Muhaimin Iskandar o ustawie o radiofonii i telewizji: „Śledztwo jest duszą dziennikarstwa”

TEMPO.CO, Dżakarta Lider Partii Przebudzenia Narodowego (BKP). Muhaimin Iskandar Albo Kak Im powiedział, że ustawa o radiofonii i telewizji powinna zostać zaprojektowana tak, aby sprostać wyzwaniom dziennikarstwa w epoce cyfrowej, nie zagrażając wolności słowa.

Kak Imin, który powiedział, że zanim zajął się polityką, pracował jako dziennikarz, podkreślił znaczenie wolności słowa dla społeczeństwa i prasy. Według Kaka Imina prasa jest jednym z filarów demokracji, a ograniczanie wolności prasy ogranicza demokrację.

„Dlatego Prezydent-elekt powierzył panu Prabowo 8 programów zmian, z których jeden kładzie nacisk na wzmocnienie jakości demokracji i zapewnienie wolności prasy” – oznajmił Kak Imin w swoim oficjalnym oświadczeniu w czwartek 16 maja. 2024.

Polityk, pełniący jednocześnie funkcję wiceprzewodniczącego DRL, dodał, że jest jeszcze czas na wsłuchanie się w aspiracje społeczeństwa. Ustawa o nadawaniu Obecnie w formie roboczej. Zakaz nadawania programów śledczych jest równoznaczny z zabiciem prasy – stwierdził.

Gaek Imin uważa, że ​​media społecznościowe przejęły rozpowszechnianie krótkich historii, takich jak najświeższe informacje i informacje wirusowe. Dlatego dziennikarstwo w dużej mierze opiera się na dostarczaniu długich, kompletnych i dogłębnych informacji.

„Jak dziennikarstwo może po prostu cytować lub kopiować i wklejać reporterów? Ponieważ media społecznościowe przejmują najświeższe informacje, relacje na żywo i wiadomości wirusowe, dochodzenie staje się dziś duszą dziennikarstwa” – dodał Kak Imin.

Podkreślił, że w obecnym kontekście zakaz nadawania programów śledczych zawarty w ustawie o radiofonii i telewizji jest równoznaczny z ograniczeniem cennego potencjału prasy. „Ustawa o radiofonii i telewizji zakazująca nadawania programów śledczych pokazuje, że dziennikarze posiadają wysokie kwalifikacje” – powiedział. „Ponieważ nie każdy może prowadzić dochodzenie”.

Podkreślił jednak również, jak ważne jest porządkowanie wiarygodnych wiadomości wśród natłoku informacji w mediach społecznościowych i różnych platformach nadawczych. Gaek Imin uważa, że ​​ustawa o radiofonii i telewizji powinna chronić społeczeństwo przed coraz bardziej powszechnymi oszustwami i dezinformacją, nie ograniczając przy tym wolności prasy.

READ  W swoim noworocznym przemówieniu prezydent Tajwanu ostrzegł Chiny przed „wojskową awanturą”.

„Społeczeństwo ma także prawo dostępu do jak najszerszego zakresu informacji. Nie powinno być cenzury prasy i wypowiedzi publicznych” – podsumował Kak Imin.

Adinda Jasmine Prasetyo

Wybór nauczyciela: Ustawa o nadawaniu; Zdaniem lekarza Mahfuda dziennikarstwo śledcze jest zajęciem dziennikarzy

Kliknij tutaj do zrobienia Dostawać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *