Wielka Brytania twierdzi, że 40% infekcji w Londynie to Omicron

  • Omigron rozprzestrzenia się w „odrębnym tempie”
  • Zdobądź booster – mówi Wielka Brytania
  • Obie szczepionki sprawiają, że ludzie są podatni na Omicron
  • Upadek szterlinga

LONDYN, 13 grudnia (Reuters) – Wielka Brytania poinformowała w poniedziałek, że wariant wirusa koronowego omigrany rozprzestrzeniał się w „zadziwiającym tempie” i odpowiadał za około 40% wszystkich infekcji w Londynie, więc ludzie powinni otrzymywać dodatkowe dawki szczepionka. Osoby dotknięte chorobą są bezbronne.

Odkąd 27 listopada w Wielkiej Brytanii wykryto pierwsze przypadki wariantu Omicron, premier Boris Johnson nałożył surowe ograniczenia i powiedział w niedzielę, że „fala” Omicrona niedługo uderzy. Czytaj więcej

Zdaniem naukowców, jeśli nie zostaną podjęte działania, Wielka Brytania twierdzi, że może być nawet milion osób zarażonych Omigranem, co nadal może dotknąć tych, którzy zostali podwójnie zaszczepieni do końca miesiąca.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do reuters.com

„To, co teraz wiemy o Omigran, to to, że rozprzestrzenia się w niesamowitym tempie, czego nigdy wcześniej nie widzieliśmy, podwajając liczbę infekcji co dwa do trzech dni” – powiedział Sky News sekretarz zdrowia Sajid Javed.

„To znaczy, mamy do czynienia z falą infekcji i wracamy do wyścigu między szczepionką a wirusem”.

Funt stracił 0,4% do 1,3225 $, podczas gdy euro pozostało bez zmian i wyniosło 85,29 pensa.

Johnson, który walczył z rebeliantami w swojej partii o środki mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się Omigran i oburzenia na partie Downing Street, powiedział, że ludzie powinni spieszyć się po szczepionki przypominające, aby chronić „naszą wolność i nasz styl życia”. .

Powieść o koronawirusie, wykryta po raz pierwszy w Chinach pod koniec 2019 roku, zabiła 5,3 miliona ludzi, zniszczyła biliony dolarów produkcji gospodarczej i wywróciła normalne życie ludzi na całym świecie do góry nogami.

READ  Program promocji CG ds. handlu, turystyki i inwestycji – biznes i finanse

Dane opublikowane w piątek pokazują, że skuteczność szczepionki przeciwko objawowym zakażeniom została znacznie zmniejszona w dwóch dawkach przeciwko Omicronowi, ale trzecia dawka zwiększyła ochronę nawet o 70%. Czytaj więcej

Chociaż Javed powiedział, że do tej pory nie potwierdzono żadnych zgonów w Wielkiej Brytanii i tylko 10 osób było hospitalizowanych w Wielkiej Brytanii, powiedział, że Omigran odpowiada za 40% infekcji w Londynie.

Chociaż objawy choroby są łagodne, jego szybkie rozprzestrzenianie się może zatopić służbę zdrowia, jeśli rząd nie podejmie działań, powiedział.

„Nawet jeśli wirus jest łagodny, niewielki procent dużej liczby osób nadal będzie hospitalizowany w dużych ilościach” – powiedział Javid.

„Dwie dawki to za mało, ale trzy dawki nadal zapewniają lepszą ochronę przed objawowymi infekcjami” – powiedział.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do reuters.com

Raport Guy Balkanbridge i Michael Holden

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *