Wielka Brytania zwalcza ciosy przypominające za pomocą „fal pływowych” firmy Omicron

W poniedziałek premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson potwierdził śmierć mężczyzny z pierwszym wariantem tego kraju. Powiedział dziennikarzom w klinice szczepień: „Myślę, że jest to w jakiś sposób łagodniejsza wersja wirusa, którą musimy odłożyć na bok i określić prędkość, z jaką przyspiesza w populacji”.

Wielka Brytania zwiększyła w niedzielę poziom alarmowy Covit-19 i ponownie przyspiesza zwalnianie miejsc pracy dopalaczy, starając się reagować na nowe przypadki fali.

Sekretarz zdrowia Sajid Javed ostrzegł w poniedziałek, że dane dotyczące infekcji Omigron nie są takie same, jak poprzednie zmiany.

„Rozprzestrzenia się w wyjątkowym tempie, czego nigdy wcześniej nie widzieliśmy – podwaja się co dwa do trzech dni z infekcjami” – powiedział Javid Sky News w poniedziałek. Powiedział, że jest za wcześnie, aby stwierdzić, czy przypadki nowego wariantu są łagodne.

„To znaczy, mamy do czynienia z falą infekcji i wracamy do wyścigu między szczepionką a wirusem” – dodał, powtarzając język, którego Johnson używał w telewizyjnym przemówieniu w niedzielę wieczorem.

W niedzielę premier postawił sobie za cel oddanie wszystkim dorosłym trzeciego strzału do końca grudnia – miesiąc wcześniej niż pierwotnie planowano. Wcześniej skrócił odstęp między drugą a trzecią dawką z sześciu miesięcy do trzech. Brytyjski rząd koncentruje swoją odpowiedź rządu na programie szczepień od zeszłego lata i sprzeciwiał się ponownemu nałożeniu ograniczeń, dopóki nie wyjdzie na jaw wariant Omicron.

„Obawiam się, że teraz stało się jasne, że dwie dawki szczepionek nie wystarczą, aby zapewnić ochronę, której wszyscy potrzebujemy”, powiedział Johnson, powołując się na wstępne dane pokazujące skuteczność schematu dwudawkowego. Zmniejszone o nowy wariant, Ale te wzmacniacze nadal zapewniają dobry poziom ochrony.

„Nikt nie powinien mieć żadnych wątpliwości: nadchodzi fala Omigronu” – powiedział Johnson. „Ale dobrą wiadomością jest to, że nasi naukowcy są pewni, że trzecia dawka – dawka przypominająca – może przywrócić nas wszystkich do poziomu naszego bezpieczeństwa”.

READ  Indonezja i Timor Wschodni omawiają transformację kadr w służbie cywilnej

Wielka Brytania do tej pory zgłosiła 3137 przypadków wariantu Omicron, chociaż faktyczna liczba może być wyższa. Javed powiedział, że z nowym wariantem w szpitalu przebywa około 10 osób. Ogólnie rzecz biorąc, w kraju notuje się średnio ponad 50 000 przypadków dziennie w ciągu siedmiu dni.

Javed powiedział w poniedziałek, że omigran może być przyczyną 40% infekcji w Londynie. Ale Johnson powiedział, że „jutro tak będzie w większości przypadków”, podkreślając, jak szybko rozprzestrzenianie się nowego szczepu w Wielkiej Brytanii w pierwszych tygodniach było niedoszacowane.

W poniedziałek weszły w życie nowe wytyczne dotyczące pracy z domu. Wielka Brytania przywróciła zamawianie masek dla sklepów i transportu publicznego, a uczestnicy większych imprez muszą mieć dowód lub negatywny test na szczepionkę.

Ostatnie nowe ograniczenia oznaczają ostry zwrot z ostatnich kilku miesięcy, podczas których Johnson sprzeciwiał się zwróceniu się Europy ku długoterminowym środkom łagodzącym, takim jak paszporty na szczepionki i zamówienia na maski.

Ale walczący premier stanął w obliczu poważnego buntu swoich własnych konserwatywnych backbenchów z powodu jego powrotu do rządowych zasad, polegając na poparciu opozycyjnej Partii Pracy, aby wprowadzić je w życie.

Johnson również jest uwikłany w skandal Downing Street zorganizowało kilka bankietów pracowniczych W innych częściach Anglii zeszłej zimy obowiązywały surowe przepisy zakazujące mieszania społecznego. Jest zmuszony zaprzeczyć, że szybko zastosował się do rządowych zasad, aby odwrócić uwagę od swoich politycznych problemów.

Przyczynił się do reportażu CNN Roberta Iddiolsa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *