Wyspa Flores ma stać się katolickim kierunkiem turystycznym w Indonezji

Labuan Bajo, E Nusa Tenggara (ANTARA) – Władze Labuan Bajo Flores (BPOLBF) chcą przekształcić wyspę Flores we wschodniej Nusa Tenggara jako główny cel katolickiej turystyki religijnej w Indonezji.

„Flores charakteryzuje się silną energią kulturową i religijną, która jest ugruntowana i popularna od dawna” – powiedział we wtorek pełniący obowiązki prezesa BPOLBF Franz Degu.

Podkreślił potrzebę współpracy z kluczowymi stronami zainteresowanymi, w tym z archidiecezją Ende, innymi lokalnymi diecezjami i biurami turystyki w dziewięciu okręgach wyspy Flores, aby wesprzeć tę inicjatywę.

Jednym z takich wspólnych działań była wirtualna dyskusja grup fokusowych (FGD), która odbyła się 5 lipca. Zatytułowany „Potencjał i strategia rozwoju katolickiej turystyki religijnej na wyspie Flores”, IOS ma na celu opracowanie konkretnych planów zwiększenia atrakcyjności wyspy dla pielgrzymów katolickich.

Teguh zauważył, że turystyka religijna wzbogaca doświadczenia duchowe turystów i pozytywnie wpływa na lokalny rozwój gospodarczy i dobrobyt społeczny.

Spotkanie IOS odbyło się w celu ułatwienia zaangażowania zainteresowanych stron w rozwój ośrodków turystyki religijnej oraz w celu opracowania modelu zarządzania obiektami turystyki religijnej na wyspie.

Uczestnicy forum dyskutowali także o sposobach opracowania zintegrowanego szlaku, planu podróży lub mapy zintegrowanej turystyki religijnej oraz podejściach do rozwoju festiwali religijnych na poziomie krajowym i międzynarodowym.

„BPOLBF przeprowadził ten FGD, aby wszyscy kluczowi interesariusze reprezentowani przez diecezje na wyspie Flores mogli zapewnić motywację i wartości duchowe, jednocześnie zachowując wartości związane z ochroną przyrody, kulturą społeczno-kulturową i turystyką holistyczną” – powiedział Degu.

Flores ma długą katolicką historię i tradycję splecioną z lokalną kulturą i zwyczajami. Na wyspie znajduje się 2710 kościołów katolickich.

Powiązane wiadomości: Wyspa Flores ma potencjał dla turystyki religijnej: Minister Uno
Powiązane wiadomości: Festiwal Ludowy Labuan Bajo odbędzie się w celu promocji Szczytu ASEAN: BPOLBF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *