Chińscy producenci EV Xpeng, Nio styczniowe dostawy wzrosły w porównaniu z rokiem temu

Samochód elektryczny Xpeng P7 jest wystawiany podczas 18. Międzynarodowej Wystawy Motoryzacyjnej w Kantonie w kompleksie targów importu i eksportu w Chinach 20 listopada 2020 r. w Kantonie w prowincji Guangdong w Chinach.

VCG | Visual China Group | Obrazy Getty

Chińscy producenci samochodów elektrycznych Nio oraz Xpeng odnotowały spadek dostaw w styczniu w porównaniu z grudniem, ale nadal były wyższe niż rok temu.

Xpeng poinformował we wtorek, że w styczniu dostarczył 12 922 pojazdów elektrycznych, co oznacza spadek o ponad 19% od grudnia. Ale to nadal oznacza 115% wzrost rok do roku. To piąty z rzędu miesiąc, w którym firma Xpeng dostarczyła ponad 10 000 jednostek w ciągu jednego miesiąca. Ale w listopadzie i grudniu udało się przekroczyć 15 tys. dostaw.

Od stycznia. 31, Xpeng poinformował, że skumulowane dostawy jej samochodów elektrycznych – P7, P5, G3 i G3i – przekroczyły 150 000 sztuk.

Rywal Nio podał, że w styczniu dostarczył 9652 pojazdy, o 33,6% więcej niż rok do roku, ale mniej niż w grudniu 10489.

Od stycznia. 31, Nio powiedział, że łączne dostawy jego pojazdów – ES8, ES6 i EC6 – osiągnęły 176 722 jednostek.

Zarówno Nio, jak i Xpeng zostały borykają się z globalnym brakiem chipów który nadal nęka przemysł samochodowy. W lipcu, prezes Xpeng, He Xiaopeng, powiedział, że globalny niedobór żetonów pozostaje „największą przeszkodą produkcyjną” dla firmy.

Przeczytaj więcej o pojazdach elektrycznych od CNBC Pro

Firma Xpeng poinformowała we wtorek, że „przeprowadza modernizację technologii” w swojej fabryce w Zhaoqing w południowych Chinach, aby wykorzystać zaplanowane przestoje produkcyjne podczas święta Nowego Roku Księżycowego.

„Aktualizacja umożliwi przyspieszoną realizację znacznego portfela zamówień przeniesionych z 2021 r., a także pozwoli nam lepiej obsługiwać rosnący popyt w nowym roku” – powiedział Xpeng w oświadczeniu.

Chińscy gracze w pojazdach elektrycznych również próbują zwiększyć technologia półautonomiczna w swoich samochodach jako sposób na odróżnienie od Tesli i od siebie nawzajem.

READ  Sondaż w lokalach wyborczych w Brunei 11 lutego: BPLN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *