem trwającej wiele lat walki o uniknięcie deportacji.

Departament Stanu USA powiedział, że warunki w Fox Hill były krytyczne. W raporcie skrytykowano więzienie za przeludnienie, złe odżywianie oraz nieodpowiednie warunki sanitarne i opiekę medyczną. W przepełnionych celach często brakowało materacy i były „zaatakowane przez szczury, robaki i robactwo”. Raport.

Oczekuje się, że Bankman-Fried ponownie wystąpi o zwolnienie za kaucją podczas pobytu w amerykańskim areszcie. Jeśli odmówiono mu zwolnienia za kaucją, będzie przetrzymywany w federalnym areszcie śledczym na Brooklynie w Nowym Jorku. Więźniowie, prawnicy i obrońcy praw człowieka skarżyli się na warunki panujące w ośrodku, w tym na oskarżonych przed procesem, których często uważa się za niewinnych. Są też nieludzkiePowołując się na przeludnienie, częste straty ciepła i złe warunki sanitarne.

READ  Po stracie w pierwszym kwartale akcje Amazona spadły do ​​najniższego poziomu od dwóch lat - TechCrunch

— Jaide Timm-Garcia z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *